Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla

Zdravím místní mudrce  8)
Potřebuju radu zda lze převést tel číslo ze stávajícího paušálu na předplacenou kartu.
Protože dlouhodobě žiju v zahraničí nevyužívám české číslo nijak moc. Občasná komunikace s úřady, volání prarodičům kteří nejsou na Whatsappu, etc...
V současnosti mám nějaký 'minimální' paušál od O2 family za 169 Kč měsíčně.
O2 family nedokázali nebo nechtěli poradit.

Doporučíte operátora který mi dovolí převést číslo a místo paušálu mít předplacenou kartu nebo super levný paušál?
Data nepotřebuju, výhodou by bylo 60 minut volání do českých sítí měsíčně.

Díky za pomoc a užijte si Vánoční čas jak jen můžete  :)
« Poslední změna: 29. 11. 2023, 12:28:57 od Petr Krčmář »


CPU

  • *****
  • 849
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Migrace z paušálu na předplacenou kartu se zachováním čísla
« Odpověď #1 kdy: 29. 11. 2023, 11:27:08 »
Mehehehe....zeptám se, protože to je snazší než se kouknout do Google...

https://www.vodafone.cz/pece/tarify-sluzby/prechod-z-karty-na-tarif/prechod-na-predplacenou-platebni-metodu/


.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #2 kdy: 29. 11. 2023, 13:26:02 »
To asi nebude úplně ono, co autor dotazu hledá... Šel bych cestou získání OKU u současného operátora, pak si nechat poslat SIM kartu Kaktus gratis, tu aktivovat a na ni přenést číslo pomocí získaného OKU. U Kaktusu následně stačí 1x ročně dobít za 50 Kč, aby SIM nepropadla. Toť vše.

Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #3 kdy: 29. 11. 2023, 13:52:53 »
Děkuji oběma za odpověď.
Duckduckgo nepomohl ani při dotazu v češtině asi algoritmus české výsledky nepovažoval za relevantní :-D

Oboje může být řešením. Přešel bych k Vodafone a převedl paušál na předplacenku.
Porovnám nabídky Vodafone a Kaktus  8)

díky za pomoc  :)

Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #4 kdy: 29. 11. 2023, 17:00:48 »
Osobně bych volil Odorik


Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #5 kdy: 29. 11. 2023, 17:30:44 »
+1 za odorik

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #6 kdy: 30. 11. 2023, 10:47:59 »
Odorik má bohužel podmínku minimálního plnění 100 Kč měsíčně, jinak se účtuje 0,70 Kč za každý den.

Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #7 kdy: 30. 11. 2023, 12:16:16 »
Jinému operátorovi ty peníze nacpete stejně, buď v ceně služeb, nebo vám nabitý kredit třeba za půl roku/rok expiruje, takže všichni mají nějakou minimální útratu. Jen ten Odorik je v tomto transparentní.

Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #8 kdy: 30. 11. 2023, 13:51:54 »
Odorik má bohužel podmínku minimálního plnění 100 Kč měsíčně, jinak se účtuje 0,70 Kč za každý den.
Přesněji řečeno každý den se počítá útrata za posledních 30 dní a pokud nepřekročí 100,- strhne se ten den 0.70,-
A mají účtování 1+1 tj. po sekundách.

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #9 kdy: 30. 11. 2023, 15:10:26 »
Jinému operátorovi ty peníze nacpete stejně, buď v ceně služeb, nebo vám nabitý kredit třeba za půl roku/rok expiruje, takže všichni mají nějakou minimální útratu. Jen ten Odorik je v tomto transparentní.
Jak jsem psal výše - u Kaktusu stačí 1x ročně dobít 50 Kč a číslo neexpiruje. Jinak pro úplnost, tak účtování hovorů je tam také 1+1.

Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #10 kdy: 30. 11. 2023, 19:10:25 »
Jinému operátorovi ty peníze nacpete stejně, buď v ceně služeb, nebo vám nabitý kredit třeba za půl roku/rok expiruje, takže všichni mají nějakou minimální útratu. Jen ten Odorik je v tomto transparentní.
Jak jsem psal výše - u Kaktusu stačí 1x ročně dobít 50 Kč a číslo neexpiruje. Jinak pro úplnost, tak účtování hovorů je tam také 1+1.

Kaktus by byl výhodný, jestli by nevolal vůbec, ale původní tazatel chtěl volat asi 60 minut za měsíc. U odorika je to 1,49/min u kaktuse 2,50/min. A zároveň bude u odoriku 60x1,49=89 útrata za měsíc, což je blízko tomu limitu 100 a pak neplatí nic navíc.

A kdo stojí za kaktusem nevím, za odorikem stojí Soukup, občas nám sem píše: https://www.root.cz/autori/petr-soukup/

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #11 kdy: 30. 11. 2023, 19:59:42 »
Jenomže u Kaktusu se dá jednak vybrat balíček minut (jednorázový i samoobnovovací, kdy je pak cena za minutu hovoru nižší), ale hlavně využít 100% Dobíječka, takže minuta hovoru pak vychází v podstatě na polovinu.

Kaktus = T-Mobile. Z toho plynou i jisté výhody, např. VoLTE a VoWiFi, co Odorik nemá.


_Jenda

  • *****
  • 1 601
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #13 kdy: 01. 12. 2023, 03:01:15 »
U odorika je to 1,49/min u kaktuse 2,50/min.
Já jsem nepochopil, jestli tazatel chce volat ze zahraničí, a jestli by mohl použít VOIP. VOIP Odorik je výrazně levnější; a co se týče trvalého provozu v zahraničí, tak operátoři vyhrožovali, že když alespoň jednou za měsíc(?) nepřijedeš do ČR, tak ti roaming zruší. Já už mám teda jednu SIMku několik let v jiné zemi EU a stále funguje, ale přenáší 24kB denně - možná kdyby tam byl větší provoz, tak by to někdo řešil.

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #14 kdy: 01. 12. 2023, 07:42:14 »
U VoIP by akorát mohl být problém s telefonním číslem, protože jediné legálně dostupné pro volání mimo území ČR je číslo nomadické 910, což občas volaná strana neakceptuje, protože neví, o co se jedná.