Velmi pomalý internet v mobilu

Velmi pomalý internet v mobilu
« kdy: 21. 10. 2024, 15:21:54 »
ohledně telefonů mi ujely všechny vlaky už v roce 2002

držím se počítačů

všiml jsem si že každý má mobil s androidem , v tom nemám problém chápu systém a takové věci ale tohle mě udivuje :

všichni si v tom klikají hledají na internetu a to i mobilně venku přes operátory

jak je to s rychlostí ?

stalo se mi že jsem třeba šel s androidem ven a nedává mi to ani v domě ani venku nic ani tǔk

čekám třeba na zobrazení čehokoliv tak dlouho že se mi nikdy nic nezobrazuje

kolik mám jako mít rychlost ?

nejdou ani weby ani aplikace nic prostě , doba čekání na aplikaci na rfocení tachometru pro pojišťovnu byla

tak dlouhá že jsem to dělal doma na wifi a pak šel v kritickém místě ven k autu a tam to fotil

pak šel do domu a zase poslal fotku dál

to dělá takhle všem ? každý to tak má ?


Re:Velmi pomalý internete v mobilu
« Odpověď #1 kdy: 21. 10. 2024, 15:32:34 »
Rozhodně ne, to by to nikdo nepoužíval. Právě jsem si udělal speedtest a naměřil jsem 400 megabitů. Pokud to nefunguje, je někde chyba. Jaké písmenko je napsáno vedle ukazatele signálu?

Re:Velmi pomalý internete v mobilu
« Odpověď #2 kdy: 21. 10. 2024, 15:37:15 »
dávno jsem kartu z telefonu vytáhl a už číslo zase nemám jen počítač

používám u počítače se dvěma tablety androidy sluchátka s radiovým principem a ty mi stále škrčí když je tam karta na operátora

používám telefon s číslem jen zřídkakdy , mám důchodcovský typ bez internetu

ale už je to tím jasné , to jsem chtěl vědět jestli to tak dělá všem = nedělá , ostatní internet mají dokone 400 Mb/s

děkuji

zajímal bych se o to v obchodě kde to prodávají a tam si to i zaplatím a koupím ale jak říkám :

radiové sluchátka Sehnheiser RS 120-II jsou nepraktické při použití s mobilním číslem , škrčí v tom i v radiu všeobecně

takže to ani nějak nechci

Re:Velmi pomalý internete v mobilu
« Odpověď #3 kdy: 21. 10. 2024, 16:16:15 »
Pokud to bylo spojené s rušením reproduktorů, klasickým „td-td-td“, tak je to přesně tak, jak jsem myslel. Tohle se děje jen při použití 2G sítě, protože GSM používá TDMA, to znamená, že se neustále zapíná a vypíná vysílač. Všechny novější generace používají CDMA, to znamená že vysílač je zapnutý pořád a ten hluk v reproduktorech to negeneruje.

Čili mobil byl přepnutý do 2G a pak je to skutečně na připojení k internetu nepoužitelné. Nehledě k tomu, že při telefonním hovoru v takové situaci data netečou vůbec. Dnes se datuje obvykle na 4G (LTE) nebo 5G, kde to chodí rychlostí desítek až stovek megabitů (podle podmínek). Musí to ale umět telefon a SIM karta, je třeba to pohlídat. U novějších přístrojů a karet to samozřejmě není problém. U starších to může zůstat omezeno na 2G a pak je problém.

Signalizují to právě už zmíněná písmenka vedle ukazatele síly signálu.

Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #4 kdy: 21. 10. 2024, 21:15:14 »
Prvně se podívejte jestli se vubec ladíte aspon pod 4/LTE nebo přes 5G. Pak je problem lokalita kde je sice lte signal plnej ale btska to nedává a natočíte třeba 3-5Mbit což je to samy u 5G signalu

Já třeba na vsi venku naměřim cca 7 Mbit, sjedu do městečka a natočim 300Mbit+. Jdu do lesa na houby a v lese 15Mbit :). Hodně záleží kde jste + jestli náhodou nemáte nějakej tarif co je omezenej na rychlosti


k3dAR

  • *****
  • 2 996
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #5 kdy: 21. 10. 2024, 22:14:21 »
Bezne chovani je ze rychlost je vetsinou rychlejsi nez bezne pripojeni doma, pokud si teda mel venku slimaka, tak to bylo EDGE (ikonka v liste E) at uz kvuli nedostupnemu 4G/5G ve vzduchu, telefonu ci moznost tve sim... (Treba 5 a vice let stara sim nemusi s 5G a mozna ani 4G vzdy spravne fungovat, operator by ti ji pripadne zdarma vymenit (samozrejme se zachovanim cisla) za novou/moderni)

Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #6 kdy: 21. 10. 2024, 22:30:47 »
Jak již bylo uvedeno, celé to zní jako 2G což dnes už i na hlasové volání je nedostatečné.

Prvně - Pokud máte možnost vyzkoušet jinou SIM ve vašem telefonu od někoho komu funguje internet. Zjistíte tak, zda-li to nebylo nakonec tím telefonem či jeho nastavením.

Následovně - Zajděte do prodejny aby vám dali novou SIM. Nutno podotknout tak SIM se již nedají klonovat (údajně kvůli bezpečnosti), takže si zálohuje SMS případně preneste do android/Apple cloud nebo prostě přepošlete na jiné číslo.

I když to dnes nepoužíváte, dořešil bych to co nejdřív, kdyby jste to zase někdy potřeboval.