Linus si může dovolit říct "s tímhle pracovat nebudu" a vztekat se tak dlouho, až to autor buď předělá, nebo vzdá. Většině ostatních lidí budou dávno předtím ukázané dveře a na jejich místě bude někdo, kdo si dá barvičky a bude s tím fungovat.
Podstatou mého komentáře rozhodně nebylo ono "s tímhle nebudu pracovat". To podstatné je, že dobře formátovaný kód (a obecně dobře navržený a udržovaný kód) je snadno přístupný komukoliv, kdo umí daný jazyk.
A tady se přesně dostáváme do toho problému, kód od LLM není dobře strukturovaný a ani dobře čitelný.
Je hezké jak tady to_je_jedno tvrdí, že za chvilku bez LLM se nebude moci vyvíjet, ale zapomíná, že bottleneck není napsání kódu, ale doručení aplikace/funkce. To je celá plejáda věcí od nápadu, návrhu, implementace, otestování/review, nasazení, sledování, vyhodnocení. A to pořád dokola. Když mi LLM vygeneruje haldu kódu, tak tím žádný vývoj neurychlím, prostě se to jen zarazí na další fázi v podobě testování/review.
LLM může být velmi dobrý pomocník, který dokáže do všech těch fází nějak přiložit ruku k dílu a uspořit čas či snížit chyby, ale ani dnes ty LLM neumí to práci udělat za tebe, neumí ti výrazně zvýšit senioritu, neumí výrazně zvýšit produktivitu. Ten člověk v tom řetězci je pořád brzda a to se za poslední roky nezměnilo.
Také vyvíjím bez IDE, v textovém editoru na celou obrazku, chci vidět jen kód, vše ostatní mě rozptyluje.