Nejsem si přesně jist zadáním :-)
Třeba "odkud až kam to máte už vyřešeno" a "co ještě potřebujete řešit". Třeba time-series databases je samostatné odvětví, kde existuje větší počet softwarových produktů, každý umí trochu jiné věci. Pokud chcete nahlédnout, kde to zhruba začalo a jaké problémy se řeší, zkuste si počíst něco o RRD - což je ovšem prabába celého odvětví, a "ideové potomstvo" má poměrně pestré.
Nad round-robin databázemi je postavena řada softwarových produktů kategorie "Network Management System". Tyto Vám umožňují, sbírat time-series data, ukládat je v jednotné databázi, páchat na nich základní automatizované kontroly, a vyrábět si z nich grafy pro průběžný přehled. Třeba konkrétní open-source NMS projekt Zabbix by default ukazuje u každého grafu střední hodnotu...
Nechce se mi moc zabíhat do "výpočetního zpracování".
Třeba "porovnávat více časových řad mezi sebou", případně nad nimi ještě provádět nějaké výpočetní operace / algoritmy... toto mi přijde pro běžný NMS jako poměrně netriviální zadání. Možná by Vám v tomto směru pomohl nějaký SCADA systém (řízení a vizualizace průmyslových procesů) ale to je už zas daleko od zadání, pokud si představujete nějaký "flexibilní nástroj pro business intelligence".
Pokud jde o to, vynést si několik časových řad do grafu, nějak si nastavit měřítko na svislé ose (nebo dvou), zvolit si barvičky křivek apod... poměrně mocný nástroj na tvorbu grafů (nejen časových řad) je Gnuplot. Je to vlastně skriptovací jazyk = je s tím v začátku trochu práce. Ale ty skripty se následně dají vytvářet automatizovaně, a nechat si vyrobit obrázek buď ad hoc (kliknutím se spustí Gnuplot, schroupe data a vyplivne obrázek) nebo je předpočítávat hromadně v nějakém pravidelném intervalu... kdysi to takhle dělaly některé NMS. Gnuplot taky umí nějaké základní matematické operace, pokud je třeba si data nějak "mezizpracovat" (= pro jednodušší preprocessing se lze obejít bez dalšího programovacího mezikroku).
Jinak pokud by zadání znělo, "tady mám nějakou časovou řadu, umím ji dostat třeba do formátu CSV, a chci se na ni především pro začátek rychle podívat, najít si vhodné svislé měřítko a časový interval, vybrat si časové detaily, na ty se po jednom postupně zaměřit, případně mám časových řad několik, klidně z různých zdrojů, a rád bych je viděl pohromadě v grafu, nebo v několika grafech na stránce" ... tak na takové rychlé klikací prohlížení / zoomování / švenkování bych zmínil software
BinJr = otevřený time series browser, GUI aplikace.