Moderovanie komentárov pod správičkami

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Moderovanie komentárov pod správičkami
« kdy: 16. 09. 2022, 18:02:32 »
Netuším prečo bežne keď vidím jedného konkrétneho používateľa písať komentáre, tak je má prijaté 2 minúty po tom čo bola správička publikovaná, a ja čo napíšem komentár (odpoveď) tak to trvá hodiny kým mi to niekto príjme a medzi tým sa debata pohne až tak ďaleko že môj komentár statí význam a keď je potom prijatý tak to znie ako úplný nezmysel, lebo stav v diskusii sa už úplne zmenil. Ale môžete s týmto konečne už niečo robiť? Prečo to trvá 5 hodín a inému pár minút, keď napíšu prakticky zhodnú odpoveď ( s tým že som svoju napísal ešte pred ním )?

Takáto diskusia vážne nemá význam... pokúšam sa niečo vysvetliť, ale už medzi tým je človek na koho odpovedám 4 metre pod zemou, rovnako ako aj ja, a polovica redakcie, lebo je už posraný rok 2155.

Vážne to kvalite diskusie nepomáha, ale naopak znižuje jej kvalitu.


Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #1 kdy: 16. 09. 2022, 18:21:09 »
Mozna jste v minulosti siril tzv dezinformace.

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #2 kdy: 16. 09. 2022, 18:30:38 »
Dobrý vtip,... Jirsák tu šíri dezinformácie už od začiatku a vidím jeho správičku vždy ako prvú medzi komentármi. Stačí si prečítať:

https://www.root.cz/zpravicky/electronovy-klient-ms-teams-uklada-autentikacni-token-jako-cisty-text/#opinionsListing

kde som reagoval a vysvetloval ako reálne password manager, keyring, atď funguje a je tam môj komentár od cca 13:00 a stále nie je prijatý, pritom iný čo reagovali v podstate zhodne už dávno boli prijatý. Jirsák tam píše úplné bludy a pri tom moderovovaný nie je. Mám pocit ako keby bolo v systéme naprogramované:

if (user.name == "Filip Jirsák") {
    approve(comment)
} else {
    rejectAfter6Hours(comment)
}
« Poslední změna: 16. 09. 2022, 18:35:27 od Mlocik97 »

Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #3 kdy: 16. 09. 2022, 18:34:02 »
Rozdíl je v tom, že vaše komentáře čekají na schválení moderátorem, zatímco jiní uživatelé, kteří už ukázali, že umí diskutovat v souladu s pravidly diskusí, nemají komentáře schvalované předem manuálně, nýbrž jsou jejich komentáře schváleny automaticky. (S výjimkou některých diskusí, kde podléhají schvalování úplně všichni.)

Robiť s tím niečo musíte vy - začněte psát jen takové komentáře, které odpovídají pravidlům diskusí, a dostanete se mezi tu spoustu lidí, kteří mají komentáře schvalované automaticky.

Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #4 kdy: 16. 09. 2022, 18:36:02 »
Dobrý vtip,... Jirsák tu šíri dezinformácie už od začiatku a vidím jeho správičku vždy ako prvú medzi komentármi. Stačí si prečítať:

https://www.root.cz/zpravicky/electronovy-klient-ms-teams-uklada-autentikacni-token-jako-cisty-text/#opinionsListing

kde som reagoval a vysvetloval ako reálne password manager, keyring, atď funguje a je tam môj komentár od cca 13:00 a stále nie je prijatý, pritom iný čo reagovali v podstate zhodne už dávno boli prijatý.
No, a to je právě ono. Nepište takovéhle nesmysly, když chcete, aby vaše komentáře byly schvalované automaticky.


Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #5 kdy: 16. 09. 2022, 18:36:24 »
Všetky moje komentáre sú v súlade s pravidlami... naopak tvoje Jirsák často nie sú a sú aj tak prijaté... a btw. ja som tu už hodne starý user, takže to nie je od času.
« Poslední změna: 16. 09. 2022, 18:38:21 od Mlocik97 »

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #6 kdy: 16. 09. 2022, 18:37:32 »
Dobrý vtip,... Jirsák tu šíri dezinformácie už od začiatku a vidím jeho správičku vždy ako prvú medzi komentármi. Stačí si prečítať:

https://www.root.cz/zpravicky/electronovy-klient-ms-teams-uklada-autentikacni-token-jako-cisty-text/#opinionsListing

kde som reagoval a vysvetloval ako reálne password manager, keyring, atď funguje a je tam môj komentár od cca 13:00 a stále nie je prijatý, pritom iný čo reagovali v podstate zhodne už dávno boli prijatý.
No, a to je právě ono. Nepište takovéhle nesmysly, když chcete, aby vaše komentáře byly schvalované automaticky.

Aké nezmysli, jediné nezmysli tam píšeš ty. a navyše vidím že vážne ste narušený keď tvrdíte že píšem nezmysli keď ani neviete čo som napísal, keďže to ešte nebolo schválené... či keď napíšem že majú v dokumentácii to, a ešte ju odcitujem tak to je nezmysel, pri tom je čierne na bielom že to reálne v dokumentácii majú?

Inak vôbec netušíš ako to funguje...  nikde tam žiadne heslo ku keyringu v plaintext na disku nie je uložené. Ani nemá aplikácia prístup ku všetkým heslám...
« Poslední změna: 16. 09. 2022, 18:43:19 od Mlocik97 »

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #7 kdy: 16. 09. 2022, 18:39:51 »
ďalšia vec je že keď chceme moderovať, tak by mali moderovať... buď nech tam nedávajú moderovanie vôbec, alebo ho tam dajú ale nech to aj moderujú a nie že niektoré príspevky čo som písal ešte v roku 2019 sú stále v stave schvalovania (alebo boli z fronty schvalovania odstránené len aby vyčistili túto frontu, bez toho aby reálne boli moderátorom prečítané)... keď je to proti pravidlám, nech to odmietnú, ak nie tak nech prijmú, ale nech nenechajú človeka čakať 3 roky.

Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #8 kdy: 16. 09. 2022, 19:05:00 »
Všetky moje komentáre sú v súlade s pravidlami...
V pravidlech je například to, že debata má být slušná a kultivovaná. S tím se neslučuje například to, že komentáře píšete bez přemýšlení, takže pak posíláte tři komentáře po sobě, protože o tom, co jste napsal, začnete přemýšlet až po odeslání.

naopak tvoje Jirsák často nie sú a sú aj tak prijaté... a btw. ja som tu už hodne starý user, takže to nie je od času.
Ne, opravdu to nezávisí na čase. Opravdu je to vámi, protože všichni, kdo se tady pohybují delší dobu, vědí, že máte problém diskutovat věcně a slušně.

Aké nezmysli, jediné nezmysli tam píšeš ty. a navyše vidím že vážne ste narušený keď tvrdíte že píšem nezmysli keď ani neviete čo som napísal, keďže to ešte nebolo schválené...
Nesmysl je, že já šířím dezinformace. Reagoval jsem na ten komentář, který jsem citoval. Ten tady vidět je, protože fórum moderované bohužel není.

Inak vôbec netušíš ako to funguje...
Spíš vy nerozumíte tomu, co jsem napsal.

nikde tam žiadne heslo ku keyringu v plaintext na disku nie je uložené.
Fajn. A on snad někdo tvrdil něco jiného?

Ani nemá aplikácia prístup ku všetkým heslám...
Super. A jak přesně definujete "aplikaci"? Jak ji odlišíte od jiné aplikace?

ďalšia vec je že keď chceme moderovať, tak by mali moderovať... buď nech tam nedávajú moderovanie vôbec, alebo ho tam dajú ale nech to aj moderujú a nie že niektoré príspevky čo som písal ešte v roku 2019 sú stále v stave schvalovania (alebo boli z fronty schvalovania odstránené len aby vyčistili túto frontu, bez toho aby reálne boli moderátorom prečítané)... keď je to proti pravidlám, nech to odmietnú, ak nie tak nech prijmú, ale nech nenechajú človeka čakať 3 roky.
To by mne zajímalo, jak jste přišel na to, že je váš příspěvek ve frontě tři roky nebo byl z fronty smazán, aniž byl zamítnut. Řekl bych, že abyste tohle věděl, musel byste mít přístup do databáze Rootu. Což si myslím že nemáte.
« Poslední změna: 16. 09. 2022, 19:06:33 od Filip Jirsák »

alex6bbc

  • *****
  • 1 618
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #9 kdy: 16. 09. 2022, 19:10:51 »
no je mi to lito, ale komentare na rootu jsou jako na fejsu.
neco se nelibi a koment se vymaze, cenzuruje, nepublikuje.

v tom se mi libi dodatek americke ustavy, ze neexistuje omezeni svobody slova a to vcetne
extremismu apod.

to musi byt vychovou, nebo je to v cloveku, ze se mu chce omezovat dezinformace, nebo je necha volne plynout,
at si lidi udelaji svuj nazor sami za sebe.

alex6bbc

  • *****
  • 1 618
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #10 kdy: 16. 09. 2022, 19:15:05 »
tusim, ze lidi si postupne najdou jine, svobodnejsi, platformy socialnich siti a to bude upadek facebooku
a taky to bude atomizace skupin. pravice, levice, zeleni, kakovi, bukvice, fasisti budou mit svoje vlastni socialni
site a spolu uz se nebudou vubec bavit.

kdysi jsem se strasne hadal s kamaradem co obhajoval windows a ja byl zaryty linuxak.
uz jsme stari a takove blbosti neresime, obecne se spis lide asi rozdeluji do bublin vice nez drive.
« Poslední změna: 16. 09. 2022, 19:16:45 od alex6bbc »

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #11 kdy: 16. 09. 2022, 19:20:30 »
> V pravidlech je například to, že debata má být slušná a kultivovaná. S tím se neslučuje například to, že komentáře píšete bez přemýšlení, takže pak posíláte tři komentáře po sobě, protože o tom, co jste napsal, začnete přemýšlet až po odeslání.


ja napsal 3 komentáre rovnako po sebe ako ty, a kým som reagoval na jeden, vy ste napísali druhý, tak som v novom komente reagoval na druhý... logické nie? Alebo ako som mal napísať v prvom reakciu na druhý, ktorý som ešte nevidel?

Uznávam že tu už trocha som neslušný, ale v rámci diskusie pod tou správičkou som neprejavil ani kúsok neslušnosti.

> Ne, opravdu to nezávisí na čase. Opravdu je to vámi, protože všichni, kdo se tady pohybují delší dobu, vědí, že máte problém diskutovat věcně a slušně.

Hovorí troll a provokatér?

> Nesmysl je, že já šířím dezinformace. Reagoval jsem na ten komentář, který jsem citoval. Ten tady vidět je, protože fórum moderované bohužel není.

A nie je "heslo ku keyringu, ktorým sa šifrujú heslá sú uložené v plaintext podobe v súbore na disku hneď vedľa súborov samotného keyringu" dezinformácia? Podľa mňa jednoznačná dezinformácia.

> Spíš vy nerozumíte tomu, co jsem napsal.

Určite? A ty rozumieš čo píšem ja, samozrejme.

> Fajn. A on snad někdo tvrdil něco jiného?

Ty si to tvrdil... citujem: "nebo jako ekvivalent otevřeného textu – data jsou sice zašifrována, ale klíčem, který je zase někde uložen na disku, buď v aplikaci nebo v nějaké konfiguraci." a ďalej "Což je přesně to, co jsem psal na začátku – jedna možnost je heslo/klíč uložit v otevřeném tvaru, takže půjde získat úplně bez práce; nebo ho trošku schovat, třeba zašifrovat klíčem, který bude uložený hned vedle, v aplikaci, nebo nějak podobně." a ďalej iný nezmysel

"
Jenže tohle je úplně špatný přístup k bezpečnosti. „Dovedu si představit, že když ten lupič bude na vozíčku, ruku v sádře, šátek přes oko a bude neděla a banka bude zavřená, tak tu banku nevyloupí“. Ne, bezpečnost se opravdu neřeší tak, že si představím co nejneschopnějšího útočníka.

Například pro spoustu uživatelů bude stačit možnost číst soubory z disku i na prolomení té klíčenky. Protože prostě mají tak slabé heslo, že ho hrubou silou uhádnete.
"

u ktorého som aj jasne hovoril že to nerobí keyring menej bezpečným než plaintext, lebo porovnávať keď niekto šoféruje auto v rýchlosti 300km/h a zabije sa, a následne tvrdiť "dopravné značenie s limitáciou rýchlosti je zbytočné, aj tak to nepomáha" je nelogické.

"
protoze v tech klicenkach se k heslu nedostane kdekdo, ale jen to co zna master heslo
Jasně, takže vy nějaké aplikaci (třeba teoreticky těm MS Teams) řeknete master heslo ke své klíčence, ta aplikace si pak z klíčenky vezme jenom svoje heslo a svatosvatě vám odpřisáhne, že žádné jiné heslo z klíčenky určitě nevytáhne. Takhle nějak jste si to představoval?
"

ďalší nezmysel,... prečo by vôbec to dávalo heslá všetkých aplikácií? Navyše... ale to je jedno, Kate už odpovedal v podstate to isté čo som chcel ja.

> Super. A jak přesně definujete "aplikaci"? Jak ji odlišíte od jiné aplikace?

Počuli ste o pojme digitálny podpis? A navyše je to len o konfigurácii, zas a znova, môžete kludne to nastaviť tak že to dá heslo aplikácii až po interakcii používateľa, ktorý aj to heslo zvolí (pri tom ale stále môže password manager brániť proti pishingu tým že upozorní na zmeny v rámci aplikácie). Skutočne to nedáva logiku porovnávať s heslami v plaintexte.

> To by mne zajímalo, jak jste přišel na to, že je váš příspěvek ve frontě tři roky nebo byl z fronty smazán, aniž byl zamítnut. Řekl bych, že abyste tohle věděl, musel byste mít přístup do databáze Rootu. Což si myslím že nemáte.

Asi preto že príspevok, ktorý som napísal pred 3 rokmi má pod sebou "čaká sa na schválenie"?

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #12 kdy: 16. 09. 2022, 19:22:26 »
tusim, ze lidi si postupne najdou jine, svobodnejsi, platformy socialnich siti a to bude upadek facebooku
a taky to bude atomizace skupin. pravice, levice, zeleni, kakovi, bukvice, fasisti budou mit svoje vlastni socialni
site a spolu uz se nebudou vubec bavit.

kdysi jsem se strasne hadal s kamaradem co obhajoval windows a ja byl zaryty linuxak.
uz jsme stari a takove blbosti neresime, obecne se spis lide asi rozdeluji do bublin vice nez drive.

jj, to mi pripomína tú paródiu na akvizici Twitteru Elonom. https://www.youtube.com/watch?v=rFNCsSBnYVg

Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #13 kdy: 16. 09. 2022, 19:43:35 »
ja napsal 3 komentáre rovnako po sebe ako ty, a kým som reagoval na jeden, vy ste napísali druhý, tak som v novom komente reagoval na druhý... logické nie? Alebo ako som mal napísať v prvom reakciu na druhý, ktorý som ešte nevidel?
Takže druhým komentářem jste reagoval na můj druhý komentář, a třetím komentářem jste reagoval na co? Vážně jste si teď při psaní odpovědi myslel, že si nikdo nevšimne toho, že na začátku píšete o třech komentářích, a pak máte argument jen pro dva?

Uznávam že tu už trocha som neslušný, ale v rámci diskusie pod tou správičkou som neprejavil ani kúsok neslušnosti.
To ale ten schvalovací automat nemůže vědět. Schvalovací automat má od moderátorů nastaveno, že neslušný býváte často.

Hovorí troll a provokatér?
Ne, to jsem napsal já.

A nie je "heslo ku keyringu, ktorým sa šifrujú heslá sú uložené v plaintext podobe v súbore na disku hneď vedľa súborov samotného keyringu" dezinformácia? Podľa mňa jednoznačná dezinformácia.
No vidíte, takže dezinformace tu píšete vy. Já jsem nic takového nepsal.

Ty si to tvrdil... citujem: "nebo jako ekvivalent otevřeného textu – data jsou sice zašifrována, ale klíčem, který je zase někde uložen na disku, buď v aplikaci nebo v nějaké konfiguraci."
To je ale něco jiného, než tvrdíte vy. Tohle je popis případu, kdy se nepoužívá žádné hlavní heslo, takže aplikace má ta data k dispozici bez jakéhokoli zásahu uživatele.

a ďalej "Což je přesně to, co jsem psal na začátku – jedna možnost je heslo/klíč uložit v otevřeném tvaru, takže půjde získat úplně bez práce; nebo ho trošku schovat, třeba zašifrovat klíčem, který bude uložený hned vedle, v aplikaci, nebo nějak podobně." a ďalej iný nezmysel
To není žádný nesmysl, takhle se ukládaly hesla v prohlížečích, FTP klientech apod. v době, kdy desktopová prostředí neměla žádnou podporu pro ukládání hesel - a spousta aplikací to tak dělá doteď. Protože ty různé klíčenky jsou hlavně kvůli pohodlí uživatele, jejich úkolem není nějak zásadně ta hesla chránit proti útokům.

u ktorého som aj jasne hovoril že to nerobí keyring menej bezpečným než plaintext
Problém je, že vy vždycky jasně polemizujete s něčím, co nikdo netvrdil.

ďalší nezmysel,...
Ano, souhlasím. Proto jsem to také ve svém komentáři rozporoval.

prečo by vôbec to dávalo heslá všetkých aplikácií?
Protože nevíte, která aplikace je která.

Počuli ste o pojme digitálny podpis?
ANo, slyšel. Vy máte všechny aplikace v systému digitálně podepsané? Včetně aplikací, které běží v nějakém runtime - třeba v JVM, Python, JavaScript?

A navyše je to len o konfigurácii, zas a znova, môžete kludne to nastaviť tak že to dá heslo aplikácii až po interakcii používateľa, ktorý aj to heslo zvolí (pri tom ale stále môže password manager brániť proti pishingu tým že upozorní na zmeny v rámci aplikácie).
Uživatel tu aplikaci pozná na základě čeho? Správce hesel pozná změny v aplikaci jak? Uživatel pozná jak, zda jde o změny v aplikaci v rámci aktualizace aplikace, nebo že mu někdo podstrčil falešnou "aktualizaci"?

Asi preto že príspevok, ktorý som napísal pred 3 rokmi má pod sebou "čaká sa na schválenie"?
Aha, takže vy předpokládáte, že příspěvek může být smazaný a přitom se zobrazuje a má pod sebou "čeká na schválení". Tak to pak ano.

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #14 kdy: 16. 09. 2022, 20:07:08 »
Citace
Takže druhým komentářem jste reagoval na můj druhý komentář, a třetím komentářem jste reagoval na co? Vážně jste si teď při psaní odpovědi myslel, že si nikdo nevšimne toho, že na začátku píšete o třech komentářích, a pak máte argument jen pro dva?

čo ale prakticky znamená že som nepísal 3 komentáre ako odpoveď ale len 2. Teda rovnaké množstvo ako ty. Takže vlastne v čom som horší?

Citace
To ale ten schvalovací automat nemůže vědět. Schvalovací automat má od moderátorů nastaveno, že neslušný býváte často.

A dôvod? Popravde neslušnosť je niekedy u ľudí vyprovokovaná práve týmto "antineslušnostným automatom".

Citace
Ne, to jsem napsal já.

Veď práve.

Citace
No vidíte, takže dezinformace tu píšete vy. Já jsem nic takového nepsal.

Ale však to tam máš biele na čiernom... presne to si písal. Ešte som to citoval o 2 riadky nižšie v reakcii na ktorú si práve reagoval.

Citace
To je ale něco jiného, než tvrdíte vy. Tohle je popis případu, kdy se nepoužívá žádné hlavní heslo, takže aplikace má ta data k dispozici bez jakéhokoli zásahu uživatele.

To ste vôbec v komentári nepísal a ani neimplikoval... celú dobu bola debata o zašifrovanom keyringu a zrazu si dal takúto odpoveď, tak čo očakávaš že z toho asi tak človek pochopí... a chyba je zrejme u teba ak to tak pochopili 4 ďalší v tej danej diskusii.
Taktiež furt hovoríte o "potenciálnom stave", ktorý v realite u ľudí, ktorý potrebujú/chcú bezpečnosť, nenastane.

Citace
To není žádný nesmysl, takhle se ukládaly hesla v prohlížečích, FTP klientech apod. v době, kdy desktopová prostředí neměla žádnou podporu pro ukládání hesel - a spousta aplikací to tak dělá doteď. Protože ty různé klíčenky jsou hlavně kvůli pohodlí uživatele, jejich úkolem není nějak zásadně ta hesla chránit proti útokům.

Dakedy neexistovalo https, dakedy neexistovalo šifrovanie disku, dakedy neexistovalo.... no a tak tomu aj bolo, ale chceli by ste sa dnes k tomu vrátiť? Dnes ma nezaujíma situácia z minulého storočia, ale situácia dnes, a dnes to fakt pravda nie je.

Citace
Problém je, že vy vždycky jasně polemizujete s něčím, co nikdo netvrdil.
Citace
Ano, souhlasím. Proto jsem to také ve svém komentáři rozporoval.
V podstate čo som už odpovedal, ak si ty myslíš že si tvrdil A, ale 4 ľudia čo prečítali tvoj koment pochopili tvrdenie B, tak neviem či je chyba v tom že si to netvrdil, alebo v tom že si to "tvrdil", len nechel tvrdiť. Akurát píšeš štýlom že málokto ťa vie pochopiť.

Citace
Protože nevíte, která aplikace je která.
Prečo by som nevedel? Ak mám package manager a ten overuje digitálnym podpisom, tak mám minimálne overené že sa jedná o aplikáciu od stejného autora, ako verzia predtým.

Citace
ANo, slyšel. Vy máte všechny aplikace v systému digitálně podepsané? Včetně aplikací, které běží v nějakém runtime - třeba v JVM, Python, JavaScript?

Áno a ak nie, sú opensource a auditnuté... alebo sú to moje vlastné... alebo sú to....

Citace
Uživatel tu aplikaci pozná na základě čeho? Správce hesel pozná změny v aplikaci jak? Uživatel pozná jak, zda jde o změny v aplikaci v rámci aktualizace aplikace, nebo že mu někdo podstrčil falešnou "aktualizaci"?

Existuje mnoho spôsobov. Navyše ak je používateľ rozumný, a teda sťahuje len overené aplikácie z oficiálnych zdrojov, tak ako by vôbec útočník podstrčil falešnú aktualizáciu? Jedine že by sa zmocnil zdroja. Znova sú tu rôzne možnosti, porovnanie odtlačkov / hashe aplikácie, digitálny podpis, etc.

Citace
Aha, takže vy předpokládáte, že příspěvek může být smazaný a přitom se zobrazuje a má pod sebou "čeká na schválení". Tak to pak ano.

čo? Och, samozrejme, keď sú 2 možnosti na čo to mohla byť reakcia, vybereš tú nesprávnu, pri tom je jasné o čom hovorím... S tebou je debata vážne komplikovaná. Ale tak ku stavu nečakajúcej na schválenie ale zmazanej, tak asi neverím že by niekto mazal príspevok po 3 rokoch, a ak tam 3 roky je a potom je odstránený, tak sa dá predpokladať že to nie je z dôvodu že by bol odmienutý, ale preto že bola proste vyčistená fronta od veľmi starých "na schválenie". Alebo si myslíš že nejaký moderátor číta 3 roky starý príspevok?