Mohu jen upozornit na zvážení odlišné mentality obyvatel, kulturní rozdíly, zdravotní systém, školský systém, sociální systém, řešení věcí na úřadech, kriminalita. Ale zhodnotit si to asi budeš muset sám. Každý to bude mít nastavené jinak (i s ohledem na případné děti).
Já mám pracovní zkušenosti z NL, SE, IL a AE. V rámci EU mi změna státu přijde zbytečná. Problémy se najdou všude, i když nejsou zpočátku vidět. Asie je pro mne velké NE (mentalita, zdravotnictví, úřady). Déle než 5 let jsem to nedal. Ale opět - někdo to jako problém nevidí. Je to individuální.
Jako řešení nákladů na bydlení mi přijde změna státu neřku-li kultury zbytečně radikální. Uvažoval bych o tom jen případě hledání řešení vzdělávacího systému (pro děti) s ohledem na zdravotní systém a možná sociální systém, pokud hlavním problémem jsou aktuálně finance. Ale přijde mi divné, že by si IT pracovník s manželkou nemohli dovolit hypotéku na aktuální nemovitosti.
V poslední době se mi nezdá špané nájemní bydlení a zbylé finance investovat. Peníze v nemovitosti mi přijdou zabité. Z nich nemohu financovat vzdělání dětí, cestování atd. Ano, až to zabalím, tak děti dostanou balík, ale to bude v době, kdy už asi budou mít vlastní bydlení vyřešené. Takže co z toho... A to nemluvím o tom, že zatím se mi i konzervativním způsobem daří zhodnocovat finance lépe, než růst cen nemovitostí.
Práce na dálku je asi v daném případě nejzajímavější varianta, zvlášť když je vyvážena reálným(!) častým sociálním kontaktem mimo IT bublinu. Ale i to má svá negativa (jako vše :-)). Hodně štěstí.