Sdílení desktopu přes webový prohlížeč

Sdílení desktopu přes webový prohlížeč
« kdy: 11. 03. 2024, 10:12:29 »
Existuje nějaké řešení pro sdílení desktopu přes www prohlížeč? Něco jako RDP?


Jen Kings

  • ***
  • 101
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Sdílení desktopu přes webový prohlížeč
« Odpověď #1 kdy: 11. 03. 2024, 10:58:54 »
https://support.google.com/chrome/answer/1649523?hl=en&co=GENIE.Platform%3DDesktop

Ale tam musí mít sdíleč appku, pozorovatel pak asi může koukat z prohlížeče.

M_D

  • ****
  • 335
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sdílení desktopu přes webový prohlížeč
« Odpověď #2 kdy: 11. 03. 2024, 11:05:22 »
A jak to má fungovat? Jeden počítač nebo víc? Umí to Chrome, Teamsy, ... pokud u desktopu sedí člověk a teď jej chce nasdílet, zpřístpnit někomu. Pokud desktop je jako server a celé spojení k němu skrz prohlížeč má být iniciováno vzdáleně, tak to chce něco jiného...
Ale od boku: Apache Guacamole. Pokud jen jeden počítač (nechci instalovat před desktop centrální přístupový server od Apache), tak třeba NoMachine for Everyone.

Re:Sdílení desktopu přes webový prohlížeč
« Odpověď #3 kdy: 11. 03. 2024, 11:10:40 »
Jde o to, že jsem začal pracovat z kanceláře a chtěl bych mít přístup ke svému domácímu PC, kdy třeba anydesk nelze použít, protože jej nemám jak povolit, když u toho PC nesedím. A domácí PC mám schovaný za RPI, které bych použil jako Proxy, protože všechny requesty z internetu mám na modemu přesměrovaný na něj.

M_D

  • ****
  • 335
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sdílení desktopu přes webový prohlížeč
« Odpověď #4 kdy: 11. 03. 2024, 11:24:55 »
Tak varianta je, že na RPi hodíš ten Guacamole server, na něj jdeš normálně zvenčí jen přes web prohlížeč a ten ti zprostředkuje spojení dovnitř ke klientům pomocí RDP/VNC/PSSH a dělá z toho web sešnu. Takže toto se hodí zejména, pokd těch klientů, kam chci přistupovat, bude v LAN více.
Další možnost je nainstalovat na ten koncový desktop zmíněný NoMachine. Ten nastavit, že má mít i HTTPS přístup a jen si z RPi přesměruješ jeden TCP port na ten NoMachine (default požívá 8443). Pro jeden stroj asi méně práce.


Re:Sdílení desktopu přes webový prohlížeč
« Odpověď #5 kdy: 11. 03. 2024, 13:07:42 »
Jde o to, že jsem začal pracovat z kanceláře a chtěl bych mít přístup ke svému domácímu PC, kdy třeba anydesk nelze použít, protože jej nemám jak povolit, když u toho PC nesedím. A domácí PC mám schovaný za RPI, které bych použil jako Proxy, protože všechny requesty z internetu mám na modemu přesměrovaný na něj.

VŽDYCKY si to nastavení musíš udělat předem, bez toho se tam, celkem logicky, nedostaneš. Kdyby to defaultně bylo povoleno a přístupný z internetu, byla by to díra jak vzducholoď.

VPN + RDP / NoMachine
Ultraviewer
účet na Googlu + ChromeRDP plugin

Re:Sdílení desktopu přes webový prohlížeč
« Odpověď #6 kdy: 11. 03. 2024, 18:22:01 »
Co tohle?
https://whereby.com/blog/how-to-share-your-screen-in-whereby/
Je to pro video hovory pres WWW prohlizec a jde tam sdilet obrazovka. Limit - prizvany nemuze klikat, tj. musi rikat tomu kdo sdili obrazovku co ma delat.
Takze vlasne neni to na to co pozadujete, ale treba se to i presto bude hodit.

« Poslední změna: 11. 03. 2024, 18:24:47 od Josef Marianek »

Re:Sdílení desktopu přes webový prohlížeč
« Odpověď #7 kdy: 11. 03. 2024, 18:42:28 »
používám https://novnc.com/info.html, je to i častá součást různých řešení na webovou consoli.

Re:Sdílení desktopu přes webový prohlížeč
« Odpověď #8 kdy: 12. 03. 2024, 11:16:10 »
Jde o to, že jsem začal pracovat z kanceláře a chtěl bych mít přístup ke svému domácímu PC
A v cem presne je problem pouzit rdp (widle) nebo vnc (linux)?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Sdílení desktopu přes webový prohlížeč
« Odpověď #9 kdy: 12. 03. 2024, 13:40:13 »
Typicky v absenci práv k instalaci klientské aplikace na pracovní PCčko. Pak potřebuješ portable aplikaci nebo ještě líp možnost klienta pustit v prohlížeči.

k3dAR

  • *****
  • 2 945
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sdílení desktopu přes webový prohlížeč
« Odpověď #10 kdy: 12. 03. 2024, 16:21:01 »

Re:Sdílení desktopu přes webový prohlížeč
« Odpověď #11 kdy: 12. 03. 2024, 16:26:35 »
Typicky v absenci práv k instalaci klientské aplikace na pracovní PCčko. Pak potřebuješ portable aplikaci nebo ještě líp možnost klienta pustit v prohlížeči.
Tak to by musel tazatel trochu rozvest ideu. jaky system na serveru, jaky na klientu...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

_Jenda

  • *****
  • 1 597
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Sdílení desktopu přes webový prohlížeč
« Odpověď #12 kdy: 12. 03. 2024, 23:50:13 »
Typicky v absenci práv k instalaci klientské aplikace na pracovní PCčko. Pak potřebuješ portable aplikaci nebo ještě líp možnost klienta pustit v prohlížeči.
Tak to by musel tazatel trochu rozvest ideu. jaky system na serveru, jaky na klientu...
Vždyť píše. Na serveru Linux, před tím RPi dostupné z internetu, na klientu browser. No a je to jasné: spustí x11vnc, spustí novnc aby se na to x11vnc připojovalo, a z prohlížeče na něj vleze. (já jsem ještě před novnc dával haproxy asi kvůli řešení TLS certifikátů nebo něco)

Re:Sdílení desktopu přes webový prohlížeč
« Odpověď #13 kdy: 13. 03. 2024, 09:39:36 »
Používám na tohle s úspěchem dlouhá léta hned v úvodu zmíněnou vzdálenou plochu Chrome, a to nejen na svých PC, ale i na PC všech mých známých, kterým pomáhám s jejich prací na PC. Rovnou podotýkám, že to řeším pouze na Windows. Na cílové stanici nainstaluju pod svým google účtem vzdálenou plochu chrome, nastavím vzdálený přístup a nastavím PIN. Z ostatních PC se pak vždy připojím, kdykoli je potřeba (na cílové obrazovce se na chvíli zobrazuje informace o tom, že je obrazovka sdílena s mým účtem, časem to zmizí a jednou za čas se to zase zobrazí, jinak ale cílový klient nemusí nic potvrzovat a jde takto ovládat jeho PC včetně možnosti přihlásit se jako někdo jiný a u sebe vidím to, co vidí cíl na své obrazovce). Mám takhle i starou appku v Androidu do verze 79.0.3945.26, novější, co používají v Androidu integrovaný Chrome, je k tomuto účelu nepoužitelná, zuby nehty se bráním aktualizaci).
Funguje to spolehlivě a je to „zadarmo“ (pouze za cenu šmírování od Google) na rozdíl třeba od TeamVieweru apod.