Android samovolně zapne obrazovku při připojení na Wi-Fi

FW SH

Zdravim,
poridil jsem matce k Vanocum levny cinsky android tablet.
Vse fungovalo ok, tak jsem sparoval jeji ucet, ktery pouziva na svem android telefonu.

Potom jsme se objevili na jedne z wifi, ke ktere si tablet pamatoval heslo, a obrazovka se zde samovolne zapinala / vypinala. Protoze jsme zjistili, ze to chovani prestane, kdyz se vypne wifi, tak me napadlo smazat wifi nastaveni zapamatovanych siti a pomohlo to. Jenomze to pomohlo jen na jedne ze dvou problemovych wifi. Kdyz se opetovne pripojila k domaci wifi a zadala heslo, problemy zacaly zase - obrazovka se zapina a vypina.

Mozna bude nejjednodussi zacit s novym profilem (vzhledem k mnozstvi zapamatovanych aplikaci, co mohou ovladat obrazovku), ale predtim zkusim stesti zde - vubec netusim, jak to debugovat a ten problem najit. Ta problemova wifi je 170km od mista, kde se nachazim, v Praze jsme nic problemoveho nenasli :-).

Tak diky, pokud nekdo o necem podobnem slysel a ma napad, jak to reprodukovat vyresit, aniz bych cestoval k problemove wifi.


Re:Android tablet - samovolne zapinani obrazovku pri pripojeni na wi-fi
« Odpověď #1 kdy: 19. 03. 2024, 15:56:36 »
Možná nějaká notifikace o funkčnosti/nefunkčnosti/problémovosti s konkrétní Wi-Fi sítí?

Nebo je ten tablet prostě šmejd...

FW SH

Re:Android tablet - samovolne zapinani obrazovku pri pripojeni na wi-fi
« Odpověď #2 kdy: 19. 03. 2024, 16:20:49 »
Mozna jo, ale blby je, ze se to tezko reklamuje - hadam, ze cistej ucet s cistou wifi ten problem mit nebude.
Je to absurdni...

Re:Android samovolně zapne obrazovku při připojení na Wi-Fi
« Odpověď #3 kdy: 19. 03. 2024, 20:33:24 »
To je otázkou, asi bude potřeba trochu experimentovat

Někdy má laciný čipset no-name výrobce v zařízení problém s kompatibilitou. Už mi prošlo rukama X zařízení, kvůli kterým jsem musel doma musel dělat extra AP, protože se to za žádnou cenu k domácí Wi-Fi nepřipojilo. Starší čipsety mohou mít problém třeba s novým zabezpečením, o nových Wi-Fi standardech ani nemluvě.

Některé čipsety zase nemusí umět našich 13 (2.4Ghz) kanálů, protože jinde jich mají méně (11) i více (14), takže když AP přepne na kanál 12-13, klient ho nevidí...

Když se zařízení připojí na Wi-Fi, může třeba detektovat captive portal, ten většinou taky vyskočí jako notifikace.