Jakou outdoor IP kameru k domu

Jakou outdoor IP kameru k domu
« kdy: 10. 08. 2024, 14:53:44 »
Ahoj shanim externi kameru a to nejlepe necisnskeho vyrobce. Pozadavky - zadne ukladani na cloud, ale na moje uloziste (debian). Mela by mit nocni videni, detekci pohybu a rozliseni fullhd nebo 4k. Pokud by byla od cinskeho vyrobce (hikvision, atp.) tak urcite s podporou ukladani na loklani uloziste. Jo a hlavne aby nestala raketu.


Re:Jakou outdoor IP kameru k domu
« Odpověď #1 kdy: 10. 08. 2024, 20:42:39 »
Mám docela dobrou zkušenost s Reolink kamerama
Je to sice spíše low end a Čína, ale jsou lokální. Což je dneska bohužel hodně výjimečné.

Re:Jakou outdoor IP kameru k domu
« Odpověď #2 kdy: 10. 08. 2024, 21:10:32 »
Asi rok provozuju reolink.   RLC-811A - s qnap QVR pro.  Dále na dvorku Reolink Duo Floodlight Wi-Fi - luxus s osvětlením, U obou kamer problém je asi půlsekundové přepnutí z nočního vidění na normální při rozsvícení.

V počátku implementační problémy s FW, nechytalo se pořádně na 4k detekce z kamery, požádal jsem o novej firmware, nastavil qnap a funguje.


Za mě asi cajk kvalita i stabilita.I když se najdou recenze, že ty kamery se samorestartujou. U mě takovej problém není spíše se u nich ubytovává furt pavouk a dělá detekci :D


Re:Jakou outdoor IP kameru k domu
« Odpověď #3 kdy: 11. 08. 2024, 07:13:55 »
Dekuji kouknu na reolink

Zopper

  • *****
  • 744
    • Zobrazit profil
Re:Jakou outdoor IP kameru k domu
« Odpověď #4 kdy: 11. 08. 2024, 07:56:06 »
Klíčové slovo pro lokální záznam je NVR (network video recorder). Pokud to kamera má v popisku, tak cloud určitě půjde vypnout. A pro zbytek bych prostě vlezl na Alzu, naklikal si parametry a něco si vybral (filtrování mají jedno z nejlepších, i když to pak jdeš koupit jinam).

A wi-fi bych se pro bezpečnostní kamery vyhnul. Rušičky jsou levné a aspoň na druhé straně atlantiku je už zloději používají. Takže všechno raději pěkně po kabelu, pokud nejde akorát o něco jako hlídání dětí v bazénu.


Re:Jakou outdoor IP kameru k domu
« Odpověď #5 kdy: 11. 08. 2024, 12:59:52 »
Mam 4x HiLook IPC-T240H(C) v obou verzích ohniskových vzdáleností a fungují bezvadně.
Ukládal jsem nejdříve na svůj PC se Zoneminderem, ale  ten sw byl nestabilní tak jsem skončil i u jejich NVR.
Akorát se na obraz nebo záznam ne podíváte z Linuxu, musí být nějaký exe plugin do prohlížeče.
Ale stejně koukám většinou v telefonu, kde do aplikace zadáte adresu svého NVR a přes cloud to nemusí jet.

Re:Jakou outdoor IP kameru k domu
« Odpověď #6 kdy: 12. 08. 2024, 10:27:02 »
Pořídil jsem nedávno IPC-D140HA, v podstatě ty nejlevnější 4K kamery.

Osobní poznatky:
- krycí "sklo" při montáži visí na drátku a při montáži překáží, pokud montujete hned u zdi, tak se snadno poškrábe
- po update FW na nejnovější verzi nelze uložit některé nastavení - snad to číňan v budoucnu opraví, pokud nějaká aktualizace ještě vyjde

Používám s Frigate, a nějak to funguje - zatím se mi nestalo, že by kamera zamrzla nebo nějak blbla. Žádné "chytré" funkce ani cloudy nepoužívám.