Zkopírování souborů z Androidu pomocí SFTP

Chtěl jsem si triviálně  z androidu  zkopírovat pár souborů z data/data/org.nazev.aplikace/files, prostě jednoduchý jak facka! ani za h**** i s root oprávněním!!!
(Jenže dementní android neumí zobrazit plný filesystém/, nebo aspoň /data/data  v integrovanym prohlížeči souborů)
tak jsem tedy v termuxu dal su (abych se do složky dostal) a zkusil sftp - jenže sftp se nedokáže připojit, prostě skončí, chybou, ssh . (Když nedám su, tak se sftp připojí, ale to mi platný jak mrtvýmu zimník, když termux nemůže opustit /data/data/com.termux.termux/data/files/ )

Dobře , chtěl jsem na to jít silou, tak jsem zdrojový adresář přesunul do termux ../home/nova-slozka, pro jistotu dal práva o+rwx složce i souborům v ní.

Jenže ani pak se se ani nedostane termux(ani sftp lls) do složky: ls : cannot open dir "slizkýnáklad": Permission denied

Už mi praská žilka na pod entrem a zkouším ještě chown ,který má tak snadno zapamatovatelné jméno u1_724:u1:724 na ten adresář a soubory  a ještě dát ug:rwx.

konečně! 

To mě přivádí na otázku, funguje na androidu oprávnění OTHER?

Je nějaký funkční způsob, jak v androidu rovnou vidět  obsah systémových složek / budníků aplikací nativně z file browseru (asi mu přidělit root práva, jak?)


Proč se mi  háje zkopírovalo 10% soubor ů !!??? Měnil jsem to u všech
Proč náhle beze změny to začlo zase hlásit permission denied , když už to šlo a nic jsem něměnil !!!? soubory pořád mají stejné opravánění 777 a toho změněného vlastníka, který souhlasí s whoami !

Ad sftp: Neviděl jsem tu chybu a neznám setup, napadá mě, že pod rootem asi používá jiný domovský adresář. Otázka je jaký (jak tam je nastaveno $HOME) a jestli do něj lze zapisovat. Taky tam asi budou chybět klíče…

Ad oprávnění: To nemusí být specifikum Androidu. Je potřeba mít přístup i do všech nadřazených adresářů. A pak do toho může ještě kecat SELinux.

e3k

  • ****
  • 256
    • Zobrazit profil
    • E-mail
na kopirovanie suborov pouzivam ADB.

Jigdo

  • *****
  • 505
    • Zobrazit profil
na kopirovanie suborov pouzivam ADB.

A nebo:
https://f-droid.org/packages/org.primftpd/

A simple FTP and SFTP (SSH file transfer) server. Allows to exchange files with
other machines over WiFi. No more USB cable searching. Runs without root
privileges and is not started when device boots: Control yourself when the
server runs. However, while it runs it prevents standby to avoid long uploads
and downloads to abort.

Umi tyhle "Storage Type"
- Plain old filesystem
- Super user (device must be rooted)
- Android Storage Access Framework (SAF)
- Read only (SAF)
- Virtual Folders


k3dAR

  • *****
  • 2 983
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkopírování souborů z Androidu pomocí SFTP
« Odpověď #5 kdy: Dnes v 10:50:24 »
Na Androidu Total Commander nebo MiXplorer...
Oboje krome root pres Magisk podporuji i Shizuku ktere se pouziva na obejiti omezeni pristupu k data ci Android adresarum...
Oboje zaroven ma SFTP klienta...

Re:Android neuznává práva souborů?
« Odpověď #6 kdy: Dnes v 12:02:53 »
PROZATIM JE NA SFTP ještě brzo. Ty soubory nejdou číst vůbec kromě roota (a odlišný HOME je nesmysl, příkaz lls mi to potvrdí) a práva pro nadřazená adresáře mám, jinak bych si seznam souborů nevypsal.

ale pro adb potřebuju sedět u kysny na druhym konci, čili to je "pull" přístup.
Ty aplikace na sftp (pokud umí root) jsou fajn, asi to bude poslední možnost.
Když ale půjdo po příčině problému - nemožnost číst soubory, i když mají práva, proč to tak je?
Totiž, když jako debil  v klasické apliakci Soubory vytvořím druhou složku, vedle té druhé zdrojové a přesunu do ní soubory (přes su terminál  ,protože dosud nešly přečíst), tak se sice pak do té nově vytvořené složky dostanu, dokonce si mohu vylistovat soubory, ale čtení skončí na permission denied, respektive když soubor s obrázkem otevřu z aplikace Soubory, tak to na mě zahlásí halucinaci "Miniatura je nedostupná  ??? "

Mám z toho pocit, že oprávnění a owner v androidu jsou jen cár papíru - protože obě složky mají stejná oprávnění, soubory taky, zkoušel jsem třeba snížit na 660 pro soubory. lsattr je taky stejný, liší se jen v I což by měl být nějaký index..T

Takže aspoň se dostanu do složku, vidím, co je tam za soubory, ale nejde číst obsah(v terminálu s user oprávněním, v Soubory), stat hlásí stejné atributy jako jiné soubory.

Tak co to může být???
« Poslední změna: Dnes v 12:05:00 od mikesznovu »

Re:ssh nejde ani pře (-J)umpHost
« Odpověď #7 kdy: Dnes v 14:35:10 »
k druhému směru problému:
snažil jsem se ssh připojit přes Jumphost a háže to  identickou chybu při logování na  cílový PC (což asi Jump nefixne)

Existuje nějaký jiný způsob tunelace jako Jumpshot, ale že klient uvido jen první mezicíl ? S použitím sftp, ne ssh

Re:jak změnit fattr Androidu
« Odpověď #8 kdy: Dnes v 14:44:39 »
Kmm jsem.to zase šlápl: https://android.stackexchange.com/questions/253341/how-to-debug-android-permission-denied-at-the-file-system-level
proč nemá android getfattr a setfacl a setfattr? Ják to změnit
? Chattr to neumí
Souborÿ mají
u:object_r:app_data_file:s0:c169,c256,c512,c768
ale jiné, dostupné
:object_r:app_data_file:s0:c195,c256,c512,c768

Re: chcon neodporuje *
« Odpověď #9 kdy: Dnes v 14:53:00 »
Zku****ý   šulinux a chcon , ani nepodporuje *
chcon u:objec....,8,v:768 * !!!  :(

Za*** souboroprávisti!! :-\
Upload souboru rychle  z androidu Pryč a nikdy více !!