Doporučte modem pro DSL

Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #30 kdy: 23. 08. 2024, 14:01:56 »
No ja napriklad terminatora nemam jak dostat. Cetin mi ho jen tak neproda/nepronajme a ti chytrolini z O2 mi ho nedaji pokud si od nich nevezmu ten jejich slavny smartbox za XY tisic...

No, to má jednoduché řešení - přenést DSL jinam a pak zase zpátky. #CountryForTheFuture

Takze bohuzel ja musel jit cestou puvodniho Zyxelu bez Cetin FW 

To buď rád, že jsi u toho ještě neabsolvoval pohovor s tím, že to není určené na jednopárové linky a vysvětlování, to je to profil 35b nějaké Mařeně po maturitě a měsíčním zácviku, co je tam na pár měsíců, než začne zimní semetr.  ::)


Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #31 kdy: 24. 08. 2024, 10:06:42 »
@Prozewn :  s tim nebyl u O2 problem, kdyz se objednavala pro znamy (byla tam este pevna linka pro bábičku, tak proto se to bralo od O2, protoze cena) 50tka, ano nutily ten jejich smárt sráč, ale po nekolika vyfakovanich uspech, technik dovezl Terminator a za nej sel TP-Lnk Archer C6. Takovej NordicT nedava jako modem snad nic jineho na VDSL, giganet taky, u TM je problem taky ze az od 50tky tusim, Od O2 nechci ani prani dobreho dne...  :P

Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #32 kdy: 24. 08. 2024, 10:50:06 »
pc wifi: jo jasne, kdyz to ma do balicku ci ma tam dalsi sluzbu, pak asi to O2 dava smysl  :) Ty ti daj i nejakou tu slevu. Pokud by slo jen o internet a jine sluzby clovek nema, tak je zbytecne byt u O2 a delat si s tim potize.
Pozor SmartBox ma nejake uvnitr podminky, pokud ho nekdo koupi, je pouze k O2, pokud ho pouzije u jineho operatora, muzou ho vypnout.


Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #33 kdy: 24. 08. 2024, 13:28:59 »
pokud ho pouzije u jineho operatora, muzou ho vypnout.

To udělají uživateli velikou službu.

Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #34 kdy: 24. 08. 2024, 13:34:01 »
Jo ale nevrati mu penize, takze za 6000czk to uz ma uzivatel daleko lepsi router AVM Fritz Box kde nemusi tyto blbosti resit a cpat to O2 za nejaky Smart Box.


Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #35 kdy: 24. 08. 2024, 22:23:53 »
Kdyby aspon ten debilni Smárt Box mel nejakou webovku a ne jen ovladani aplikací... oni lidi krvaci jen pomalicku, kdyz splatkujou tusim 4 roky ten ranec ale po malych castkach...  :P

Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #36 kdy: 27. 08. 2024, 16:10:58 »
@Prozewn :  s tim nebyl u O2 problem

No on by to problem nebyl, ja kdyz tu nechaval zapojovat net tak me vsichni strasili s tim, ze DSL je na prd, a ze je to pomale a vypadava to a ze je proste vsechno spatne a at od toho dam ruce co nejdal. Ale ja si rict nedal a nechal si dat zkusebne jen tu jejich 100/25 ze jak to doopravdy bude. Nechtel jsem od nich zadny modem, nic, jen predelat zasuvku z telefonu na internet a hotovo. Tak mi to udelali. Samozrejme bez bondingu, i kdyz na me adrese dostupny je. Po nejake dobe jsem se rozhodl ze kdyz to vsechno funguje jak ma, prejit na 250/50 a tak mi jen zvedli rychlost. Kdyz jsem se pak ozval ze to nemam cim zchroustat a jestli mi daji terminatora tak me poslali do haje ze mam smulu ze jedine k tomu jejich Smartboxu za 6 klacku a nebo si to mam vyresit sam. Cetin mi ho jen tak dat nechtel (ani technik se nenechal podplatit pravou domaci 52%) a tak jsem proste sahl po origu Zyxelu no. Kdybych hned na zacatku sel do 250 tak mi to tu jinak nez s bondingem udelat ani nemuzou, v te dobe snad 35b neumeli nebo nevim jak to bylo. Ano dalo by se to poresit ze prejdu jinam, necham si tu od nich dat terminatora, toho si pak nechat a prejit jinam, ale nakonec to nepotrebuju a zatim si vystacim s timto. To bude potencionalni problem meho budouciho ja  ;D

Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #37 kdy: 28. 08. 2024, 21:33:47 »
Me tam nesedi to jak ti mohli zvednout speed a vedeli ze nemas patricny HW... to uz sou teda vetsi looseri nez bejvavalo... musis na ne mit fakt prorizlou hubu, bez toho to u nich nejde. Bohzel mam v dosahu zname co si nedali rict a vzali si od kysliku ZyXEL O2 GateWay za 4 klacky ! na 100M rychlost. Proste idioti... mel sem v zaloze nejaky starsi ale ok TPlink co by to taky umel, ale komu neni rady... zrazovani od VDSL, to sem cece zazil tak 2x u lidi... jednou to byl problem moc dlouheho a asi i stareho vedeni a silne nestability a podruhe uz ani nevim, oba skoncily na bezdratu. Pak sem se prichomejtl k pripojce kamose, co mu to jelo 8/0,5M nikdo nevedel proc, vedle sousedum v poho 50/10. Problem 1 : tezce obstarozni ADSL ! modem, vic na tu dalku nedal, linka okolo 2km, druhy problem : muselo se nechat prepnout linku do VDSL2, potom nejaky VDSL 2 TPlink co sem mel pri sobe dal najednou 20/2M. Pak se pozadalo u O2 o 50tku a k terminatoru tezka vnucovacka toho kramu Smárt Boks Krámu. Tenkrat sem rypakoval na ne ja a dopadlo to dobre, technik dovez terminator, my poridili Router Archer C6 a dodneska jim to krasne jede. A hlavne, kdyby terminator umrel nedejboze treba nejak pred vanocema, veme se obyc modem a aspon po 1 lince to pojede pulkou rychlosti a 25/5 staci docasne na vsecko.  8)

Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #38 kdy: 29. 08. 2024, 04:13:45 »
No ja napriklad terminatora nemam jak dostat.

V těhle šmejdích firmách pracuje jediné oddělení a s ním je to třeba řešit: retenční.

I tak naslibovali terminator na jeden pár a pak nesplnili - ale aspoň dali slevu na tak rychlý internet, u kterého už bonding+terminátor dávají.

Nemít u o2 další služby, šel bych asi k eri.
« Poslední změna: 29. 08. 2024, 04:15:35 od Honzan . »

Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #39 kdy: 30. 08. 2024, 23:22:08 »
Proto je O2 zbytecnost, leda ze tam teda ma nekdo jo sluzby napr do firmy, ma tam TV balicky, pausal atd.
Jinak netusim na co O2 je tak dulezita, spatne se to resi a ipv6 taky nic moc.
Lepsi nakej mensi provider, kde se da rozumne domluvit.

Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #40 kdy: 02. 09. 2024, 16:33:42 »
Kdyby aspon ten debilni Smárt Box mel nejakou webovku a ne jen ovladani aplikací... oni lidi krvaci jen pomalicku, kdyz splatkujou tusim 4 roky ten ranec ale po malych castkach...  :P

Ma webovku pristupnout normalne. Sh*tbox resetni do tovarniho. Pripoj jenom k elektrice. Heslo na wifi a do administrace je poslednich par znaku z MAC adresy. Viz. spodni strana.
Az po pripojeni k netu a sparovani s tou debilni appkou, to prepne na OTP z appky.

Btw byl nekdo nekdy schopnej Sh*tbox 1st gen. / 2nd gen. - donutit na pripojeni k internetu pomoci Ethernetu a staticke IP adresy na WAN? To nefunguje podle me.
« Poslední změna: 02. 09. 2024, 16:36:48 od MrWhite69 »

Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #41 kdy: 04. 09. 2024, 06:50:59 »
mam taky ten dojem ze nelze... proste je to udelane tak aby to bylo blbcum odolne co by z neznalosti neco zmenily a pak ouvejovali a volali na linku podpory ze jim to nevalí. To zarizeni je fakt divoký, jak rikam nekomu se treba libi, nekdo jim opovrhuje, sem ta druha skupina  :D

dzavy

Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #42 kdy: 04. 09. 2024, 14:51:02 »
Zrovna jsem řešil něco podobnýho. Můj požadavek byl 35b, wireguard a wifi. Původně jsem zvažoval Terminátora s Mikrotikem, naivně jsem ještě hledal nějaký VDSL SFP moduly, ale nakonec jsem vybral TP-Link Archer VR2100 - jetej stojí pár korun a je to jen jedna krabice.

Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #43 kdy: 04. 09. 2024, 16:40:29 »
dzavy: jo ten pusobi zajmave, ale pouze pro lidi co jsou na profilu 35b. Pokud musim bondovat 17a tak to neumi.

Re:Doporučte modem pro DSL
« Odpověď #44 kdy: 04. 09. 2024, 20:32:07 »
K tomu Archeru VR2100 muzes pripojit i Terminator do budoucna... treba bude nova verze co bude umet bond 35b  8) Za me verim jen Terminatoru a nicemu jinemu. Wifi jedine samostatny system bokem, idealne Deco. A routovani jedine mikrotik.