Windows SSH program s tabmi

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #15 kdy: 16. 04. 2024, 12:07:02 »
MTPuTTY


Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #16 kdy: 16. 04. 2024, 12:32:38 »
Dobrý den,
již léta používám cmder
https://github.com/cmderdev/cmder
Má v sobě nástroje z gitu - ssh, curl, cut, awk, grep...

Případně https://devolutions.net/remote-desktop-manager/
to je ale manager. Používám ho nejen na ssh, ale i rdp, teamviewer, vnc, prohlížeč (na přímé připojení na idrac, ilo, proxmox, vmware). Free verze je zcela dostačující.
« Poslední změna: 16. 04. 2024, 12:36:16 od asdf.root »

Bugsa

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #17 kdy: 16. 04. 2024, 12:55:32 »
mremoteng - sa blizi tomu co chcem najviac. i ked ma take old school windowsacke ui a filozofiu ale zatial asi najlepsi z toho co com skusal.

Aha, tak nakonec chceš něco komplexnějšího. Já jsem z mRemoteNG přešel na 1Remote https://github.com/1Remote/1Remote

Mám tam SSH, VNC, RDP... Má to super workflow - aplikace se vyvolá zkratkou ALT+M, tam rovnou napíšu jméno připojení kam se chci přihlásit, klik Enter a jsem tam přihlášen.

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #18 kdy: 16. 04. 2024, 14:12:54 »
terminal je fajn, posobi moderne oproti nativnemu, ale nema ziadnu spravu ssh uctov takze je mi to na nic.
"Správa účtů" je i ve Windows standardní jako všude jinde: ~/.ssh/config

jjrsk

  • ****
  • 459
    • Zobrazit profil
Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #19 kdy: 17. 04. 2024, 09:05:33 »
"Správa účtů" je i ve Windows standardní jako všude jinde: ~/.ssh/config
Rek bych ze si to predstavuje tak, ze si nemusi pamatovat jak se ktery server jmenuje, ale proste si jej vybere ze seznamu.


Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #20 kdy: 18. 04. 2024, 11:26:39 »
no tak catnu .ssh :D

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #21 kdy: 18. 04. 2024, 16:52:00 »
Rek bych ze si to predstavuje tak, ze si nemusi pamatovat jak se ktery server jmenuje, ale proste si jej vybere ze seznamu.
Takovou službu mi poskytuje shell a jeho rozšíření – napíšu ssh, zmáčknu tabulátor, a ze seznamu (generovaného z ~/.ssh/config) si vyberu. Na to nepotřebuju speciální program.

jjrsk

  • ****
  • 459
    • Zobrazit profil
Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #22 kdy: 18. 04. 2024, 17:21:47 »
Rek bych ze si to predstavuje tak, ze si nemusi pamatovat jak se ktery server jmenuje, ale proste si jej vybere ze seznamu.
Takovou službu mi poskytuje shell a jeho rozšíření – napíšu ssh, zmáčknu tabulátor, a ze seznamu (generovaného z ~/.ssh/config) si vyberu. Na to nepotřebuju speciální program.
Oni jsou lidi, kteri tech stroju maji vic nez jeden jak zcela zjevne netusis. A chteji je mit treba rozclelene do ruznych kategorii a skupin. A nechteji pokazde zkoumat kilometrovy linearni seznam.



alex6bbc

  • *****
  • 1 621
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #23 kdy: 18. 04. 2024, 17:48:46 »
Citace
A nechteji pokazde zkoumat kilometrovy linearni seznam.

a chteli by studovat nelinearni seznam?! :-)

(strom, hash tabulku)

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #24 kdy: 18. 04. 2024, 19:12:23 »
Oni jsou lidi, kteri tech stroju maji vic nez jeden jak zcela zjevne netusis.
Bylo by fajn neosočovat ostatní, že něco netuší, když netušíte vy. Mně to normálně nabízí seznam, který má více než jeden záznam.


A chteji je mit treba rozclelene do ruznych kategorii a skupin. A nechteji pokazde zkoumat kilometrovy linearni seznam.
Asi byste si měl ujasnit, co vlastně chcete. Nejdřív chcete seznam, teď zase nechcete seznam.

Jinak i aplikace, která vám to zobrazí třeba v 5D, pak může spustit příkaz ssh v systémovém terminálu. Ta spouštěcí aplikace fakt nemusí sama emulovat terminál a implementovat SSH protokol.

e3k

  • ****
  • 254
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #25 kdy: 18. 04. 2024, 21:03:17 »
tiez pouzivam gitbash na tieto ucely^^^