Fedora - ako pridat taskbar?

Fedora - ako pridat taskbar?
« kdy: 21. 08. 2024, 18:21:34 »
Skusam Fedoru vo VM, celkom sa mi paci ale nema ziaden task bar. Clovek musi klikat vlavo hore na nejaku ikonu ktora zmensi plochu a zobrazi ten apple widget. Ked focus zmizne(napr je aktivna aplikacia) tak to cele zmizne zase. Je mozne tam niekde nastavit "normalne" UI s taskbarom alebo aby aspon ten apple widget bol stale zobrazeny?

A okna nemaju ziadne menu. Maju len ikonu na zatvorenie. Daju sa niekde zapnut normalne min,max, close tlacidla, pripadne subor, upravit...?

A je mozne presunut ten top bar dolava?
« Poslední změna: 21. 08. 2024, 18:24:07 od hknmtt »


Re:Fedora - ako pridat taskbar?
« Odpověď #1 kdy: 21. 08. 2024, 20:34:51 »
Tak ikony je mozne pridat s rozsirenim, tusim gnome tweaks. Kontextove menu je skryte pod jendou ikonou. To by asi slo prezit.

Uz mi len chyba dat doprec tu blbu mobilnu listu ktora je uplne na nic na desktope a pridat normalny taskbar. Vraj to ma ist cez dash to panel alebo just percection ale ani jeden neexistuje.

Re:Fedora - ako pridat taskbar?
« Odpověď #2 kdy: 21. 08. 2024, 20:41:59 »
u linuxu je treba vedet jaky mam okenni system, od jednoduchych, ktere ani listu nemuseji mit az po kde, gnome, ktere muzou mit vice list.

takze je treba to bud vyzkouset a nastavit, nebo precist dokumentaci.
je fuk jestli je to fedora, nebo ubuntu, nebo debian, jde o okenni system.

Re:Fedora - ako pridat taskbar?
« Odpověď #3 kdy: 22. 08. 2024, 08:23:27 »
Skusam Fedoru vo VM, celkom sa mi paci ale nema ziaden task bar. Clovek musi klikat vlavo hore na nejaku ikonu ktora zmensi plochu a zobrazi ten apple widget. Ked focus zmizne(napr je aktivna aplikacia) tak to cele zmizne zase. Je mozne tam niekde nastavit "normalne" UI s taskbarom alebo aby aspon ten apple widget bol stale zobrazeny?

Expose v Gnome Shell se dělá buď posunutím kurzoru do levého horního rohu (ta ikonka) nebo mnohem efektivněji stisknutím klávesy Win na klávesnici. Jezdit myší pořád někam na taskbar je hrozná ztráta času :)

Mimochodem spouštění aplikací pomocí Win a hledání je taky super, nebo dvojité stisknutí Win zobrazí ikonky.

A okna nemaju ziadne menu. Maju len ikonu na zatvorenie. Daju sa niekde zapnut normalne min,max, close tlacidla, pripadne subor, upravit...?

Minimalizaci nemá, ale maximalizace vs. okno se dělá dvojklikem na horní lištu aplikačního okna. Nebo přetažením okna na horní okraj obrazovky. Taky umí půlený režim - maximalizaci na levou/pravou stranu. Zase tažením okna na hranu.

A je mozne presunut ten top bar dolava?

Ne. Třeba hodiny se na vertikálním panelu ukazují hrozně špatně.