Xorg mi žere procesor, dbus pamäť

Xorg mi žere procesor, dbus pamäť
« kdy: 23. 09. 2010, 14:52:50 »
Ahojte

V práci mám excelentný počítač vhodný akurát ako pokladňa do malých potravín. Od začiatku som mal problémy rozbehať grafiku Radeon 9600 na ubuntu.

Dnes od rána procesor nejde pod 43 percent. Top hovorí, že najväčší nenažranec je xorg a na druhom mieste je dbus-daemon.
Keď som sa vrátil po obede, ramku som mal zožratú (1.5 GB). Dbus-daemon mal vyše 500MB. Tak som ho killol a následne som musel resetovať (skúste killnúť dbus-daemon:) ) Procesor zase ide na plné obrátky a dbus si už zase pomaličky rastie v ramke.
Čím to môže byť a čo môžem robiť?
« Poslední změna: 24. 09. 2010, 13:02:43 od Petr Krčmář »


ego

Re: [Súrne] Xorg mi žere procesor, dbus pamäť
« Odpověď #1 kdy: 23. 09. 2010, 15:53:34 »
Podobny problem jsem taky resil, letos na Debianu testing.  Nejaka utilita se tam vysokou rychlosti dokola spoustela a padala (tak rychle, ze nebyla videt v top-u).  Vyresil jsem to jejim smazanim.  Bylo to neco z gnome, tusim.

Re: [Súrne] Xorg mi žere procesor, dbus pamäť
« Odpověď #2 kdy: 23. 09. 2010, 20:55:59 »
do kelu, veď ja som si včera písal pluginy pre nautilus a gedit... tam bude (dúfam) ten pes zakopaný.
Ďakujem za nakopnutie

kpt. Pejsek

Re: [Súrne] Xorg mi žere procesor, dbus pamäť
« Odpověď #3 kdy: 23. 09. 2010, 22:31:19 »
A co zere disk?  :D

Re: [Súrne] Xorg mi žere procesor, dbus pamäť
« Odpověď #4 kdy: 24. 09. 2010, 08:30:59 »
Posunul som sa pri pátraní ďalej. Vytvoril som si druhé konto a tam sa nič také nedeje. To znamená, že je niečo zle iba v mojom starom účte. Pluginy, čo som včera robil, som už vymazal. Netušíte, čo by som mohol ešte skúsiť?


ego

Re: [Súrne] Xorg mi žere procesor, dbus pamäť
« Odpověď #5 kdy: 24. 09. 2010, 08:40:23 »
Ja se vzdy snazim vysetrit, co ty procesy (nesmyslneho) delaji.  Nejspis pomoci strace, z jehoz vystupu postupne vygrepovavam nepodstatne veci, pripadne pomoci lsof, lze doporucit i atop, ktery lepe nez top pomuze odhalit prave tu situaci, kdyz v tom figuruje mnoho drobnych procesu.  At tak ci onak, zjevny leak v dbus-daemonovi byste mel nahlasit.  Treba pritom narazite na reseni vaseho problemu :).

Re: [Súrne] Xorg mi žere procesor, dbus pamäť
« Odpověď #6 kdy: 24. 09. 2010, 11:49:03 »
Super utilitky toto. Chvíľku som sa s tým hral, ale ostal som pri tom novom profile. Budem sa musieť ešte veľa učiť, aby som ich vedel využiť.
Ten nový profil mi vyriešil aj iné menšie bugy, ale za to mi teraz prestala ísť usbčková zvuková karta. Grrr.

13213

Re: Xorg mi žere procesor, dbus pamäť
« Odpověď #7 kdy: 24. 09. 2010, 18:34:26 »
strace -ff -p PID -o /tmp/log

-ff sleduje vsechny forknuty potomky a jimi forknute procesy

-p se pripoji k existujicimu pidu

-o bude psat do souboru zacinajicich nazvem /tmp/log

potom staci:
cd /tmp
grep exec log*