Intriky při výpovědi

Maor

Intriky při výpovědi
« kdy: 16. 02. 2024, 13:03:06 »
Dal jsem v práci výpověď a šéf mi oznámil, že využije všechny legální možnosti, abych zůstal co nejdéle.

Nic jsem si z toho nedělal, myslel jsem si, že mu to prostě ujelo.

Ve výpovědní lhůtě jsem si zažádal o dovolenou, co mi ještě zbývá a šéf mi ji odmítl dát, že mi ji proplatí. Důvodem je, že potřebuje, abych předal svůj projekt.
Mám 2měsíce výpovědní lhůty a týden dovolené, projekt předám za týden až dva.

Tohle jednání mě pěkně vytočilo a nemůžu ho nechat bez odpovědi. Nejradši bych se už v práci neukázal (prachy nechci, hlavně co nejrychleji pryč), ale poškodilo by to mojí pověst u kolegů a v mém oboru se určitě v kariéře ještě potkáme.

Místní ostřílení diskutéři určitě mají dobrý postup proti takovému jednání šéfa


Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2024, 13:35:14 »
Pokud si kolegů vážíš a problém je jen ten nadřízený tak bych tam ty dva měsíce zůstal.

Že vše předáš za dva týdny? Záleží jak dlouho jis tam byl a co děláte :).

Neznám kontext, ale soustředil bych se, aby kolegové věděli přesně, co mají dělat s tím projektem, aby ho dokončili. To zabere víc času než si myslíš. Nezapomeň, že kromě přebírání tvé rozdělané práce mají ještě další svoji práci.

Strategičtější by bylo se takto domluvit s nadřízeným a pokud to nepůjde tak s jeho nadřízeným, že budeš dělat jenom na předávání toho projektu, že nebudeš začínat nic nového.

Pokud se nepůjde domluvit, tak prostě piš dokumentaci k tvé práci a udělej to opravdu pořádně, to dva měsíce zabere.

Ty dva měsíce jsou ze zákona s tím nic nenaděláš. Další možnost je až vše předáš, tak jít na nemocenskou, ale toto bych osobně nedělal, pokud bych opravdu nebyl nemocný.

Dva měsíce není zas tak dlouhá doba a může z toho být třeba nějaká pochvala od bývalého kolegy na Linkedin to se hodí :).

Dal jsem v práci výpověď a šéf mi oznámil, že využije všechny legální možnosti, abych zůstal co nejdéle.

Nic jsem si z toho nedělal, myslel jsem si, že mu to prostě ujelo.

Ve výpovědní lhůtě jsem si zažádal o dovolenou, co mi ještě zbývá a šéf mi ji odmítl dát, že mi ji proplatí. Důvodem je, že potřebuje, abych předal svůj projekt.
Mám 2měsíce výpovědní lhůty a týden dovolené, projekt předám za týden až dva.

Tohle jednání mě pěkně vytočilo a nemůžu ho nechat bez odpovědi. Nejradši bych se už v práci neukázal (prachy nechci, hlavně co nejrychleji pryč), ale poškodilo by to mojí pověst u kolegů a v mém oboru se určitě v kariéře ještě potkáme.

Místní ostřílení diskutéři určitě mají dobrý postup proti takovému jednání šéfa

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #2 kdy: 16. 02. 2024, 13:45:42 »
Ze zákona máš nárok na půl dne volna na hledání nové práce / týden. Klidně to využij v plném rozsahu  :)
Jinak dovolenou určuje zaměstnavatel a když ti jí nedá, tak máš smůlu.

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #3 kdy: 16. 02. 2024, 13:49:52 »
Pretrpieť a najbližších 10 rokov oznamovať svetu, aká "skvelá" firma to je  :D

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #4 kdy: 16. 02. 2024, 13:54:28 »
tak ten projekt dokoncuj nie 2 tyzdne, ale 2 mesiace. Hlavne sa nesnaz o nejaku pomstu, alebo odvetu, zbytocne si tym len ty skomplikujes pripadnu dalsiu pracu. Proste vydrz tie 2 mesiace, dokonci projekt, urob pekne v klude dokumentaciu - ber ohlad na kolegov, ktori to prevezmu za teba. U mna sa tiez takto "vyhrazali" a nakoniec nebol problem ani skor a dohodou, v momente, ked mali za mna nahradu.


Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #5 kdy: 16. 02. 2024, 14:01:02 »
Ve výpovědní lhůtě jsem si zažádal o dovolenou, co mi ještě zbývá a šéf mi ji odmítl dát, že mi ji proplatí.
Stalo se mi přesně to stejné. Měl jsem nakřečkovanou dovolenou, abych ve výpovědní lhůtě nemusel sedět v kanclu, ale přišlo to vniveč.
Poslední dva měsíce se najednou našla spousta práce, kterou bylo střašně nutný udělat, nadřel jsem se jako nikdy předtím, jen aby ten co to po mne převezme měl pak dlouho klid.
K tomu ještě ukecávání, jestli si to nechci s výpovědí rozmyslet nebo jestli nechci třeba na jiný projekt.
Dovolenou jsem nakonec dostal proplacenou + ještě něco navíc za přesčasy.
« Poslední změna: 16. 02. 2024, 14:03:24 od marvin77 »

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #6 kdy: 16. 02. 2024, 14:16:08 »
bolavy zada to uz je dneska i nemoc z povolani... ale chapu, ze se cloveku nechce drepet doma a mit vychazky par hodin denne.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #7 kdy: 16. 02. 2024, 14:23:36 »
Hlavně pozor na alkohol, aby tě nevyhodili  ;D

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #8 kdy: 16. 02. 2024, 14:35:45 »
a co rict na ferovku sefovi ze chces tyden dovolene jinak se proste na predavani neceho z vysoka vyprdnes a at te klidne vyhodi? Pokud je to pro nej dulezite tak ti tu dovolenou da. Pokud v te firme nechces zustavat tak se nech vyhodit, kolegove v budoucnosti to stejne nebudou resit.

Ink

  • *****
  • 667
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #9 kdy: 16. 02. 2024, 14:54:56 »
Co je Tvým cílem? Chceš se pomstít, nebo chceš tu dovolenou?

Co je cílem šéfa, pomstít se? Vystrašit ostatní? Něco dodělat?

Docela by mě to zajímalo, ale je to i případná pomůcka pro další jednání. Na pomstu bych se vykašlal, ale zkusil bych pro sebe dosáhnout maximum. Z toho co píšeš mi přišlo, že šéf zase takový kretén nebude, jinak bys nebyl tak překvapený.

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #10 kdy: 16. 02. 2024, 15:49:06 »
Hlavně pozor na alkohol, aby tě nevyhodili  ;D
Nemůžou. Maximalne vytykaci dopis.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

jjrsk

  • ****
  • 451
    • Zobrazit profil
Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #11 kdy: 16. 02. 2024, 16:04:27 »
...
Tak vetsinou to zemestnanci resej tak, ze se hodej marod. Neznam obvodaka kterej by ti nenapsal ze ses marod kdyz mu reknes.

Kód: [Vybrat]
Ze zákona máš nárok na půl dne volna na hledání nové práce / týden. Klidně to využij v plném rozsahu  :)
Jinak dovolenou určuje zaměstnavatel a když ti jí nedá, tak máš smůlu.
To tak uplne pravda neni. Dovolena se totiz proplacet nesmi, pokud k tomu nejsou jinak neresitelne duvody = nemoh sis ji vybrat treba kvuli nemoci. Pokud zamestnavatel dovolenou nenaridi do tusim konce rijna, tak 1.11. jako zamesnanec automaticky na dovolenou nastupujes, ze zakona = je to tvoje povinost.

Pokud ukoncujes pracovni pomer, tak se to uplatnuje adekvatne zustatku. Takze proste tyden pred koncem nastoupis dovolenou a zamestnavatel s tim nemuze nic udelat.

A mezi nama, on si zamestnavatel na zamestnanci stejne prd veme, takze kdyz mu ukaze prostrednik, a proste prestane chodit, tak co s tim asi tak udela? Vyhodi ho? ...

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #12 kdy: 16. 02. 2024, 17:32:01 »
A mezi nama, on si zamestnavatel na zamestnanci stejne prd veme, takze kdyz mu ukaze prostrednik, a proste prestane chodit, tak co s tim asi tak udela? Vyhodi ho? ...
No pokud bude zamestnavatel fakt dost nasranej a s pravnikem dobre nahrajou uslou skodu... ale zase by se asi dalo branit "nemohl na tech par dnu spolehat", "nebyl jsem jediny v tymu". Kazdopadne pro zameztnance asi vic nepohodli.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

petersveter

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #13 kdy: 16. 02. 2024, 17:43:46 »
Akoze.. neviem co riesis. Podpisal si pracovnu zmluvu tak si povinny splnit svoju cast dohody, tak ako zamestnavatel tu svoju. Ocividne ti dali najavo ze tvoj odchod je pre nich problematicky, i ked to mozno nevykomunikovali uplne idealne ale to je invidualne na kazdom cloveku skratka a nie na firme ako takej, tak chcu tvoj projekt predat niekomu inemu na spravu a chcu zabezpecit plynuly prechod, aby netrpeli ich zakaznici napriklad, kym ty si este v pracovnom pomere a mozes na to dohliadnut. Naozaj...blbosti riesis.

Tiez aj mysli na to ze ty mozno budes este dva mesiace makat, ale ak cely cas riesis predanie projektu niekomu inemu tak ta firma na tebe realne trati peniaze. Rovnako ako na tom dalsom cloveku ktory sa tomu teraz musi venovat namiesto svojej povodnej prace.

A ta tyzdnova dovolenka, idealne to nechat na koniec pracovnej doby a odist o tyzden skor. Ak ju mas nevycerpanu, nevidim dovod aby ti ju blokovali. Hlavne ked vlastne im to davas jasne vediet 7 tyzdnov dopredu, prakticky. A dovolenky sa nepreplacaju, preplacaju sa nadcasy. Dovolenku mas zo zakona.

Maor

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #14 kdy: 16. 02. 2024, 20:33:28 »
Super diky za nazory.

Chci si proste zajet na hory a bohuzel s tim jak je nestabilni pocasi se to nedalo naplanovat pul roku dopredu.

Mstit se nikomu nechci, ale taky si nechci nechat srat na hlavu.