Proč to v androidu nejde !?

Proč to v androidu nejde !?
« kdy: 24. 07. 2024, 23:11:18 »
Jsem z té nefunkčnosti androidu nasýřen!!! Proč tyhle věci takzvaně stojí za zlámanou držgrešli?

1.chci zmenšit obrázky z externí paměťovky a každou chvíli vyndavat pádlo z siligokonovýho kryty, žhavit jehlu a žonglovat s SIMkou nepřipadá v úvahu, takže jen připojení přímo USB-C kabelem nebo exerní čtečkou. Našel jsem si asi na druhý pokus vyhovující aplikaci Image Resizer.  Instalace z F_DROIDU proběhla  na vypíchlý voko - ikonka nikde Takže jsem si ručně musel stáhnout z webovek f-droidu

2. Aby vůbec geniální android ukázal obrázky z externího zdroje, musel jsem se čičmundit s nastavením aplikace - Image source: z pěti možností jen jedna "Photo picker" dokázala zviditelnit obrázky nacházející se na připojené čtečce/foťáku. Native picker, Camera,,Gallery, File exlorer marně hledat něco


3.Připojím foťák kabelem - fotky sice vidím jak v integr filemanageru, tak i v té aplikaci - dám Image Resize, vyberu souboru, ale Oni se nepřidají.
Aby ten ruský kus softwaru fungoval, tak musím  šáhnou pro čtečku SD a  teprv tohlé ústrojí s OTG připojit a teprv teď konečně se obrázky načtou!!!
Proč do háje ta aplikace odmítne načíst ty obrázky do další fáze, když je umožní vybrat!!!??? :o :o vč náhledů  Teprv teď mohu vybrat parametry konverze a po kliknutí na start se po chvíli ukážou fangle na obrazovce! hotovo

V poslední fázi workflow potřebuju mít obrázky přístupné příkazům bashe - na co mám nainstalovaný termux a termux bez roota nevidí mimo svůj adresář.

4. Proč kdy přesunu obrázky z úložiště telefonu do "metasložky" termux, tak Podělaná galerie ten  obrázek nedokáže otevřít ""??!!! Ukáže se miniatura není dostupná. To už se ze mně ten zpráskaný android dělá šoufky???? Když samozřejmě před otevřením náhledy vidím v integrovaném prohlížeči souborů -metasložce Termux


Jak tohle triviální  workflow (načíst obrázku z karty a zmenšit) v Androidu udělat bez vytrhání vlasů?? Takováhle experience něco produktivního udělat na androidu je něco jako procházka parkem u sídliště, kde lidi venčí psi - pří každém kroku se mi lepí hovno na android.
« Poslední změna: 24. 07. 2024, 23:16:33 od mikesznovu »


k3dAR

  • *****
  • 2 932
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč to v androidu nejde !?
« Odpověď #1 kdy: 25. 07. 2024, 01:51:20 »
0. kilometr kecu okolo, ale NEJSI schopnej ani:

a. napsat spravne nazev programu, nejde o "Image Resizer" ale o "Image Toolbox", nazev apk souboru ted je irelevantni...

b. uvest v Predmetu co konkretne nejde


1. tve "nasýření" z Androidu vychazi z toho ze jsi fakt [piip]

a. Android nemuze za to jaky ma vychozi file picker 3rd aplikace z 3rd store, ImageToolbox
ma vychozi svuj vlastni a ma na vyber i dalsi moznosti (coz je vec aplikace, tato dava hodne moznosti)

b. na mem telefonu se nainstalovany "Image Toolbox" z F-Droid normalne ikona mezi aplikacema
objevi, to ze se nezobrazi na plose je vlastnost Launcheru kterej na plochu dava aplikace pouze z oficialniho store...

c. Galerie logicky nebude/nemusi cist fotky ktere nesmyslne nahrajes do nejake zanorene slozky pro 3rd app

2. Termux rozhodne NEvyzaduje root aby mel pristup na interni storage (emulovanou /sdcard) ci  externi storage, staci jen otevrit systemove informace o aplikace Termux a pridat opravneni "Fotky a Videa" pripadne "Soubory"

=> u me to tedy funguje takto:
1. vlozim USB-C Ctecku
2. v ImageToolbox vyberu fotky z ctecky a prevedu
3. prevede se do vychoziho /sdcard/Documents/ResizedImages/
4. z Termux k tomu mam rovnou pristup

k3dAR

  • *****
  • 2 932
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč to v androidu nejde !?
« Odpověď #2 kdy: 25. 07. 2024, 01:53:28 »
@admin

chapu ze ten dotaz je psanek stylem "mikesznovu" s hromadou zbytecnejch kecu kolem dotazu, na druhou stranu, v principu jde o dotaz:
 "Jak s Androidem nejjednoduseji prevest hromadne fotky z externiho uloziste pro nasledne zpracovani v Termux?"