Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?

Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« kdy: 14. 06. 2024, 17:18:33 »
Nechali jste se přemluvit k používání Facebooku, WhatsAppu, Messengeru či jiných služeb kvůli tomu, že tam jsou vaši kamarádi a bez toho byste byli úplně izolovaní a "out"? Nebo proto, že vám nejvíce vyhovují?

Podařilo se vám případně přesvědčit kamarády, aby používali jiné komunikační nástroje? Nebo jsou pro vás nástroje Mety ideální?


Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #1 kdy: 14. 06. 2024, 19:59:16 »
Přešel jsem nedávno na Android (pokrok je holt pokrok, Microsoft Authenticator potřebuji) a WhatsApp. Neřekl bych, že bych bez něho byl vyloženě izolovaný, ale rozhodně život zjednodušuje a jsem s ním spokojený.

Přesvědčovat kamarády na něco jiného pro mě nemá smysl.

Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #2 kdy: 14. 06. 2024, 20:04:19 »
Ne. Radsi sem se zbavil kamaradu a nemusim to resit... ;-)

Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #3 kdy: 14. 06. 2024, 20:13:04 »
Nenechal. Ono to ma i svoje vyhody, lide pak mene otravuji s kravinama, nebot napsat email je pro nektere moc velka namaha. Jeste kdybych nemusel kvuli bankam a jinym firmam vydrzovat telefonni cislo, clovek by mel klid a usetril spoustu casu.
Co me ale nejvic zarazi, ze vetsina lidi ma ve smartphonu desitky aplikaci na kdejakou kravinu, jmenovite napriklad obchody, ale nainstalovat si druhy program pro komunikaci je pro ne obrovsky problem. Krome WA a FBM jsem schopen/ochoten pouzivat kdeco, napr. ICQ, Skype, Telegram, Viber, ale to je zase pro BFU neprekonatelny problem. Toto vazne nechapu.

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #4 kdy: 14. 06. 2024, 21:15:59 »
Taky patřím k těm BFU, co mají pouze WhatsApp a Messenger. A důvod je zkrátka ten, že nemám úplně zájem být pro všechny a vždy online a stát se otrokem vlastního telefonu, kdy pak nebudu dělat nic jiného, než jenom přepínat mezi aplikacemi a odpovídat na zprávy. Nehledě na fakt, že čím méně toho na pozadí v telefonu běží, tím větší výdrž na jedno nabití :P
Obchody jsou v pohodě, k tomu stačí appka Stocard a v ní uloženy všechny potřebné karty.


alex6bbc

  • *****
  • 1 616
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #5 kdy: 14. 06. 2024, 22:27:13 »
mam vsechny mozne platformy i sam jsem si provozoval mastodon server.
ja jsem zazil 90 leta, tak vim co je totalni svoboda a cokoliv to omezuje me jenom sejri.

lidi delejte komunity, schazejte se u piva, oponujte systemu, piste vlastni clanky, nikdo
nam nema co radit.

_Jenda

  • *****
  • 1 593
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #6 kdy: 14. 06. 2024, 23:03:55 »
Nechali jste se přemluvit k používání Facebooku, WhatsAppu, Messengeru či jiných služeb kvůli tomu, že tam jsou vaši kamarádi a bez toho byste byli úplně izolovaní a "out"?
Bohužel ano, jak kamarádi, tak obchodní partneři. Navíc absurdní je že těch komunikátorů musím mít asi 10: Slack, WhatsApp, Discord, IRC, Signal, Matrix, Jabber (tyhle jsou alespoň trochu svobodné)… Ještě hrozil Wechat (kvůli Číňanům), Facebook Messenger a Telegram.

Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #7 kdy: 15. 06. 2024, 01:37:55 »
V rodině používáme Signal, tak mi stačí. Na ostatní mám email nebo smsky, na kamarády hospodu.

Zopper

  • *****
  • 740
    • Zobrazit profil
Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #8 kdy: 15. 06. 2024, 09:45:46 »
Mam tech komunikatoru snad tucet. WhatsAppu se poradne vyhnout neda, ma ho i treba spousta ubytovani na Bookingu. A jo, jde komunikovat i skrz Booking, ale kdyz je clovek na miste a potrebuje resit zabouchnute klice a podobne veci, tak WhatsApp je mnohem rychlejsi. Messenger mam zase historicky (respektive Facebook), na nem hromadu kontaktu, a neni realne to nekam prevadet. Slack v praci, Telegram na nejake chat skupiny, Discord dtto, Skype pro rodinu, kde se kvuli ruznym omezenim a pozadavkum (vcetne funkcnich vidohovoru z mene svobodnych casti sveta) nedokazeme shodnout na nicem jinem, par kamaradu tady, par tam… Jak je clovek nekde pres pet, sest aplikaci, tak uz je to ztraceny boj a pridat jednu dalsi pro tenhle usecase nebo ze to preferuje jeden clovek uz nema velky vliv. Nekdo trva na Telegramu, nekdo na Signalu, nekdo neveri a jednomu a chce Matrix…

Taky patřím k těm BFU, co mají pouze WhatsApp a Messenger. A důvod je zkrátka ten, že nemám úplně zájem být pro všechny a vždy online a stát se otrokem vlastního telefonu, kdy pak nebudu dělat nic jiného, než jenom přepínat mezi aplikacemi a odpovídat na zprávy.
A v cem se lisi, jestli mas 10 kanalu a 100 kontaktu v jedne aplikaci, nebo to mas rozhazene po 5 ruznych? V nicem podstatnem, mnozstvi komunikace je porad stejne. Notifikace pro otravne kanaly se musi vypnout tak jako tak, a jen si musis vzpomenout, jaky komunikator je pro jaky kontakt.

Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #9 kdy: 15. 06. 2024, 11:12:10 »
Ano mam i WA, ale tam mam vse mutle... pouzivam Thremu, a nejblizzsi lidi pouzivaj tky, vysvetlil jsem jim vyhody...

RDa

  • *****
  • 2 620
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #10 kdy: 15. 06. 2024, 11:46:01 »
Mam aktivne pouze WhatsApp a FB-messenger z IM. Pasivne viber a skype, kvuli poslednim 2-3 specifickym lidem.

WA jsou lepsi sms (sent/recv/seen), s obrazkama ci prilohama, bez financni penalizace pro mezinarodni vztahy. Stve me, ze nativni WA klient neni nadale rozvijen a posledni verze nejde nainstalovat na starej MacOS.

FB je s presahem na socialni sit v jeji ryzi podobe - rad se podivam jak se kamaradi maji, co resi a broadcasti za vyzvy - a kde lze, pomaham. Plus samozrejme oborove/zajmove skupiny. Tady me stve nasazovani E2E, ktere rozbiji historii i synchronizaci skrze vicero zarizeni.

Ani jedno neni na pracovni zalezitosti, ty musi jit na email. A diky volani do sveta v ramci tarifu, pouzivam telefon, kdyz je treba neco resit interaktivne. Jsem asi starej dedek v tomto.. po kratke zkusenosti s Teams/Slack jsem zjistil ze takovy zpusob prace neni pro me. Pre-FB skupiny jako IRC byly taky fajn, chvili jsem mel vlastni Jabber server (post-ICQ doba).

Na nejake "zabezpecene / p2p ne-cloudy" dlabu. Obsah komunikace v mem IM neni o nic jinacsi nez by byl v hospode u piva, ci caje v cajovne - takze existence dalsich naslouchajicich a rizika z toho plynouci jsou stejne jako IRL.

Jestli chcete byt paranoidni, nelezte na net.

dr_ak

Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #11 kdy: 15. 06. 2024, 12:05:19 »
Používám jen Signal a lidi, se kterými komunikuji, ho buď mají - někteří si ho kvůli mě nainstalovali a některým jsem ho nainstaloval já. ;-) Pro ostatní v klidu stačí SMS/telefon/email či nejlépe osobně ;-)
Důvod není jen bezpečnostní - Signal mám rád a rád ho i podpořím používáním a pravidelným příspěvkem. U FB,atd... se mi nelíbí některé praktiky a proto je používáním nepodporuji a mám klid.

Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #12 kdy: 15. 06. 2024, 12:33:25 »
mam vsechny mozne platformy i sam jsem si provozoval mastodon server.

Ze zvědavosti, souvisí s tématemten mastodon, dá se ten mastodon použít nějak (i nějak oklikou) ke komunikaci? Nebo myslíš matrix?

Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #13 kdy: 15. 06. 2024, 14:00:05 »
WA a FB ano. FB tlačily naše školy nebo některé firmy a nešlo bez toho fungovat. Naštěstí dnes už od tama lidi pomalu utíkají.
Kdo si ještě nežádal o vyloučení z trénování AI?

Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #14 kdy: 15. 06. 2024, 14:05:50 »
Tak teď čtu, že to AI odložili.