Google sa ide odpojit od Jabber siete

Pali

Google sa ide odpojit od Jabber siete
« kdy: 18. 05. 2013, 10:54:19 »
Google sa ide odpojit od Jabber siete... uz bude mozne cez @gmail ucet chatovat iba s @gmail kontaktami (zvysok sveta bude odrezany), podobne ako to ma facebook (v ramci ich siete).

Nejake rozumne riesenie na to? To si teraz kazdy bude zakladat este jeden ucet aby mohol pouzivat jabber ako doteraz (@gmail a zaroven aj iny @jabber)? Nic lepsie ma nenapada iba vynadata a podakovat googlu - genialne riesenie.

Dufam, ze tento trend s odpajanim sa od jabber siete nebude pokracovat. Ak nechceme mat 10 uctov (pre kazdu jednu oddelenu jabber siet jeden) lebo rozni ludia pouzivaju rozne servery... asi bude najlepsie sa vratit k ICQ, kde je iba jedna siet.


Re:Google sa ide odpojit od Jabber siete
« Odpověď #1 kdy: 18. 05. 2013, 11:07:40 »
Google sa ide odpojit od Jabber siete... uz bude mozne cez @gmail ucet chatovat iba s @gmail kontaktami (zvysok sveta bude odrezany), podobne ako to ma facebook (v ramci ich siete). ...

 :o :o :o
Nějaký zdroj?

... Dufam, ze tento trend s odpajanim sa od jabber siete nebude pokracovat. Ak nechceme mat 10 uctov (pre kazdu jednu oddelenu jabber siet jeden) lebo rozni ludia pouzivaju rozne servery... asi bude najlepsie sa vratit k ICQ, kde je iba jedna siet.

No, pokud je to pravda, tak mne už Velký Broogle začíná pěkně s...t.

To jako mám nutit ostatní, aby si zřídili účty u gmailu?
Nebo si mám já začít vytvářet další a další účty kvůli lidem, kteří už jsou (zřejmě spokojeni) jinde?

WTF?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google sa ide odpojit od Jabber siete
« Odpověď #2 kdy: 18. 05. 2013, 11:12:52 »
Zdroj? Jinak pokud tohle Google udela, tak to asi muze zabalit. Uz tak je vetsina lidi na Skype a jestli si naserou jeste uzivatele Jabberu, tak nevim, kdo by pouzival gtalk jen proto, ze tam maji ucet tri lidi. On staci uz to, ze pouzivaji nejakou divnou verzi Jabber protokolu.

perceptron

Re:Google sa ide odpojit od Jabber siete
« Odpověď #3 kdy: 18. 05. 2013, 11:33:51 »
https://developers.google.com/talk/

Google Hangouts nahradi GTalk a uz nebude podporovat XMPP.

Pali

Re:Google sa ide odpojit od Jabber siete
« Odpověď #4 kdy: 18. 05. 2013, 11:44:46 »
Z informacii co mam, tak google bude nadalej podporovat Jabber/XMPP protokol ale iba na chat a iba v ramci google/gmail siete.

@JardaP: O novom Google Hangout sa uz par dni pise po internete, napr:
http://arstechnica.com/information-technology/2013/05/hands-on-with-hangouts-googles-new-text-and-video-chat-architecture/
http://www.theverge.com/2013/5/15/4318830/inside-hangouts-googles-big-fix-for-its-messaging-mess
http://windowspbx.blogspot.cz/2013/05/hangouts-wont-hangout-with-other.html


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google sa ide odpojit od Jabber siete
« Odpověď #5 kdy: 18. 05. 2013, 13:42:30 »
Hm, nejvyssi cas poslat gtalk do zakonceni zazivaciho traktu. Stejne ho mam akorat proto, ze jsem ho dostal k uctu na mailu a nemusel jsem tak prekonavat lenost a zrizovat dalsi ucet jinde.

Re:Google sa ide odpojit od Jabber siete
« Odpověď #6 kdy: 18. 05. 2013, 14:18:45 »
Hm, nejvyssi cas poslat gtalk do zakonceni zazivaciho traktu. Stejne ho mam akorat proto, ze jsem ho dostal k uctu na mailu a nemusel jsem tak prekonavat lenost a zrizovat dalsi ucet jinde.

No právě.
Takže si zase budu někde vytvářet další účet ...

Re:Google sa ide odpojit od Jabber siete
« Odpověď #7 kdy: 18. 05. 2013, 14:54:57 »
No právě.
Takže si zase budu někde vytvářet další účet ...
Nejlepší je zprovoznit si vlastní jabber server. Dá se s tím pak krásně vyhrát, třeba jabberem doma ovládat osvětlení ;)

3ugeene

Re:Google sa ide odpojit od Jabber siete
« Odpověď #8 kdy: 18. 05. 2013, 15:03:58 »
No právě.
Takže si zase budu někde vytvářet další účet ...
Nejlepší je zprovoznit si vlastní jabber server. Dá se s tím pak krásně vyhrát, třeba jabberem doma ovládat osvětlení ;)

tell me more, tell me more (like does he have a car?)!!!

Re:Google sa ide odpojit od Jabber siete
« Odpověď #9 kdy: 18. 05. 2013, 15:07:54 »
tell me more, tell me more (like does he have a car?)!!!
To byl jenom příklad. Já jabber server používám trochu efemernějším způsobem - mám nadefinované asi čtyři místnosti a do nich mi chodí hlášky z event managementu. Ale fantazii se meze nekladou :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google sa ide odpojit od Jabber siete
« Odpověď #10 kdy: 18. 05. 2013, 21:46:48 »
Je az neuveritelne, ceho jsou nekteri lide schopni, aby nemuseli zvednout zadek a zmacknout vypinac.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Google sa ide odpojit od Jabber siete
« Odpověď #11 kdy: 19. 05. 2013, 09:13:59 »
No, s googlem se nedá hnout, to je jasná věc. Na jednu stranu se všichni snaží, aby vše bylo centralizované a na jednom místě, ale co se týče komunikačního klienta, tak si každý bude hrát na vlastním písečku. Ona je to možná ta přihlouplá vize obsazení celého trhu v daném segmentu, nicméně to nikomu nevyjde. Facebook nemám, Google používám max. na vyhledávání a na komunikaci mám jabber s icq transportem a skype.

jabucko

Re:Google sa ide odpojit od Jabber siete
« Odpověď #12 kdy: 19. 05. 2013, 11:30:30 »
Začínam mať toho dosť. Jeden z dovodov pre používanie gmailu bol google talk postaveny na jabberi. A teraz idu jabber odstaviť? Navyše su aj iné veci čo ma začali obťažovať u googlu ( "Chcete použivať svoje skutočné meno na youtube?" "Chcete nam dať svoje telefonne číslo?" -> očividne jedno NIE nestačí, nakoľko sa každu chvilu pytaju zas ). Blíži sa okamih odstavenia všetkých služieb googlu okrem vyhľadávača.

Pali

Re:Google sa ide odpojit od Jabber siete
« Odpověď #13 kdy: 19. 05. 2013, 11:51:19 »
Keby aspon ten vyhladavac google fungoval, ale ani to nie. V gmaili ten vyhladac je uplne nepouzitelny, zatial nic to nedokazal najst - fakt nechapem ako google nedokaze hladat v mailoch na gmaili.

A normalny webovy vyhladavac? Ten pre istotu hladany vyraz pozmeni a hlada ten pozmeney. vyhladava uplne nieco ine co nechcem... Naposledy som hladal: ogden lemma for regular languages. Skuste to vyhladat... relevantne vysledky ziadne.

Re:Google sa ide odpojit od Jabber siete
« Odpověď #14 kdy: 19. 05. 2013, 16:07:19 »
Keby aspon ten vyhladavac google fungoval, ale ani to nie. V gmaili ten vyhladac je uplne nepouzitelny, zatial nic to nedokazal najst - fakt nechapem ako google nedokaze hladat v mailoch na gmaili.

A normalny webovy vyhladavac? Ten pre istotu hladany vyraz pozmeni a hlada ten pozmeney. vyhladava uplne nieco ine co nechcem... Naposledy som hladal: ogden lemma for regular languages. Skuste to vyhladat... relevantne vysledky ziadne.

Velký Broogle ví lépe než Ty, co chceš hledat ...