SDA: Software development academy - má někdo zkušenosti?

Zdravím všechny,

podobně jako tu byl dotaz na ITnetwork, má tu někdy zkušenosti s SDA - Software development academy? Také uvažuji o jejich kurzu v rámci rekvalifikace od ÚP. Nenašel jsem ale skoro žádné recenze na ně. Máte s nimi někdo zkušenosti? Předem díky.


Re:SDA: Software development academy - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #1 kdy: 08. 01. 2024, 13:43:42 »
Taky bych se rád o té firmě něco bližšího dozvěděl. Našel jsem jen tři recenze na fcb, jedna nebyla teda vůbec pozitivní. Docela mě odrazuje, že na webu mají chyby (a to by to měli být přitom programátoři a ux designéři). A taky to, že ceny si stanovují jak se jim zachce. Teď aktuálně mají kurz za 45 tisíc, před pár dny byl ten samý za 31 tisíc, na slovenských stránkách ho nabízí v přepočtu za 38 tisíc... U dražších "balíčků" jsou to ještě větší rozdíly 80/56/66 tisíc). Přes úřad práce nabízí jen balíček za 58 tisíc, který jste si mohli ale na jejich stránkách jako samoplátce koupit za 40 tisíc... Takhle se to přece nedělá. Měli by nastavit jednu férovou cenu a té se držet. Tohle ve mně vzbuzuje pocity, jakoby se z toho snažili vytřískat, co se dá. A je to škoda, třeba jsou jinak v pohodě.

Re:SDA: Software development academy - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #2 kdy: 08. 01. 2024, 19:50:03 »
No mě by zajímali ti absolventi, kde je vzali. Prostě kopírují itnetwork, než se provalí, že o absolventy těchto kurzů zájem není. Každý si chce sáhnout na prachy z pracáku :-D

Re:SDA: Software development academy - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #3 kdy: 09. 01. 2024, 22:32:33 »
To jsou Poláci, vypadá že mají pobočky i po světě, bylo by mi divný, kdyby kopírovali zrovna Itnetwork, i když možný je vše. (Nejjednodušší je najmout lektora, co už někde něco podobného dělal a má zhruba svoje osnovy.)
Tyhle firmy, co dolují  ministerský rozpočet (nic ve zlém, některé třeba jsou dobré), to asi tak mají - se žonglováním s cenami jsem se setkal i jinde, ale nesleduju to dostatečně na to, abych se tu rozhořčil, možná měli jen nějaký předvánoční speciál, nebo narostla v posledních měsících konkurence...(myslím zase úpravy dolů, a nahoru to hodila jedna, co měla cenu extrémně nízkou).

Re:SDA: Software development academy - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #4 kdy: 20. 02. 2024, 09:29:09 »
Ahoj, jsem u SDA na konci kurzu Software Tester a rozhodně nemám pocit, že bych mohla odpovídat na pracovní inzeráty. Chce to hodně samostudia, kurz má akorát hezké teoretické materiály, jinak bída. Konkrétně tento kurz bych si od SDA určitě znovu nevybrala, hodně se střídali lektoři a vzájemně se dost často opakovali, velká část kurzu byla o základech programování (což nebylo zrovna nejlépe uchopeno pro úplné začátečníky). Praktické testování je až úplně na konci kurzu jako tzv. "Final project" poslední dva víkendy, do té doby to člověka unudí k smrti, když musí jen poslouchat. A navíc, nevím, zda se dá mluvit o opravdovém "finálním projektu", spíš jsme si konečně vyzkoušeli, o co vlastně jde - ale byly to úplné začátečnické akce, nedovedu si představit, že bych s tímto "finálním projektem" mohla něco dokazovat u pohovoru. Příště bych se poohlédla po menší firmě, která nabízí kurzy intenzivní, rozhodně ne víkendové :-D to byla chyba největší + lepší méně lektorů, kteří ví, co říkal ten před nimi a mluví k věci a mají snahu něco opravdu předat. Mrzí mě, že jsem si na tohle vyplýtvala dotaci z ÚP.


Re:SDA: Software development academy - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #5 kdy: 20. 02. 2024, 20:16:58 »
Problém těchto kurzů je, že slibují pekaři, že z něj udělají programátora (testera, nebo cokoliv) a bude brát královské peníze. Kurzy jsou jen úplný základ, který člověku ukáže jak na to a co by se asi mohl učit. Ale reálně je potřeba být vnitřně přesvědčený, že to chci dělat a investovat do toho násobky času, než je samotný kurz. Vybudovat nějaké portfolio na gitu a pak uvažovat o práci. Pokud do toho někde jde s tím, že kurz ho naučí jak vydělávat velké peníze a šťourat se u toho v nose, tak to tak opravdu nefunguje. Ten kurz je jen odrazový můstek a to v zásadě asi plní.

jjrsk

  • ****
  • 459
    • Zobrazit profil
Re:SDA: Software development academy - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #6 kdy: 21. 02. 2024, 08:44:35 »
... jsem si na tohle vyplýtvala dotaci z ÚP.
Vsechna dotovana skoleni stoji za vyliz ... plati zcela odjakziva. Provozujou to firmy ktery se timhle zpusobem zapojuji do vysavani statniho cecku, a jediny jejich zajem na tom je, aby naklady byly pokud mozno co nejmensi.

Chtel bych videt jednoho jedineho cloveka, ktereho to privedlo ke zmene oboru. Pokud nekdo o nejakem vi, sem snim. Zaleju ho do resinu a vystavim.

Re:SDA: Software development academy - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #7 kdy: 23. 03. 2024, 13:04:08 »
As someone deeply immersed in the world of software development, I can't stress enough the importance of staying informed about the latest trends and opportunities in the industry. That's why I highly recommend checking out ICOholder. Their platform provides invaluable insights into emerging technologies, including blockchain and cryptocurrency, which are increasingly becoming integral to the software development landscape.