Domácí pracovní sestava

k3dAR

  • *****
  • 2 945
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #30 kdy: 07. 08. 2024, 20:27:51 »
[...]
Branim mu snad nejak? Klidne se muze drbat pravou rukou za levym uchem nebo chtit mit pracovnu na strope, ale proc bych mu nemohl navrhnout jine moznosti?

a "navrhnout jine moznosti" si snad zkousel timto jen-blbe-kecy prvnim prispevkem? :
Z jineho konce: ma smysl delat v IT, kdyz si ani nemuzete dovolit oddelit pracovnu od loznice?


Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #31 kdy: 07. 08. 2024, 21:08:58 »
a "navrhnout jine moznosti" si snad zkousel timto jen-blbe-kecy prvnim prispevkem? :
Z jineho konce: ma smysl delat v IT, kdyz si ani nemuzete dovolit oddelit pracovnu od loznice?

Clovek, ktery spi primo na pracovnim miste nekona dobre. Jestli to jsou pro tebe blby kecy, tak se nad sebou zamysli, kejdari.

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #32 kdy: 07. 08. 2024, 23:26:09 »
Clovek, ktery spi primo na pracovnim miste nekona dobre. Jestli to jsou pro tebe blby kecy, tak se nad sebou zamysli, kejdari.
Souhlas, to dělají jen workholici.
Lepší je to dělat přesně opačně a kvůli té troše práce denně se ani nezvedat z postele - naklikat těch pár programů se dá i vleže.  ;D

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #33 kdy: 08. 08. 2024, 10:58:56 »
Přesně tohle často řešíme pro dispečerské systémy.

Řešení jsou v zásadě dvě.
1) extender konzole, dělá to třeba Matrox. Je to karta do slotu, která po optice do klientské jednotky velikosti cca nanoPC nebo Macu Mini posílá (podle výbavy konkrétního modelu) např 4x USB2, 4x HDMI s FHD@60Hz, fullduplexní zvukovku, a gigovou síťovku pro připojení např SIP telefonního přístroje. Nevýhodou je, že to stojí naprostej nesmysl, podle výbavy cca od 1000 USD nahoru. Na domácí použití ekvivalent mentální poruchy způsobené krumpáčem.

2) server / stanice / výkonný noťas za zdí, kde je klima. Varianta s noťasem, kterého si bereš na cesty, má asi jedinou výhodu a spoustu nevýhod. Osobně bych volil variantu se serverem, a na něm hypervisor s možností pomocí PCIpassthrough do virtuálu zpřístupnit výkonnou grafiku, pokud bych na tom chtěl stříhat video. Protože jinak všechno počítáš na CPU.
Pokud bys tam měl Windows na železe, tak grafická akcelerace funguje jen v instanci na železe. Desktopové edice podporu RemoteFX ukončily v 10kách někdy v půlce 20211, 11kové HyperV nějakou podmnožinu má taky, ale není to nic moc. Plné RemoteFX je k dispozici jen na serverové edici, a stejně to na GPU deleguje jen vykreslování prvků GUI prostředí a některých vybraných operací s bitmapami a při přehrávání velmi úzké skupiny videokodeků, takže to využití úplně nemá.
Proti variantě s noťasem, kterého si bereš na cesty, to má minimálně 3 dost zásadní výhody:
a - data zůstávají v kontrolovaném prostředí doma / ve firmě
b - pro práci máš k dispozici konektivitu serveru, protože z klienta ti stačí 56kbps pro RDP a všechna práce se dělá na serveru
c - doma ti zůstává k dispozici plnohodnotný počítač s velkým výkonem, takže pokud si neodřízneš konektivitu, pro nějaké úpravy nastavení / řízení / práci je to totéž, jako bys seděl doma a pro přístup do managementu žádný další stroj nepotřebuješ

A pak ti k tomu na cesty stačí nejlevnější noťas s displejem a klávesnicí, které budeš ochoten tolerovat. Osobně bych bral 14" 2in1 překlopný chromebook nebo windowsovský noťas, který nebude bolet když se rozbije nebo ho někdo ukradne (data v něm nejsou a v prvním krámě koupíš náhradu, nainstaluješ ChromeRDP nebo klienta VPN, a pokračuješ tam, kde se ti do něj vylilo kafe nebo jsi ho hodil pod tramvaj).

A jako klient na doma ideálně repasovaný průmyslový tenký klient z korporátu za 3 kila s pasivním chlazením, 2GB RAM, 2jádrovým AMDčkem od úrovně intelovského Atomu nahoru, a 32GB eMMC a pasivním chlazením, nebo cokoli lepšího. Tyhle hamburgery mají v podstatě jako standard 2x HDMI nebo 2x DP s podporou minimálně FHD nebo 2K @60Hz, eventuálně si výstupy přidáš pomocí DisplayLinkové dokiny jako je třeba https://www.incomputer.cz/targus-usb-a-dv4k-univerzalni-dokovaci-stanice/ (akorát ta dokina stojí asi 2x víc, než za kolik jde sehnat toho klienta od HP / Dell / Fujitsu / Lenovo).
Hodíš na to klidně XP Home s vykuchaným balastem, protože to nikam ven z LAN chodit nepotřebuje a bude ti stačit v XPčkách vestavěný RDP klient.

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #34 kdy: 08. 08. 2024, 16:05:14 »
a "navrhnout jine moznosti" si snad zkousel timto jen-blbe-kecy prvnim prispevkem? :
Z jineho konce: ma smysl delat v IT, kdyz si ani nemuzete dovolit oddelit pracovnu od loznice?

Clovek, ktery spi primo na pracovnim miste nekona dobre. Jestli to jsou pro tebe blby kecy, tak se nad sebou zamysli, kejdari.

Ty's moje pracovni misto a postel videl? Nebo si myslis, ze snad chrapu na matraci pod stolem? Co si predstavujes jako kvalitni misto pro spanek? Ja tichou, tmavou, dobre vetranou mistnost a dobrou postel - proc si myslis, ze to nemuze pracovna (treba lip nez loznice s manzelkou a detma) splnovat? Nebo tvoje loznice je bunkr s klimatizaci, posteli a nicim jinym?

Vubec se tady nebudu validovat a snazit se ti vysvetlit, v jaky bydlim lokalite, jak mam velkej byt, kolik mam deti a jaky mam duvody k tomu, jakej mam setup.

Bez si curakovat nekam jinam nebo si tu klidne hon ego, mne je to u zadeke. Uz ses davno odkopal: k tematu jsi nenapsal nic a jen si tu dokazujes svoji pravdu o necem, na co se nikdo neptal


Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #35 kdy: 08. 08. 2024, 17:22:28 »
Deleni obytnych prostor na zony je naprosto bezny architektonicky a ergonomicky princip, ktery pomaha lidem zit, pracovat a odpocivat. Dokonce i nektere firmy maji relaxacni zony. Je ale rozhodne zajimave, ze to v nekterych jedincich vyvolava tolik negativity. Muzes napsat kolik chces sprostaren a koupit do pracovny sebedrazsi matraci, ale fakt ze odpocinkova zona nema byt identicka s pracovni to nezmeni. Urcite muzes mit sto plus jeden duvod, proc to zrovna ted mas, jak mas, proto jsem taky formuloval svuj post jako otazku. Prece jen neni uplne bezne, aby si lidi priplaceli za nedokonale reseni.

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #36 kdy: 08. 08. 2024, 17:48:06 »
Přemýšlím, kde by se podle těch architektonických a ergonomických přístupů mělo relaxovat? Na pracovním nebo odpočinkovém místě?
Já třeba relaxuju u sledování filmů a čtení ebooků nebo webových portálů na notebooku (na stejném, na kterém i pracuju).
A tenhle druh relaxace během dne volně a náhodně kombinuju s prací.

Buldr

  • ***
  • 141
    • Zobrazit profil
Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #37 kdy: 08. 08. 2024, 17:48:36 »
Přemýšlel jsi třeba na tím, že takový člověk má svůj důvod např.: zdravotní problémy, které nechce ventilovat a postel v dosahu několika kroků je pro něj víceméně vysvobozením? Nikdo není povinný vysvětlovat Ti své důvody.

Ještě chvilku a budeš jak přilepený grétén s jedinou globální pravdou a pokřikovat tu o ukradené budoucnosti.
Carpe diem

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #38 kdy: 08. 08. 2024, 18:01:47 »
Deleni obytnych prostor na zony je naprosto bezny architektonicky a ergonomicky princip, ktery pomaha lidem zit, pracovat a odpocivat. Dokonce i nektere firmy maji relaxacni zony. Je ale rozhodne zajimave, ze to v nekterych jedincich vyvolava tolik negativity. Muzes napsat kolik chces sprostaren a koupit do pracovny sebedrazsi matraci, ale fakt ze odpocinkova zona nema byt identicka s pracovni to nezmeni. Urcite muzes mit sto plus jeden duvod, proc to zrovna ted mas, jak mas, proto jsem taky formuloval svuj post jako otazku. Prece jen neni uplne bezne, aby si lidi priplaceli za nedokonale reseni.

Bajo, ted uz je z tebe i architekt... Prestan sem prosimte postovat stokrat omilany moudra jak z nejakyho bravicka...

Az mi udelas prohlidku tvoji vily na Orechovce, kde mas samostatnou koupelnu pro kazde z tvych deseti deti a tri psy, v kazde koupelne hajzl, musli a bidet, tak ti mozna uverim, ze si skutecne priplacis za "dokonala reseni" :D Nebo nam napis, jak bydlis ty, kolik mas deti, manzelku, kolik mas aut a v jakym meste bydlis...

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #39 kdy: 08. 08. 2024, 19:06:58 »
Přemýšlel jsi třeba na tím, že takový člověk má svůj důvod např.: zdravotní problémy, které nechce ventilovat a postel v dosahu několika kroků je pro něj víceméně vysvobozením? Nikdo není povinný vysvětlovat Ti své důvody.

Vzdyt je to v predchozim postu :) A muzes mi ukazat, kde jsem vyzadoval vysvetleni?

Ještě chvilku a budeš jak přilepený grétén s jedinou globální pravdou a pokřikovat tu o ukradené budoucnosti.

To jsou mi veci :)

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #40 kdy: 08. 08. 2024, 19:12:28 »
Bajo, ted uz je z tebe i architekt... Prestan sem prosimte postovat stokrat omilany moudra jak z nejakyho bravicka...

Bravicko, ty jo! Mezi nama asi bude obrovsky vekovy rozdil. To by leccos vysvetlovalo.

Az mi udelas prohlidku tvoji vily na Orechovce, kde mas samostatnou koupelnu pro kazde z tvych deseti deti a tri psy, v kazde koupelne hajzl, musli a bidet, tak ti mozna uverim, ze si skutecne priplacis za "dokonala reseni" :D Nebo nam napis, jak bydlis ty, kolik mas deti, manzelku, kolik mas aut a v jakym meste bydlis...

Tak daleko moje snaha pomoci ti podivat se na vec z nadhledu urcite nesaha :)

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #41 kdy: 08. 08. 2024, 19:32:13 »
Bajo, ted uz je z tebe i architekt... Prestan sem prosimte postovat stokrat omilany moudra jak z nejakyho bravicka...
Bravicko, ty jo! Mezi nama asi bude obrovsky vekovy rozdil. To by leccos vysvetlovalo.

Tak jestli z ironickeho vyjadreni, kde jsem zminil bravicko udelas zaver, ze je mezi nami velky vekovy rozdil, tak uz rozumim, ze nechapes psany text a odpovidas na neco uplne jineho...

Az mi udelas prohlidku tvoji vily na Orechovce, kde mas samostatnou koupelnu pro kazde z tvych deseti deti a tri psy, v kazde koupelne hajzl, musli a bidet, tak ti mozna uverim, ze si skutecne priplacis za "dokonala reseni" :D Nebo nam napis, jak bydlis ty, kolik mas deti, manzelku, kolik mas aut a v jakym meste bydlis...

Tak daleko moje snaha pomoci ti podivat se na vec z nadhledu urcite nesaha :)

Ach boze! DIKY! Fakt jsi mi zmenil zivot, jdu vsechno zahodit a jdu si koupit vetsi dum... Hmm, ale ja bych vlastne mel i tam pracovnu s posteli... ::)

Ty's to proste zase jen nepochopil. Kdyz tu bourlive neco obhajujes, tak jsem jen chtel zjistit, jestli jsi s tou svoji teorii skutecne kongruentni nebo jestli sis jen precetl nejaky canc (radsi-nebudu-psat-kde-nebo-si-z-toho-zase-neco-vyvodis) a ted uz toho nemuzes odvolat, ptz bys byl za jeste vetsiho vola nez ted...

Pripominas mi Roberta Kiyosakiho, ten taky "radi lidem, jak zbohatnout" - ale uz jim nerekl, ze zbohatnul tim, ze "radi lidem, jak zbohatnout" :D

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #42 kdy: 08. 08. 2024, 19:50:39 »
mam barak velkej. deti mam, ano v kazde koupelne musli a bidet mam.
psa ne, mame hada. mam pracovnu i oddelenou serverovnu. Proxmox v serverovna moc s teplem nepomuze, kdyz v pracovne hreji tri velke monitory.

obcas spim v pracovne nebo se tam valim a cekam na neco. NO a co.


 Jako vzdy, tohle byl technickej dotaz, proc se vzdycky to zvrhne a pulka mistniho fora,  zacne ostatnim kafrat do zivota.
Kde na to berete vase ceska ega, nechapu.



alex6bbc

  • *****
  • 1 621
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #43 kdy: 08. 08. 2024, 21:07:31 »
hej vratme se k hw a propojovani mezi mistnostmi 🤪

mate nekdo cpu arm ampere?

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #44 kdy: 08. 08. 2024, 22:34:31 »
mam barak velkej. deti mam, ano v kazde koupelne musli a bidet mam ...

A obyvak mas?