Čím nahradit Stocard?

Čím nahradit Stocard?
« kdy: 08. 09. 2024, 11:25:55 »
Zdravím, ptám se, ať nemusím znovu vymýšlet kolo: mobilní aplikace Stocard, kde mám kupu karet do různých obchodů, končí a nahrazuje ji nějaká shitka, která po mě chce číslo telefonu. Anžto nerozdávám čísla telefonu na požádání (už takhle ho má kdekdo ;)), tak se sháním po smysluplné alternativě a uvítám vaše nápady. Rovnou se zeptám: šla by na to rozumně použít Google peněženka? Nezkoušel jsem to, používám ji jen na placení kartami, ale když už ji používám... Jasně, že to můžu vyzkoušet, mně jde o reálné zkušenosti někoho, kdo to používá.
Díky.


Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #1 kdy: 08. 09. 2024, 11:45:08 »
Já mám tedy jen hrstku kartiček, ale mám je v Peněžence Google. Funguje to bez problémů

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #2 kdy: 08. 09. 2024, 11:59:22 »
Používam Google Peňaženku.

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #3 kdy: 08. 09. 2024, 15:15:02 »
Vrátil jsem předposlední verzi a zakázal aktualizace. Celkem není špatná tahle appka https://play.google.com/store/apps/details?id=de.superapps.supercards

kate

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #4 kdy: 08. 09. 2024, 16:40:10 »
Catima. Je i na f-droid


Maor

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #5 kdy: 08. 09. 2024, 18:47:27 »
V google wallet nefunguje karta do tesca, ve stocard mi teda taky nefungovala.

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #6 kdy: 08. 09. 2024, 18:57:22 »
Mně normálně Tesco Clubcard v Peněžence Google funguje. Mám tam teda cizí kartu, ale kasa mi ji přijme a slevu dostanu.

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #7 kdy: 08. 09. 2024, 22:04:00 »
Tesco karta by měla fungovat kdekoli. Je to jen čárový kód - stačí i obrázek.

Jiná věc je, že zrovna Tesco zavádí už i ne jen dvojí, ale trojí ceny - bez karty, s kartou a s Tesco aplikací ...

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #8 kdy: 08. 09. 2024, 22:25:43 »
Adresářem v /sdcard/DCIM/podslozka-urcujici-Album . pak album jde vybrat v aplikacii galerie

Má to nějaké limitace?proč bystevtohle řešení nepřijali?

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #9 kdy: 09. 09. 2024, 00:06:02 »
Catima. Je i na f-droid
I já. Pěkná jednoduchá appka...

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #10 kdy: 09. 09. 2024, 11:13:05 »
Adresářem v /sdcard/DCIM/podslozka-urcujici-Album . pak album jde vybrat v aplikacii galerie

Má to nějaké limitace?proč bystevtohle řešení nepřijali?
Například to samo nezvýší jas displeje. Navíc je potřeba nějak vyrobit obrázky s čárovými kódy, což je pracné. Používat pouze fotku kartičky možné je, ale zbytečně ubírá na ostrosti. (Trošku mi to připomnělo kopírování softwaru pro ZX Spectrum, které se taky dalo dělat buď kombinací LOAD a SAVE nebo jednodušeji, ale méně kvalitně přímo na kazeťáku „dvojčeti”.)

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #11 kdy: 09. 09. 2024, 11:23:36 »
Já jsem to tak na začátku dělal. Že jsem si vyrobil nový obrázek s tím samým čárovým kódem a uložil do telefonu. Nechtělo se mi kvůli takové věci instalovat další aplikaci. Ale když to integrovali do Peněženky Google, tak jsem to nahrál přímo tam.

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #12 kdy: 09. 09. 2024, 11:37:29 »
Třeba Bauhaus vyžaduje předložení originál karty, takže fyzickým kartam se člověk úplně nevyhne.

Dělám to ale jednoduše, prostě zboží, které je bez nějaké karty/aplikace předražené, nekupuji. Nakonec tak ušetřím nejvíce. Nebo místo řetězce nakoupím u malého soukromníha, protože i větnamská večerka je často levnější, než řetězec.

Upisovat se nějakému řetězci, sbírat nějaké body, řešit letáky a kupony, opravdu nehodlám. Zajmavé je, že tazatel nechce dávat konktaktní údaje do appky, ale nemá problém poskytnou je všem těm obchodům, které tím podmiňují získání slevové karty.

David

  • ***
  • 148
    • Zobrazit profil
Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #13 kdy: 09. 09. 2024, 12:28:55 »
Třeba Bauhaus vyžaduje předložení originál karty, takže fyzickým kartam se člověk úplně nevyhne.
Ano, tohle mě u Bauhause hodně štve.

Upisovat se nějakému řetězci, sbírat nějaké body, řešit letáky a kupony, opravdu nehodlám.
Záleží na obchodu. Albert je v tomhle nejlepší, ten tu slevu s aplikací dá vždycky bez "zapínání kupónů", možná ještě Tesco, ale to je drahé obecně. Ostatní to mají fakt na nic, jak musím projít aplikaci a zaklikat každý kupón. Nakupovat bez "slev" se fakt výrazně prodraží.

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #14 kdy: 09. 09. 2024, 13:24:38 »
Nakupovat bez "slev" se fakt výrazně prodraží.

No právě - jezdím do Tesca, někdy do Alberta, protože to jsou to pro mě nejdostupnější obchody - vybírat si lze, ale do jisté míry - bez kartičky to ale v poslední době (hlavně v Tescu) opravdu nejde.

Platit 20% navíc - což je teď naprosto běžný stav u kasy v Tescu - u průměrného nákupu základních věcí. To opravdu nejde.
Tesco je v tom napřed, ale bohužel mám dojem, že tam tak nějak směřují ty řetězce všechny ...