Platforma pro předávání dokumentace mezi námi a klientem

Zdravím vespolek!

Hledáme platformu pro vzájemné předávání citlivých dokumentů (zdravotnictví) mezi naší společností a klienty.

Musí být jednoznačně jasné, kdo a kdy předal dokument komu. Víceméně hledáme alternativu k datové schránce (DS).

DS pro nás není vhodná, protože pracujeme i s klienty ze vzdálené ciziny. (Tam by mohl být zajímavý problém s kvalifikovanou identifikací klienta.)

Existuje nějaká služba nebo platforma, která by nám mohla vyhovovat?

TL;DR: Potřebujeme si elektronicky předávat zdravotní dokumentaci mezi klinikou a zahraniční klientelou. Stát vyžaduje podepsanou a zabezpečenou komunikaci. Poradíte?


Re:Platforma pro předávání dokumentace mezi námi a klientem?
« Odpověď #1 kdy: 14. 08. 2024, 14:57:16 »
kontaktuj dodavatela NIS.

Re:Platforma pro předávání dokumentace mezi námi a klientem?
« Odpověď #2 kdy: 14. 08. 2024, 15:16:45 »
Tak ono dnes je plno platforiem ktore uchovavaju data zasifrovane, HTTPS je standard, a pristup na heslo s logovanim tiez. Problem v tomto pripade je to ze taketo ulozisku musi splnat aj certifikaciu ohladom spracovania a uchovania zdravotnych zaznamov. Tam to bude len nieco extremne specializovane, alebo velky cloud provider ako google, amazon a microsoft. Nejaka vault/secrets sluzba.

Popravde tu by som moc neriskoval s niecim takym lebo sa clovek otvara potencialnej zalobe kde nema vobec pevnu podu pod nohami, ako sa hovori. ak sa ludia boja GDPR, tak toto je uplne iny level.

Re:Platforma pro předávání dokumentace mezi námi a klientem?
« Odpověď #3 kdy: 14. 08. 2024, 15:45:33 »
Mrkni třeba na zendesk.com, tohle umí a uživatelsky je poměrně přívětivý. Jinak podobý SW je třeba od civica.com (UK) nebo otris.com (DE).

U nás často vídám custom řešení ať už nad něčím od SAPu, IBM, OneTrustu atd.

Technicky to není taková věda, ale legislativa vyžaduje spousty měkkých pravidel, audity, pravidelné kontroly atd. a to je prostě drahé/těžké si dělat sám, takže je lepší vzít nějakou službu, která ti to poskytuje.

alex6bbc

  • *****
  • 1 617
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Platforma pro předávání dokumentace mezi námi a klientem?
« Odpověď #4 kdy: 14. 08. 2024, 16:01:47 »
mozna by sel emailovy system takto nastavit. sifrovani dokumentu, logovani odesilani/prijimani.



Re:Platforma pro předávání dokumentace mezi námi a klientem
« Odpověď #6 kdy: 15. 08. 2024, 20:27:57 »
Zkuste se podívat na https://ezprava.net
Slouží to pro komunikaci mezi zdrav. zařízením a pacientem, případně mezi laboratoří a zdrav. zař. atp.
Nasazoval jsem to u několika lékařů vč. napojení na SW Medicus.

Edit: Díval jsem se ještě na jejich web a vypadá to, že to není pro komunikaci s pacienty, ale jen mezi zdrav. zařízeními. Tak se omlouvám. Ale zkuste se jich poptat ...
« Poslední změna: 15. 08. 2024, 20:34:06 od spainhell »

Re:Platforma pro předávání dokumentace mezi námi a klientem
« Odpověď #7 kdy: 15. 08. 2024, 21:02:35 »
Koukal jsem na web svého obvoďáka a tam našel https://www.medevio.cz/o-nas - legislativní ani technickou čistotu jsem moc nezkoumal, tak to sem dávám jen jako tip.