FFmpeg: ako pracovať so zašifrovanými súbormi?

petersveter

FFmpeg: ako pracovať so zašifrovanými súbormi?
« kdy: 23. 04. 2024, 17:30:03 »
Na serveri konvertujem audio a video subory s ffmpegom a rad by som zdrojove aj vysledne subory mal nejak zasifrovane pre pripad hacknutia aby sa nedali len tak prehrat. Skusal som to riesit na aplikacnej urovni a ffmpegu dodavat data cez pipe ale proste to nefunguje lebo ffmpeg pre mnohe veci potrebuje seekovat co pipe nepodporuje.

Zatial sa mi nepodarilo prist na to, ako toho docielit, i ked v dokumentacii som zmienky o nativnej podpore AES nasiel.

Tak ci nahodou niekto neviete ako na to?


RDa

  • *****
  • 2 647
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FFMPEG - ako pracovat so zasifrovanymi subormi?
« Odpověď #1 kdy: 23. 04. 2024, 18:30:48 »
Tak nepouzivej pipe, ale sifrovany FS dovolujici sifrovat samostatne slozky/soubory, napr. ecryptfs, a pak klice injektuj jen podle potreby ze vzdaleneho CC.

Re:FFMPEG - ako pracovat so zasifrovanymi subormi?
« Odpověď #2 kdy: 23. 04. 2024, 18:56:07 »
Pokiaľ hľadáš len najjednoduchšiu metódu a to zašifrovať video, ktoré je v jednom súbore so statickým kľúčom, tak si hoď do googla "ffmpeg cenc encryption". Pokiaľ potrebuješ riešiť aj to, ako ten kľúč dostať k tomu, kto si to video bude prehrávať, tak to sa volá DRM a už je to trochu komplexnejšie.

Re:FFmpeg: ako pracovať so zašifrovanými súbormi?
« Odpověď #3 kdy: 07. 06. 2024, 07:50:52 »
Ak ešte nemáte nainštalovaný ffmpeg, môžete ho nainštalovať podľa pokynov na oficiálnej stránke FFmpeg.


Zvoľte si statický šifrovací kľúč, ktorý bude použitý na šifrovanie videa. Kľúč by mal byť 16, 24 alebo 32 bajtov dlhý pre AES-128, AES-192 alebo AES-256 šifrovanie.


Použite ffmpeg na zašifrovanie videa pomocou šifrovacieho kľúča. Predpokladáme, že váš kľúč je uložený v súbore key.bin.

alex6bbc

  • *****
  • 1 627
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FFmpeg: ako pracovať so zašifrovanými súbormi?
« Odpověď #4 kdy: 07. 06. 2024, 07:54:43 »
a co zpracovat video a az je to hotove tak potom zasifrovat samostatne?