Win 11: systém je plnohodnotně licencovaný

k3dAR

  • *****
  • 2 958
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Win 11: systém je plnohodnotně licencovaný
« Odpověď #15 kdy: 22. 09. 2024, 22:50:28 »
Sifrovat disk klucmi ulozenymi v TPM som sa neodvazil
vubec nechapu proc by to nekdo chtel, tim se bezpecne sifrovanej disk ponizi na uroven "neni nejaky bug v lock/screen_saveru ?"

Ale aby som nebol cisto offtopic tohoto vlakna - Windows 11 sa daju kupit radovo za jednotky eur a je to v EU legalne [...]
to je prave offtopic, protoze tady se resi ze je ta predinstalace licencovana a jen se nevedelo co se mysli tim plnohodnotny, tva rada by prisla na radu kdyby chtel kupovat podobne minipc z aliexpresu kde naopak nekde v popisku maji "non activated windows installation" coz je prave ten trial bez zadaneho licencniho cisla a s nedostupnym v "biosu" ;-)


Re:Win 11: systém je plnohodnotně licencovaný
« Odpověď #16 kdy: Dnes v 07:45:24 »
Zdroj - nestandardny je jeho vykon - je to notebookovy zdroj 250W! Ak by sa mu nieco stalo, neviem kde budem hladat nahradny.

Toho bych se asi úplně nebál, podle fotek tam mají válcový konektor, takže bych si celkem troufnul tipnout, že bude fungovat i neoriginální pro HPčko s odpovídajícím napětím a výkonem.

Re:Win 11: systém je plnohodnotně licencovaný
« Odpověď #17 kdy: Dnes v 18:44:51 »

Zdroj - nestandardny je jeho vykon - je to notebookovy zdroj 250W! Ak by sa mu nieco stalo, neviem kde budem hladat nahradny. Zrejme na podpore minisforum, ktora btw moj pocitac za pol roka nestihla priradit k mojmu kontu a nahradny zdroj v monuke v eshope nemaju.
Je to strandardny vykon na to co, ma napajat. Taketo zdroje sa daju zohnat, len by som sa pzorel po specializovanesom obchode. Beelink by pri podobnom miniPC ponukal pravdepdoobne podobny zdroj.  Beelink ponuka nahradne zdroje? Nevsimol som si. Plus nevedel si dopredu aky to ma zdroj a ci jedostupny nagradny?
Citace
Bios - pred updateom nefunkcna (druha) herna grafika
Bios - po updatede funguje vsetko, len sa pocitac sem - tam neprebudza zo spanku a resetne sa
Bios - na forach niekto zistil, ake parametre napajania treba nastavit v biose, aby vyssie popisana situacia s neprebudzanim nenastavala. Uz nenastava, ale vydrzi to tak asi do vypadku elektriny, baterka nebaterka.
Toto je jeden z problemov vseobecne Cinskych miniPC, co je aj Beelink. Skus pozriet ako vyzera support Beelinku. V BIOS-e  nenajdes  ani readme so zmenami. Minisforum sa za poslednu dobu zlepsil vo vydavani BIOS-ov ale samozrejem niesu dokonaly. Osobne som  2x kontaktoval support. Support mal rezervy ale chlapci sa snazili.
Citace
Ethernet - po pripojeni ethernetu v 60% pripadoch musim v OS vypnut/zapnut sietovku, aby sa tvarila funkcne. Bez toho sa tvari ako odpojena ale switch deteguje pripojenie 10Mbit. wtf? drivre su najnovsie vyrobcu sietovky, nie pocitaca.
Ak sa bavime o Minsforum Neptune, tak ten ak si dobre pametam, tak ma  problemovu Intel sietovku, tak to nieje uplne problem Minisforumu  a existuju ako to spojazdnit aby to fungovlao stabilne. osobne som bol rad, ze moj MiniPC obsahoval Realtek sietovku.
Citace
Dizajn - jacky pre audio vstup a vystup su len z predu, takze kabliky pre repraky a mikrofon trcia z predu a vedu dozadu, co je pri minipc urcenom na stol trochu... nedomyslene.
Dizajn - tie jacky su umiestnene v dizajnovej mriezke (model Neptune), kvoli ktorej sa da pripojit iba slim jack, nie akykolvek jack
Bohuzial to je standard pri MiniPC(nieje to znovu problem Minisforumu). Len par modelov ma jacky aj v predu a aj vzadu. MiniPC je o kompromisoch
Citace
Cena - za rovnaku cenu sa da zlozit vykonnejsie pc v normalnej bedni. Nebude take male, kompaktne a tiche, ale bude lacnejsie, bez divnych problemov v biose a s dostupnostou nahradnych dielov na druhy den
Toto si nevedel dopredu?  Toto znovu nieje problem Minisforumu ale vseobecne miniPC. V mojom pripade to uplnenepatilo. Chcel som ale PC. Moje predchadzajuce PC bolo v prevedeni mini-ITX a z dovodu obmedzenej a drahej ponuky mini-ITX dosiek ma moje miniPC vyslo o trochu lacnejsie ako keby som si ho skladal s vyhosou nizsej spotreby oproti kalsickym desktop komponentom.

Takze v com je lepsi Beelink?

5R

Re:Win 11: systém je plnohodnotně licencovaný
« Odpověď #18 kdy: Dnes v 20:21:17 »
[...]
Takze v com je lepsi Beelink?

Trochu sa miname. Netusim v com je lespi Beelink; nikde to nepisem a ani ich neporovnavam. Ani sa nestazujem ze mam nieco co som nechcel. Zdielam skusenost a chcem upozornit, ze cinske minipc nemusi byt taka vyhra ako to na prvy pohlad vyzera, lebo doporucuje to kazdu chvilu niekde niekto.

Ja som si zvolil kompromis kompaktonost a nehlucnost VS nemennost komponent a miera neistoty od "cinana". Nevravim ze to bol zly deal. Ale chyby su stale chyby a je dobre o nich vediet, lebo nemyslim ze cinan urobi call kvoli sietovke alebo posle usb sietovy adapter. Alebo ze niekedy opravi bios.