Nemůžu se přihlásit do Kubuntu

Milan

Nemůžu se přihlásit do Kubuntu
« kdy: 17. 11. 2010, 23:48:31 »
Zdravim,
mam nasledujici problem. Nejde se mi prihlasit do Kubuntu, jakmile se chci prihlasit do grafickeho rozhrani, pravou pulkou plochy problikne jakesi cerne okno a zpatky se objevi prihlasovaci dialog. Terminalove se prihlasim.
Dekuji za pripadne napady
« Poslední změna: 17. 11. 2010, 23:58:22 od Petr Krčmář »


branchman2

Re: Nejde se prihlasit do KUBUNTU
« Odpověď #1 kdy: 17. 11. 2010, 23:56:15 »
dmesg, df -h, X logy nebudu?

Milan

Re: Nejde se prihlasit do KUBUNTU
« Odpověď #2 kdy: 17. 11. 2010, 23:58:22 »
omlouvam se ale s linuxem zacinam, takze moc nechapu, co jste napsal...
mam se terminalove prihlasit a vrazit tam nasledujici prikazy?

Re: Nemůžu se přihlásit do Kubuntu
« Odpověď #3 kdy: 18. 11. 2010, 00:00:33 »
Ano, on se ptá na to, co vypisuje systém. Mohly by se tam objevit nějaké chyby. Takže: se zkus přihlásit, aby se zopakovala ta chyba. Pak vlez do terminálu a zkopíruj nám sem poslední řádky toho, co vypíšou příkazy:

dmesg
df -h
cat /var/log/X.org.0.log


To poslední je přibližné, nemám tu Kubuntu.

Milan

Re: Nemůžu se přihlásit do Kubuntu
« Odpověď #4 kdy: 18. 11. 2010, 00:26:21 »
Takze dmesg vypise obrovskou spoustu informaci, ty kdyz ulozim do souboru, nebo si to alespon myslim, tak se k nim stejne z winu nedostanu.
Dalsi ukaze vyuziti disku a posledni nejede...
Uvital bych i jakykoli ''tvrdsi nastroj'' jen abych to rozjel. Zalezi mi pouze na zachovani dokumentu.


Blaazen.

Re: Nemůžu se přihlásit do Kubuntu
« Odpověď #5 kdy: 18. 11. 2010, 00:35:37 »
Před pár dny mi taky v Kubuntu nešlo přihlášení, chovalo se to tedy trochu jinak unež u Vás, psalo mi to, že mám plný /tmp. Nic jsem nevygooglil, ale nakonec se ukázalo, že jsou to jen nedotažené aktualizace/instalace. Takže zkuste:
sudo apt-get install -f
a pak restart a třeba to pomůže.

Milan

Re: Nemůžu se přihlásit do Kubuntu
« Odpověď #6 kdy: 18. 11. 2010, 00:52:43 »
Je pravda, ze pri instalu aktualizasi se mi uloha kousla na 1%, ale bohuzel prikaz nezabral.

buggy

Re: Nemůžu se přihlásit do Kubuntu
« Odpověď #7 kdy: 18. 11. 2010, 07:42:56 »
Me se sveho casu neslo prihlasit kdyz jsem mel malo volneho mista na disku (asi 10% ze cca 4GB), respektive na /.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nemůžu se přihlásit do Kubuntu
« Odpověď #8 kdy: 18. 11. 2010, 13:30:30 »
Zkuste z rc.d vybourat kdm nebo gdm nebo co tam mate (update-rc.d -f kdm remove), prihlasit se do konzole a spustit x rucne (startx). Treba zase blbne kdm/gdm. Ja od jakehosi updatu jiz delsi dobu jedu timto zpusobem. Stalo se mi to na eeebuntu i kubuntu, ktere jsem sveho casu pouzival.

Pivik

Re: Nemůžu se přihlásit do Kubuntu
« Odpověď #9 kdy: 19. 11. 2010, 16:29:53 »
Ahoj, jen tipuju, ale nemohlo se stat, ze by doslo misto na disku? To se pak system umi chovat ruzne podivnymi zpusoby. Muzete zkusit prikaz "df", ktery vypise informace o velikosti disku a volnem miste. Podivejte se, zda je na disku "/" (nebo jestli pripadne mate jiny disk pro "/home") nejake volne misto a pripadne nejake misto uvolnete (v prostredi prikazove radky by pro zacatecnika mohl byt pro prochazeni disku a mazani napr. MidnightCommander - prikaz "mc")

5o

Re: Nemůžu se přihlásit do Kubuntu
« Odpověď #10 kdy: 19. 11. 2010, 19:34:15 »
Na instalaciu Midnight Commander pouzi prikaz sudo apt-get install mc  na prikazovej riadke je ten program neocenitelny. Dalej ten log Xorgu si zobrazis presne cez  cat /var/log/Xorg.0.log  Niekde tam moze byt uvedena chyba co sa deje a neprihlasi do systemu. Treba tam hladat v tom vypise riadky kde bude (EE) ako oznacenie pre error, (WW) pre varovanie, pripadne este (??) pre nieco co nepozna. Tam moze byt uvedena chyba.