Finderem se nepřipojím na smb://

Finderem se nepřipojím na smb://
« kdy: Dnes v 15:51:30 »
Přestalo mi fungovat korektně připojení  na sdílené jednotky samba NASu přes OSX přes Finder  . Konfiguraci jsem neměnil a doteď to funovalo OK. Vždycky to dělám tak, že v Finder - Otevřít dám Připojit k server a mám tam předvyplněno z dříějška smb://host (pak mě to nutí vybrat které body , když vyberu všech osm, tak mi to otevře osm tabů v okně) Co se děje teď: Po připojení to funguje asi 2 sekundy , pak se Finder sekne, totálně, musím dát : lišta - 🍏-  Vynutit ukončení- vybrat Finder a kliknout na tlařítko Ukončit, (  ::) :-[ >:(které se mezitím po vybrání finder přeměnilo na Spustit znova) , Ne ale pokaždé. Taky mezitím stihnu třeba otevřít složku když jsem dost rychlý.  (při poklepu na složku to píše ... složku nelze otevřít, protože nemáte oprávnění)

Když se připojim znova, třeba  přes jiné hostname, tak necrashne ( aktualizace: crashnutí závisí na share-point, na který vlezu, tam kde je víc položek ,crashne. U následujících nechrasne, tam je do 15 položek)

Ale společný jev je, že v rootu přípojného bodu u všech složek v vidím vlevo dole ikonu zákaz vjezdu ⛔️. A taky se do složek nedostanu. zatímco soubory nulté úrovně jdou v pohodě otevřít.
  Taky mi to hlásí u obrázku velikos 24.21 PETABAJTŮ. (Přitom mám 24 TERABAJTŮ . JENOM). V jiném share to samé, ale soubory mají správnou velikost.

Co to ? ? ? ?


AKTUALIZACE: ICONSERVICEAGENT proce sežral 3.27GB (komprim.2.5GB, Skutečná 500MB) a vypadá to že skažym pokusem Vynutit-Připojit -Otevřít sežere 250MB (70MB Skutečné)

PS: Co je OS X: "Skutečná paměť" -Je snad  První sloupeček monitoru procesu Neskutečná pam썠 :-\???


AKTUALIZACE 2: Skaždým dalším kolečkem VYNUTIT-Připojit (.) mi v  dialogu share-pointů zšedne (kromě vlasů) jeden další share-point  Jdo o dialog "Vyberte svazky na server 192....99", které chcete připojit". Ty, které jsem zkoušel, už, so far, už sšedly.
Co tot toto ? Apple !  ?
« Poslední změna: Dnes v 16:01:28 od mikesznovu »