ITNetwork - má někdo zkušenosti?

ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« kdy: 07. 11. 2023, 19:32:35 »
Zdravíčko vespolek, otázka je jasná. Má někdo zkušenosti s touto "akademií"? Uvažuji udělat si nějaké kurzy. Do teď jsem byl samouk a lecos se naučil, ale citím, že by to chtělo pořádný kurz. Tak jestli jsou opravdu dobří, když už do toho budu cpát prachy.

https://www.itnetwork.cz/


modnar

Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #1 kdy: 07. 11. 2023, 19:54:14 »
Kurzy? Na co konkretne?

Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #2 kdy: 07. 11. 2023, 20:05:40 »
Vykašli se na to. Já si tím prošel, jenom tak, proplatil mi to pracák, do CV jsem si to raději ani nedával. Prošel jsem Java kurzem. Dobrá učebnice ti dá nesrovnatelně víc.

Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #3 kdy: 07. 11. 2023, 20:08:36 »
Zkoušel jsem jen Python.

Začátek v pohodě, další sekci psal někdo jiný a přišlo mi to jak z knihy z 80 let. To jsem už musel googlit.
Ale nejhorší byli testy. Zadání je často nepřesné nebo zavádějící a výsledek musí naprosto přesný, netoleruje to jakoukoliv odchylku. Ten jejich formulář, webové IDE nebo jak to nazvat nejde ani roztáhnout a na telefonu to je přímo peklo v kapesní podobě. A úplně nejhorší na testech je, že se tam vyskytne i látka, která doposud nebyla vysvětlena. A to je ta placená část.
Pak jsem objevil CS50P a "David Šetek", úplně jiná liga a zadara :)

Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #4 kdy: 08. 11. 2023, 10:41:34 »
https://www.itnetwork.cz/

Pokud je člověk úplně začátečník tak ty články co jsou zadarmo mu mohou základy osvětlit. Pro středně pokročilé či pokročilé to může být přínosné. Ty jejich nejlepší tutoriály v celosvětovém srovnání jsou prakticky průměrné. Skutečně expertní věci tam vůbec nejsou.

Ale nejhorší byli testy. Zadání je často nepřesné nebo zavádějící a výsledek musí naprosto přesný, netoleruje to jakoukoliv odchylku. Ten jejich formulář, webové IDE nebo jak to nazvat nejde ani roztáhnout a na telefonu to je přímo peklo v kapesní podobě. A úplně nejhorší na testech je, že se tam vyskytne i látka, která doposud nebyla vysvětlena. A

Ano, ty testy jsou přesně takové. Úplně stejně jsem to vnímal.

Osobně bych jim ani korunu za to nedal. Jsou na webu mnohem lepší tutoriály, ovšem jsou v jiných jazycích. V českém prostředí(česká kotlina) prostě lidem co neumí jazyk zjevně nic jiného nezbývá.


Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #5 kdy: 08. 11. 2023, 12:11:53 »
Zrovna jsem na to narazil nekde v reklamach... lakat newbies na "až 160k" je dost na hraně. Jasný, senior javista v Praze cajk, ale lakat na tohle do rekvalifikacnich kurzu? To mi prijde dost bulvarni.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #6 kdy: 08. 11. 2023, 15:12:34 »
Da se to brat jako vychozi zdroj, kde clovek ziska zakladni prehled. Ja se teda vzdycky musim ucit z vice zdroju, to je ale predpokladam normalni.
Jel jsem tam pred casem online placeny Python a c++.
Proti jejich testum a "webovemu ide" nic nemam. Kdyz bylo potreba, ulohy jsem jim do toho pejstnul z myho ide.
Nekdy se az z chybovych hlasek testu dalo odvodit co po me chteji v zadani, ale celkem nic nezvladnutelnyho.
Zalezi taky kdo ten ktery kurz napsal, kvalita autoru mi prijde dost rozdilna.

Co ovsem nedoporucuju, jsou jejich prezencni kurzy. Onehda jsem se nechal nachytat a zaplatil jsem si jejich prezencni oop v pythonu, s myslenkou, ze si ujasnim par speku z online kurzu, uvidim lidi, pokecame atd.
Kurz vedli dva velky borci, co pry delaji c# (?!). Kurzem proletli strasne povrchne, "probrali" asi tak 10% z online verze kurzu. Nedokazali mi vysvetlit nic ze speku na ktere jsem se jich chtel zeptat. Prislo mi, ze ani nevedi na co se ptam a snazili se to vzdycky nejak okecat.
Na kurzu bylo cca 20lidi, z toho 17 si to tam jen prislo bez zajmu odsedet jako rekvalifikaci od uradu prace. Poradani tech prezencnich kurzu je dobry zpusob jak ze statu tahat penize.
Je to zkusenost, jsem ted o neco chytrejsi.

Ale ty jejich online kurzy mi prisly jako docela dobry odrazovy mustek.

Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #7 kdy: 11. 11. 2023, 18:32:41 »
Díky všem za info. Právě jsem uvažoval zaplatit si to prezenční, ale když čtu ty zkušenosti, tak na to prdim. Využiju aspoň ten online základ co nabízí a pak se porozhlédnu jinde. Díky.

Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #8 kdy: 07. 12. 2023, 08:38:00 »
Ja tam delal kurz prez pracak a znovu bych do toho nesel. Jde nim hlavne o prachy a kvalita studia nic moc.

Cast je samostudium podle webu. Tutorialy maji velmj rozdilnou kvalitu. Po nejake dobe clovek odhadne kdo je psal. Cast je velmi zastarala. V diskuzuch pod tutoriali si lide stezuji na ty same veci roky a vsem je to uplne jedno (nevericim mohu dolozit nejaky screenshoot). Pak tam jsou cviceni, kde casto nejvetsi problem je napocitat ve vystupu spravny pocet mezer - takove divne chytaky, ktere zaberou cely vecer. Nektere casti vam uplne vezmou chut programovat a zit. Co pisu mohu dolozit screenshootem, nejsou to pomluvy.
Na webu je i problem, ze tutorialy jsou predplatne - za rok o vsechen pristup ke kurzu prijdete - to me hodne nastvalo protoze bych se rad podival zpatky, ale kupovat to znovu? Pak kdyz potrebujete kopirovat kod z webu do ide tak se za vsechno cpe nejaka jejich dolozka a vy musite porad neco mazat - velmi otravne, ale nastesti to vyresi doplnek v prohlizeci. A pak casti webu jsem musel selektivne zablokovat protoze me vadili ty neustale reklamy jak v it vydelam hromadu penez - na to se nedalo koukat.

A pak je tu prezencni cast, na kterou se musi do Prahy. Jsou to fakt totali zaklady a ztrata casu protoze kdo prosel webove tutorialy to nepotrebuje. Posledni rok me nenapada zbytecneji vyuzity den.

Za me nebrat.

Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #9 kdy: 07. 12. 2023, 11:38:34 »

Na webu je i problem, ze tutorialy jsou predplatne - za rok o vsechen pristup ke kurzu prijdete - to me hodne nastvalo protoze bych se rad podival zpatky, ale kupovat to znovu?

Cemu rikas tutorial? Co jsem zpaltil mam stale otevrene, a to i veci z roku 2019

Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #10 kdy: 07. 12. 2023, 18:29:19 »
Vim cim to je. Oni totis prekvapive rozlisuji, jestli je to kurz koupeny samostatne anebo ten samy kurz koupeny v ramci rekvalifikace. Ty jsi koupil asi samostatne a tak maz trvaly pristup. V obou pripadech za kurz dostanou zaplaceno, ale lide co delaji rekvalifikaci maji bohuzel predplatne na rok a pak o veskere pristupy a progres prijdou. Docela me to nastvalo a je to duvod, pro si tam nikdy dalsi kurzy nekoupim.

Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #11 kdy: 07. 12. 2023, 18:59:51 »
Myslím, že to je trochu jinak. Já to měl přes pracák a mám doživotní přístup, ale už to změnili, mám pocit... Před pár lety to ale byl doživotní přístup.

Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #12 kdy: 07. 12. 2023, 23:16:40 »
No dnes uz neni. Placene uradem znamena rocni predplatne. Paradox je, ze kdyby clovek kurz nedokoncil tak by to platil z vlastni kapsy a stejne o vsechno za rok prisel. Chtel bych slyset duvod od cloveka co to vymyslel protoze ja si znovu vsechno kupovat nebudu a s temi nenazranci koncim. Stejny nazor mela i vetsina mych kolegu co se rekvalifiovalo. Vsem radim utikat od nich co nejdal.

Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #13 kdy: 08. 12. 2023, 00:23:25 »
No vzpomínám si, že mi přístup odebrali. Já jsem jim napsal, oni se omluvili a všechno vrátili zpátky. Už je to několik let. Teď je to asi opravdu na rok, což je pěkná prasárna. Jako já bych za to nedal nic, už jsem to tady psal, pořádná kniha (nebo udemy kurz) je levnější a dá mnohem víc!

Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« Odpověď #14 kdy: 08. 12. 2023, 14:18:57 »
Když se podepisovala smlouva tak to tam možná někde bylo, nevšiml jsem si toho. Ale kudy chodím, tam to vyprávím, jak jsem dopadl. Nechápu, že si někdo od nich myslí, že když mě připraví o přístup ke všem dosavadním materiálům tak půjdu a koupím si další kurz. To je prostě na hlavu. Přikládám soubor jak to vypadá a co mi odpověděli na emailový dotaz.