No, skleb se. Ale napred vysvetli, jak podle tebe nespokojenost chudych ma vest k vetsi stabilite. Kdyby se lidem v Rusku darilo dobre, mohl by se Lenin posrat a za tech par let, nez ho slozil syfilis, by k revoluci nikoho nepresvedcil.
Lenin nikoho k revoluci moc nepřesvědčil (nepopírám jeho publikace, ale ty na ruský venkov stejně neputovaly; jinak byl Lenin velmi pasivní). Car byl od jara internovaný. Petrohradský převrat s hrstkou lidí překvapil i samotného Lenina, který se nakvap vrátil z Finska. Rétorskou část za něj "odedřel" Trockij.
V čem se ale Lenin osvědčil bylo vytvoření systémů vražd a loupeží, ne tolerovaných, ale přímo podporovaných státem, a v přepisování historie. Stačí se podívat na Deset dní, které otřásly světem od Sergeje Ejzenštejna - v roce 1927, tedy pouhých 10 let po převratu, už bylo dílo dokonáno a neomezené rozpočty tekly do propagandy.
Bolševická revoluce přivedla celou zemi do obrovské bídy. Pracující přestávali pracovat, ti, co uměli řídit, šli na Sibiř (v lepším případě), a celá země žila (málo úspěšně) z toho, že se konzumovaly plody práce vytvořené ještě carskou ekonomikou.
Do druhé světové války, když Rusku nevyšlo naplnění vskutku "prodělnického" paktu Ribbentrop-Molotov, musel Stalin odpravit i celé velení armády, protože i u ní už hrozilo, že své pušky obrátí proti puškám "milovaného" aparátu.
Druhá světová válka vynulovala stavy v Evropě. Po válce nemůže nikdo pochybovat, které zřízení vedlo k prosperitě, a které k bídě a k neudržitelné ekonomice. Celý východní blok se zhroutil na tom, že už neměl jak kráčet s dobou. Zatímco do osmdesátých let byly východní podniky konkurecneschopné (=dokázaly dodávat za neskutečně nízkou cenu velmi solidní kvalitu), k začátku devadesátých let už bylo jasné, že příjmy nestačí ani na reprodukci, a výrobky přestávaly konkurovat.
Socialistické zřízení nikde na světě nefungovalo déle než dočasně, a vždy pod puškami vládnoucí lůzy, protože jinak by sami skončili revolucí (no fuj, vlastně kontrarevolucí). Rozdíl je v tom, že demokratická zřízení, nebo dokonce ani samotný car, si netroufli opozici pověsit, Bolševická lůza se toho neštítila.
Soudruhu, měl byste se vykašlat na dojmy, které vytvořila propagandou jakákoliv ideologie. Cokoliv, co Vám kdy předložil jakýkoliv diktáror - ať už to byl nacista, fašista, bolševik, je vždy hodně lži, opřené o pár vybraných faktů, tkeré mají dodávat důvěryhodnost. O to samé se samozřejmě snaží i politici během demokracie, ale v demokracii existuje dostatek prostoru pro protinázory a kritické zhodnocení.
Novými fenomény v politice, které teď sledujeme, jsou: 1. možnost vlastnění nebo ovládání velké skupiny médií jedním člověkem, 2. možnost využívání sociálních sítí, 3. informační šum, ve kterém není jasné, k jakému názorovému bloku jaký komentátor tíhne. Ani jedno není zdaleka tak moc prozkoumané, jako jevy, které jsem popsal výše. Na nás bude umět se s tím vyrovnat, aniž bychom ztratili svobodu a demokracii.
Jsem šťastný, že prasatům, jako jste Vy, mohu svůj názor napsat veřejně, a nebojím se, že mi někdo zajde zatopit do života, nebo dokonce zakroutit krkem.