Čtečku Kindle nebo PocketBook?

JurajP

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Čtečku Kindle nebo PocketBook?
« kdy: 03. 08. 2024, 17:49:46 »
Chcel by som si kupit citacku knih a neviem pre aku citacku sa rozhodnut, nakolko do toho nevidim. Co som tak prezeral, zname su kindle a pocketbook. Aku by ste odporucili na zaklade vasich skusenosti?


Re:Aku citacku knih - kindle vs pocketbook
« Odpověď #1 kdy: 03. 08. 2024, 17:56:52 »
Kindle pokud chces kvalitnejsi obraz, Pocketbook pokud chces sirokou podporu formatu. Vyber si, co je pro tebe dulezitejsi.

JurajP

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aku citacku knih - kindle vs pocketbook
« Odpověď #2 kdy: 03. 08. 2024, 18:24:08 »
Obraz je dolezity, ale take pdf a doc aby to vedelo zobrazit, je tiez podstatne

Kit

  • *****
  • 705
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aku citacku knih - kindle vs pocketbook
« Odpověď #3 kdy: 03. 08. 2024, 18:42:53 »
Obraz je dolezity, ale take pdf a doc aby to vedelo zobrazit, je tiez podstatne

Tyto formáty zpravidla jdou konvertovat. Kindle PDF zvládá, DOC nevím.

Re:Čtečku Kindle nebo PocketBook?
« Odpověď #4 kdy: 03. 08. 2024, 19:59:02 »
Za mě jednoznačně Kindle mám doma 3ks. PocketBook nevypadá špatně ale je to neuvěřitelně pomalé, neměl jsem na to nervy, šlo to hned z okna :-D
Happy FreeBSD user! 😊🚀
Proudly using FreeBSD every day!


Re:Čtečku Kindle nebo PocketBook?
« Odpověď #5 kdy: 03. 08. 2024, 20:01:22 »
formaty si konvertuji v pocitaci, takze je to jedno a mam levnou bazarovou ctecku, vetsinou ctu cisty text nebo pdf.

kdybych si opravdu mohl vybrat a nestalo to moc penez tak bych si vybral remarkable 2.


Re:Čtečku Kindle nebo PocketBook?
« Odpověď #6 kdy: 04. 08. 2024, 00:44:15 »
neco od Boox. Dostat do toho jakykoli format. neni zadnej problem.
Zadna alchymie a obezlicky u ostatnich.

Re:Čtečku Kindle nebo PocketBook?
« Odpověď #7 kdy: 04. 08. 2024, 00:46:21 »
P.s. prave jsem vylezl po dvou hodinach z vany, kde jsem cetl na Book Note air2.
takze nejaky IP68 to neni, ale funguju s tim. Jen nesmim zadrimat a voda klesnout pod hladinu, jak se mi to stalo s mobilem.

Re:Čtečku Kindle nebo PocketBook?
« Odpověď #8 kdy: 04. 08. 2024, 16:02:58 »
Pouzival jsem roky kindle, nez mu odesla baterka a byl jsem spokojenej.
Ted nam 3 roky pocketbook s dotykacem a furt si na nej nemuzu zvyknout. Chybi mi ta bocni tlacitka na otaceni stranek. A taky kazdou chvili omylem udelam nejaky gesto na dotykaci a dejou se veci, ktery vubec nechci. Ale kdyz chci udelat neco konkretniho, hledam to tejden.
Ten starej kindle mi prisel jednodussi a primocarejsi.
Tolik muj subjektivni pohled.

To s tema formatama vyse je pravda.
« Poslední změna: 04. 08. 2024, 16:05:18 od strojar »

Re:Čtečku Kindle nebo PocketBook?
« Odpověď #9 kdy: 04. 08. 2024, 16:47:17 »
Záleží, co člověk čte a z jakých zdrojů. Kindle je uzavřený systém, pokud si nahráváte vlastní knihy přes USB, tak nefunguje synchronizace pozice čtení, neumí řadit podle pořadí knihy v sérii (peklo pro čtení fantasy), atp. Umí už vůbec EPUB? Dříve se musel konvertovat.. Neuměl ani reflow pdf.. Na knihy z Amazonu super, ale provozovat s vlastním content serverem je pain.

Onyx Boox jsou super - je v tom Android s Google Play, takže dokáží cokoli. Obraz výborný, ale cena.. Mám Onyx Air, což je hlavně "zápisník" a je to bezkonkurenční. Čtečka bez digitizeru u nich ale stojí  >4 tis.

Alternativa může být třeba Kobo.


Re:Čtečku Kindle nebo PocketBook?
« Odpověď #10 kdy: 04. 08. 2024, 16:56:42 »
Ještě jedna věc na zvážení - většina knihoven v Česku umožňuje e-výpůjčky - tj. knihu si půjčite ne fyzicky, ale jen elektronicky. To ale funguje jen na PC, nebo v Android aplikaci, takže ze čteček jen Onyx.

Re:Čtečku Kindle nebo PocketBook?
« Odpověď #11 kdy: 05. 08. 2024, 07:52:10 »
Pokud chcete čtečku, která vám vydrží 10+ let, tak jednoznačně Kindle. Má ale bohužel výše zmíněné nevýhody - nepodporuje bez konverze (v Calibri / ofiko webu / přes mail) formáty jako doc(x), pdf, epub; oficiální knihy jsou dostupné asi pouze z Amazonu,... A navíc není v češtině, i když jsem jim nabízela, že jim to zadara přeložím kvůli babičce, ale 90 letá babička nakonec zvládá Kindle i v angličtině  :D

Re:Čtečku Kindle nebo PocketBook?
« Odpověď #12 kdy: 05. 08. 2024, 08:18:46 »
Pouzival jsem roky kindle, nez mu odesla baterka a byl jsem spokojenej.
Ted nam 3 roky pocketbook s dotykacem a furt si na nej nemuzu zvyknout. Chybi mi ta bocni tlacitka na otaceni stranek. A taky kazdou chvili omylem udelam nejaky gesto na dotykaci a dejou se veci, ktery vubec nechci. Ale kdyz chci udelat neco konkretniho, hledam to tejden.
Ten starej kindle mi prisel jednodussi a primocarejsi.
Tolik muj subjektivni pohled.

To s tema formatama vyse je pravda.
To je opravdu jen subjektivni pohled. Objektivne je to jinak. V menu se vsechna tlacitka a chovani dotekoveho display nechaji snadno nastavit. Ja mam treba vse povypinane a nechan je jeden horni roh, kde klepnu a udela se zalozka. Ve vychozim je to ale opravdu nastavene otravne a bocni tlacitka nema. Za me subjektivne pocketbook - podpora formatu, kvalitni display, snadne ovladani.

Re:Čtečku Kindle nebo PocketBook?
« Odpověď #13 kdy: 05. 08. 2024, 09:31:48 »
Také záleží o jakém Kindlu nebo Pocketbooku se bavíme.

Já mám PocketBook InkPad 3 (nějaký starší s microUSB) a za ty roky spokojenost. Přežvýká to vše, má to větší displej. K ovládání to má tlačítka i dotyk, který většinou vypínám (stačí dvojklik na pravé tlačítko, ale to je myslím konfigurovatelné).

a234

Re:Čtečku Kindle nebo PocketBook?
« Odpověď #14 kdy: 05. 08. 2024, 09:36:34 »
Pouzival jsem Pocketbook. Mel jsem problem se ctenim pdf stranek, protoze jsem neprisel na to, jak rozumne vyresit zvetseni pisma a zachovat formatovani stranky. Nakonec jsem to vyresil iPadem mini nejake starsi generace. Cenove podobne, stranku zvetsim potahnutim, jako bonus beru vyssi rychlost vykresleni, barvy a moznost oznacovat pasaze v textu. Musi se nabijet obden, ale to mi nijak zvlast nevadi. Knihy do toho davam pres calibre-web. PDF soubory pres icloud, kdyz je nechci otevirat v appli aplikaci.
« Poslední změna: 05. 08. 2024, 09:38:22 od a234 »