Android se nepřipojí k Wi-Fi

Android se nepřipojí k Wi-Fi
« kdy: 20. 08. 2024, 09:13:34 »
Byla to chyba v telefonu, ne apčka .Proč se android nedokázal připojit k wifi síti (WPA2, hostapd 802.11 1x1 20MHz nl80211), kterou mám dlouhodobě uloženou a vždy se připojí?
Nyní se dělo, to, že po kliknutí na Připojit se prostě nic nedělo, telefon dělal, jako bych na žádné připojit neklikl. Ani doprovodný text (Načítání adresy, Připojování), ani chyba. Pokud jsem vybral jinou síť , chtěla po mě heslo (ale připojení jsem nepokračoval),  pak jsem opět zkoušel tu danou wifi síť a žádná změna. Nepomohlo ani vypnutí wifi z quick setting spanelu.

Stalo se to poprvé. Mezi tím jsem nic neměnil. Wireshark na AP jsem nespouštěl, ale vsadím se (domnívám se), že nejenže netekly žádné pakety, ale ani  nedošlo k asociaci ani autorizaci). Předtím jsem se připojil před 10 hodinami k této síti  naposled, takže si myslím, že za tu dobu musely expirovat ty nějaké "RSN" klíče pro rychlé návázení session, pokud něco takového je v 802.11n/WPA.

Pomohlo až smazat ( "Zapomenout" v řeči androidu) uloženou wifi síť a připojit se k ní nanovo. Přitom jsem při jejím dřívějším Zapamatování/Uložení žádné nastavení neměnil z výchozího, prostě připojil+uložil.


Sledoval jsem logcat a jen jsem si všiml (bohužel přepisuju až se zpožděním, takže nevím co přesně sedí k danému okamžiku)
Info - WifiService: startScanUid
Error - WifiService: Attempt tor retreive OsuProviders with invalid scanResult List
Info: vendor. rmt_storage rmt_storage_connect_rb cInt_h=0x7f connh=0x..... (jako co.tohle.je, to je švédský hantec ?)
ocessService0 failed to create Unix domain socket: Operation not permitted
!!! Debug : WifiCLientmodelImpl: COnnect toUserSelectNetwork netId 23, uid 10222, forceReconnect=false
!!! Debug ConnectivityService: NetReassign [no changes]
!!! Info: WifiCLientmodelImpl: ConnecttoUSERSelectNetwork already connecting/connected=23

Debug StatusBar <e i a s b h r c s > disable2<q i n>

na ty  s vykřičníkem mám pifku, ty myslím, že jsou klíčové
Existuje nějaká umělá inteligentce, která dokáže rozšifrovat tyto výpisy androidu a vysvětlit co znamenají (včetně jejich částí)???

« Poslední změna: 20. 08. 2024, 09:18:20 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »


Re:Proč se android nepřipojil k wifi.
« Odpověď #1 kdy: 20. 08. 2024, 09:48:33 »
A co to do toho jazykoveho modelu strcit?
Jsem to zkusil vraci to celkem hezkej popis, ale asi by vbylo lepsi tam dat celej log... popriapde se ho doptat

Re:Android se nepřipojí k Wi-Fi
« Odpověď #2 kdy: 20. 08. 2024, 10:42:55 »
Pomohlo až smazat ( "Zapomenout" v řeči androidu) uloženou wifi síť a připojit se k ní nanovo. Přitom jsem při jejím dřívějším Zapamatování/Uložení žádné nastavení neměnil z výchozího, prostě připojil+uložil.
Tohle občas musím také u nějaké sítě praktikovat. Dále se tím nemá cenu zabývat.

Re:Android se nepřipojí k Wi-Fi
« Odpověď #3 kdy: 20. 08. 2024, 12:24:48 »
chatgpt 3.5 odepsal a myslim ta odpoved s vycistenim cache pro wifi je dobre:

ChatGPT

It looks like you've encountered an error message related to Wi-Fi connectivity on your Android device. Here are some explanations and potential steps to resolve the issues:
Understanding the Error Message:

    OsuProviders Error: The message "Attempt to retrieve OsuProviders with invalid scanResult List" suggests that the Wi-Fi scanning results may have an issue. OSU (Online Sign-Up) is related to network providers, and this error indicates a failure to retrieve valid networks.

    Unix Domain Socket Error: "failed to create Unix domain socket: Operation not permitted" typically means that there's a permissions issue or a conflict within the system services, preventing certain operations from executing.

    Connection Issues: The messages about "Connect to UserSelectNetwork" and status indications suggest that the device is having issues establishing a connection to the selected network, or it might already be in the process of connecting.

Troubleshooting Steps:

Here are some additional steps you can take, given the specific errors:

    Clear Cache of Wi-Fi Services:
        Go to Settings > Apps.
        Tap the three dots in the upper right corner and select Show system.
        Look for Wi-Fi and Wi-Fi Direct and clear their cache.

    Safe Mode:
        Boot your device in Safe Mode to check if a third-party app might be causing the issue:
            Press and hold the power button, then tap and hold on Power Off until you see the option to reboot in Safe Mode.
            Tap OK. In Safe Mode, only pre-installed apps will run. Try connecting to Wi-Fi to see if it works.

    Factory Reset (Last Resort):
        If none of the above solutions work, you may consider performing a factory reset, but make sure to back up your data first:
            Go to Settings > System > Reset options.
            Select Erase all data (factory reset).

    Update Firmware:
        If applicable, check if there is an available update for your router's firmware or your phone's software that addresses connectivity issues.

Additional Help:

If problems persist after trying the solutions above, consider reaching out to your device manufacturer or your internet service provider for further support, as the issue could be more complex or hardware related.

Re:Android se nepřipojí k Wi-Fi a ChatGPT trollí
« Odpověď #4 kdy: 21. 08. 2024, 19:00:08 »
To je vidět, jak ten ChatGPT netuší která bije.
- Aplikace Wi-Fi ani Wi-Fi Direct neexistuje - proto nejde vyvolat nejde jejich dialog (Otevřít Ukončit Deaktivovat / Oprávnění Notifikace Verze)
- "Contact internet service provider" - wifi síť vůbec nesouvisí s připojením k internetu - Dokonce ani na ni nemusí mít bránu.

Reboot / Safe Mod nebo nedejbože Reset - celkem silný kalibr. A překvapivě tip "Zapomenout"+Připojit chybí. Chat GPT má problém navrhuje kanón na vrabce, ale pistolku nezmíní.

Pořád ale dokáže dát dobrý výtah insantně., který se musí mozkově vyfiltrovat a vyhodnotit..


Re:Android se nepřipojí k Wi-Fi a ChatGPT trollí
« Odpověď #5 kdy: 21. 08. 2024, 19:11:32 »
To je vidět, jak ten ChatGPT netuší která bije.
- Aplikace Wi-Fi ani Wi-Fi Direct neexistuje - proto nejde vyvolat nejde jejich dialog (Otevřít Ukončit Deaktivovat / Oprávnění Notifikace Verze)
- "Contact internet service provider" - wifi síť vůbec nesouvisí s připojením k internetu - Dokonce ani na ni nemusí mít bránu.

Reboot / Safe Mod nebo nedejbože Reset - celkem silný kalibr. A překvapivě tip "Zapomenout"+Připojit chybí. Chat GPT má problém navrhuje kanón na vrabce, ale pistolku nezmíní.

Pořád ale dokáže dát dobrý výtah insantně., který se musí mozkově vyfiltrovat a vyhodnotit..

ono staci byt trosku odzandanej a clovek pochopi kde ma v nastaveni hledat.

Re:Android se nepřipojí k Wi-Fi, spor o existanci aplikace Wi-Fi
« Odpověď #6 kdy: 21. 08. 2024, 19:21:34 »
Můžete předvést/navigovat položkami menu, jak  tenhle "recept baby gptořenářky" tedy provést??

Ono je to v odstavci :Clear Cache of Wi-Fi Services: dál to je "Go to Settings > Apps.        Tap the three dots" - to jasně je seznam aplikací  - Když zadám v (+systémové) wi, najde mi to jen wireguard. kdo z vás má aplikaci "wi-fi", ať hodí routerem.

A podotýkám, že smazat cache je smazání pomocných provozních dat (něco jako TEMP) a ne smazání nenahraditelné konfigurace , kterou už nikdy neuvidím.

Rozhodně to není Nastavení-Systém-Možnosti resetu- Restartovat, Wi-Fi-data,BT (které opět rozhodně nemaže jen cache, jak ukáže potvrzovací dialog) ani *#*#4636#*#* -> Wifi information, což jsou možná další kandidáti na řešení problému ,ale  jaksi ChatGPT  je nezmiňuje, ale moje lidská inteligence je najde

Kde jsou ty zástup odzundanejch lidí, kteří ví, kde to najdou? Kolik jich bude? 0?

Jenom jsem si posteskl, že ChatGPT plodí slovní salát.
« Poslední změna: 21. 08. 2024, 19:26:32 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »

Re:Android se nepřipojí k Wi-Fi, spor o existanci aplikace Wi-Fi
« Odpověď #7 kdy: 21. 08. 2024, 19:30:48 »
Můžete předvést/navigovat položkami menu, jak  tenhle "recept baby gptořenářky" tedy provést??

Ono je to v odstavci :Clear Cache of Wi-Fi Services: dál to je "Go to Settings > Apps.        Tap the three dots" - to jasně je seznam aplikací  - Když zadám v (+systémové) wi, najde mi to jen wireguard. kdo z vás má aplikaci "wi-fi", ať hodí routerem.

A podotýkám, že smazat cache je smazání pomocných provozních dat (něco jako TEMP) a ne smazání nenahraditelné konfigurace , kterou už nikdy neuvidím.

Rozhodně to není Nastavení-Systém-Možnosti resetu- Restartovat, Wi-Fi-data,BT (které opět rozhodně nemaže jen cache, jak ukáže potvrzovací dialog) ani *#*#4636#*#* -> Wifi information, což jsou možná další kandidáti na řešení problému ,ale  jaksi ChatGPT  je nezmiňuje, ale moje lidská inteligence je najde

Kde jsou ty zástup odzundanejch lidí, kteří ví, kde to najdou? Kolik jich bude? 0?

Jenom jsem si posteskl, že ChatGPT plodí slovní salát.

minimalne by to cloveka zavedlo na vymazani nastaveni site a znova nacteni konfigurace.

Re:Android se nepřipojí k Wi-Fi, spor o existanci aplikace Wi-Fi
« Odpověď #8 kdy: 22. 08. 2024, 13:33:22 »
Jenom jsem si posteskl, že ChatGPT plodí slovní salát.

Ano i ne, je to jako u lidi kdyz neumis polozit spravne dotaz (v tomhle pripade promt). Tak dostanes debilni odpoved....

Re:Android se nepřipojí k Wi-Fi
« Odpověď #9 kdy: 22. 08. 2024, 15:32:20 »
Ono ked sa niekto vyjadruje ako random generator slov, tak dostane odpoved v podobnom duchu.

Ja bych videl problem v rozhasenom telefone, rovnako ako ten PC s firewallom a vsakovakymi ghosterami a adblockermi a co ja viem cim dalsim, ktory nie len ze nepusti spam, ale ani samotny internet.

Jenom jsem si posteskl, že ChatGPT plodí slovní salát.

Ano i ne, je to jako u lidi kdyz neumis polozit spravne dotaz (v tomhle pripade promt). Tak dostanes debilni odpoved....
Říká vynálezce slova promt. ChatGPT konverzaci  do vlákna přinesl GPU a dokonce bez uvedení promtu. Já jsem se v závěru dotazu jenom okrajově ptal, jestli to na co se ptám (ty kryptické hlášky) , by zvládla vysvětlit ChatGPT . A nezkoušel jsem to, protože z předchozí zkušenosti (jiný log) mi to napsalo obecné kecy .

.

Citace: GPU
Tohle občas musím také u nějaké sítě praktikovat.
Citace: kanoe22
a bych videl problem v rozhasenom telefone

Znamená to, že i GPU má rozhašený telefon?
« Poslední změna: 22. 08. 2024, 18:26:27 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »

Re:Android se nepřipojí k Wi-Fi
« Odpověď #11 kdy: 22. 08. 2024, 20:58:53 »
Nic jsem o chatGPT nepsal, ale to je fuk.

Jak všichni dobře víme, dnes je ve všem počítač, a počítače se rády kazí, a běžným způsobem řešení problémů je restart, vymazání cache, reset nastavení. Málo kdo má tolik času, z pozice běžného uživatele, zabývat se tím, proč se tak děje. Ono to často nemá ani cenu nikam reportovat, protože to je pak uživatel přehazován jako horký brambor.