Sorry Filipe, ale svým arogantním vyjadřováním a tím, že čteš jen co se Ti hodí a zbytek ignoruješ jen dokazuješ, že naši argumentaci vyvrátit neumíš.
Když si zákazník řeknete o portforwarding portu 62341, ať je to port 62341.
A kde máš v definici veřejné adresy, že uživatel dostane právě tu službu, o kterou řekne? Protože to Filip řekl?
Nicméně, jsou dvě možnosti: Buďto druh služby, o kterou si zákazník může říci, závisí na vůli zákazníka. Cheš port 62341? Dostaneš port 62341.Pak si ovšem zákazník může říci i o ESP protokol - a tedy NAT 1:1 není veřejná IP adresa.Anebo poskytovatel může nějak omezit, o co si zákazník může říci. Pak ovšem klidně může omezit, že každý zákazník si může říci o jeden náhodně vybraný port (každý zákazník jiný). V takovém případě tedy žádné "když si zákazník řekne" neexistuje. V takovém případě nazýváš veřejnou IP adrespou i ten náhodně vybraný směrovaný port. A třeba také případ, kdy je to každý den jiný port - v tom veřejná není přeci nijak napsáno, že to musí být pořád stejná služba, nebo poskytovaná stejným způsobem (web může běžet na kterémkoli portu).
A to není vše, co se vleze do Tvé definice "veřejné IP adresy". Zatím jsi vůbec nereagoval na argumentaci STUN protokolem, který umí zpřístupnit některé služby bez jakéhokoli portforwardu - a že se tedy Tvá definice se tedy vztahuje na jakékoli připojení k internetu i bez jakéhokoli "veřejného portu". Pořád veřejná adresa? Pokud ne, proč ne?
Ovšem reagoval jsi na podobnou námitku s HTTP proxy: nijak jsi ji nevyvrátil, jen jsi se snažil tvrdit, že naše řešení má také díru. Čímž si vlastně implicitně přiznal, že Tvá definice má tento problém a že tedy každé internetové připojení je podle Tebe veřejná IP adresa. Tedy, že když provider napíše, že poskytuje veřejnou adresu, neříká tím vlastně vůbec nic.
PS: V podstatě vše, co je v tomto odstavci jsem již asi dvakrát namítal - a Ty jsi to ve své odpovědi ignoroval. To krásně ukazuje, že na ně rozumnou odpověď nemáš.
===
Na rozdíl od vás – vy to možná umíte, ale ještě jste to neudělali.
Co je podle nás obsahem služby jsme udělal už asi pětkrát. Navíc jsi na to i reagoval, takže sis toho evidentně vědomej, tak si tu prosím nevymýšlej. To, že té definici třeba nerozumíš a potřebuješ ji dovysvětlit, nebo ji třeba považuješ za špatnou, nic nemění na tom, že Tvé obvinění je lživé: udělali jsme to a Ty to evidentně víš.
Takovéto argumentační fauly jen plevelí diskusi - a jsou typické pro člověka, co neumí podložit svůj názor relevantními argumenty - tak prosím s nimi přesťaň, ve výsledku tím torpéduješ jen svoji vlastní věrohodnost....
Co znamená „přímé zpřístupnění“?
To znamená, že každý (tedy, s přihlédnutím k akceptovatelné chybovostí sítě) IP paket, který někdo na internetu pošle na mou veřejnou adresu, dostanu na své rozhraní
přímo: tedy bez přeposílání na IP úrovni a s tím nutně související modifikací toho paketu. (PS: Dokážu si představit i modifikovanou definici tak, že by do ni spadaly i služby pro uživatele nijak nerozeznatelné od skutečně veřejné IP, např. správně udělaný dvojitý NAT, ale pro jednoduchost ji nechám takto).
Má mu tam být dodána jako plastový štítek, na smaltované tabulce, ve dřevě nebo snad zlatým písmem na kameni?
Koukám, že se snažíš používat stejný způsob argumentace jako my, ovšem,když dva dělají totéž, není to totéž :-)
Protože zaměňuješ
způsob provedení s
nasmlouvaným výsledkem. Způsob provedení, není-li specifikováno ve smlouvě, je na dodavateli. Když si objednáš dopravu balíčku, je na poště, jestli ji převeze vlakem, autem, nebo donese pěšky. To, co je závazné, je výsledek: pokud si objednám nůž, a dodavatel mi dodá pilu s tím, že to také řeže, a že 95% lidí řeže s nožem dřevo takže nepoznají rozdíl, tak prostě nesplnil smlouvu, i kdyby ta pila třeba 99.999% zákazníků vyhovovala.
To, jakým způsobem "dostanu adresu", tedy jakým způsobem zajistí provider doručení paketů na mé síťové rozhraní, je věc poskytovatele. Klidně mohou jít pakety kus cesty po ATM, satelitu nebo nevím kudy. Klidně je může kus cesty nosit vytesané do kamene (když to bude dělat dost rychle) nebo na smaltované destičce. Ale to, co mi tam doručí a v jakém stavu, to je výsledný produkt, to je ten nůž. A pokud odesílatel pakety modifikuje, tak dodává něco jiného, než co jsme si objednali: doručování nemodifikovaných paketů.
Takže ano, pokud součástí toho
funkčního řešení bude smaltovaná tabulka s ipadresou, není to nic proti ničemu - a naopak, oběratel si nemůže vymýšlet např. v jaké formě dodavatel sdělí, jaká ta ip adresa je.
Musí po takovém přímém zpřístupnění zákazníkovi fungovat připojení k internetu?
Kupodivu, když je veřejná IP adresa součástí služby připojení k internetu, tak je poskytovatel povinen zajistit připojení k internetu.
Tíms nám to fakt rozbil....
Vaše řešení také splňuje jen některé, ale vy si to neumíte přiznat.
Kdyby naše definice měla díru, tak ji ukážeš. To, že namítáš takovéto "primitivnosti" jako ta poslední námitka a nic lepšího nejsi schopen vymyslet ukazuje, že naše definice je dobrá a konzistentní.
===
Tvoje definice veřejné IP adresy je podobná, jako kdybys tvrdil, že nabízíš dům s veřejnou poštovní adresou (tedy s adresou, kam doručuje pošta). A ve skutečnosti bys nabízel dům, kam pošta nedoručuje, ale máš nasmlouvaného kluka od sousedů, který tam nosí dopisy, co přijdou poste restante - a má podepsanou vlastní moc, takže vyzvedává i doporučené dopisy.
A na námitky, že to ale není veřejná poštovní adresa, že např. dopisy do vlastních rukou tomu klukovi na poště nedají, takže doručeny nebudou, bys říkal: ale nějaké dopisy poslané na tu adresu jsou doručeny, takže to veřejná poštovní adresa je - a stejně, dopisy do vlastních rukou 99% zákazníků nepotřebuje....
Nenabízíme vám veřejnou IP adresu, ale nabízíme vám veřejnou IP adresu.
Debata je o tom, co to je veřejná IP adresa, tedy vyvracíš naši definici veřejné ip adresy pomocí své definice veřejné IP adresy.Toto je z Tvé strany tautologie, demagogie a argumentační faul.Používáním takových pseudoargumentů škodíš sám sobě.
– Máme to tam pod krycím názvem „překlad 1:1“.
Úplně stejně se Ti může stát: Nabízíte vbeřejnou IP adresu? Ale jasně, nabízíme. A už ti neřeknou, že tam "veřejně" funguje jen jeden port (podle Tebe to je furt veřejná ip adresa) a pro 99% zájemců o veřejnou IP je to nepoužitelné. Obojí je přitom jen otázka definice veřejné IP a správného dovysvětlení, co vlastně to znamená.
Ale, pokud obchodník není schopen své služby dobře vysvětlit - což může být evidentně v obou případech, je podstatně lepší, když obchodník "neslibuje vše, co umí", než když "slibuje něco, co neumí". A to v delším horizontu i pro toho obchodníka, protože v tom druhém případě je u zákazníků za podvodníka.