Snížení mezd v IT

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #180 kdy: 09. 07. 2024, 23:27:51 »
Mě vždycky udivují ty částky co tu házíte, mimo Prahu se bere +- stejně jako ve fabrice u stroje.
« Poslední změna: 09. 07. 2024, 23:29:50 od CamperPL »


Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #181 kdy: 09. 07. 2024, 23:56:09 »
Mě vždycky udivují ty částky co tu házíte, mimo Prahu se bere +- stejně jako ve fabrice u stroje.

V dnešní době, kdy se dá bez problémů pracovat z domova tahle limitace imho padá, já se díky tomu z Prahy odstěhoval a ve firmě jsem fyzicky nebyl už asi 7 let. I všechny HR papíry podepisuju přes poštu.

Je mi jasné, že ne všechny firmy to umožňují,  ale to je jejich mínus (první měsíce to chápu), za mě mluví výsledky.
Zároveň také chápu, že ne každému remote vyhovuje.

Jako standard na klasický úvazek za kvalitního seniora beru v ČR ca. 70k-80k EUR hrubého p.a., kolegové na západě FR,UK,DE,NL,... 80-90k. Výše už to jde dle mých zkušeností ztuha.

Tzn. abych zauvažoval že změním práci po dlouhých letech, kdy mám ve firmě vybudované vazby, vše je zajeté apod., museli by nabídnout minimálně 100k EUR p.a.

jjrsk

  • ****
  • 459
    • Zobrazit profil
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #182 kdy: 10. 07. 2024, 18:21:52 »
Se mi libi, jak se tu pravidelne plka co je malo a co je dost ...

Prumer (racej si to dohledat na csu) v IT je dlouhodobe cca 2x celorepublikovy prumer (nejen v CR, v Nemecku je to presne stejne). A ma i presne tu stejnou vlastnost, ze 2/3 lidi maji min a ze ho nahoru taha tech hornich 10.

Takze pokud to zakolotocime na 44k (1Q 2024) tak v IT je to 88k. Coz tudiz je neco, co dost pavdepodobne nedostane cestvy absolvent, pokud neni velmi vyjimecny. Tudiz prijem mezi 60-80kKc je zcela bezna vec.

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #183 kdy: 10. 07. 2024, 18:56:39 »

Průměr deformuje 10% machrů a 40% blbounů, kteří dělají něco, na co nemají. 80k je v IT docela základ pro svéprávného člověka. Junior/blboun skutečně může být rád za 50-60k. Nicméně jsou firmy a FIRMY. Viděl jsem, jak filuta shazoval a podrážel juniora, jen aby pořád dělal za to HOooo... co mu platil. A junior po dvou-třech letech už není junior a pokud ano, bud je blboun nebo nemá vedení.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #184 kdy: 10. 07. 2024, 22:31:25 »
Mě vždycky udivují ty částky co tu házíte, mimo Prahu se bere +- stejně jako ve fabrice u stroje.

Ale ta úroveň mimo Prahu, zrovna nedávno mi říkal recruiter, že DevOps se dělá tak v Praze a Brně, jinam to nedorazilo, tam asi stále LAMP.

Znám lidi v IT mimo Prahu, a často to jsou spíše pokročilí uživatelé, neříkám že každý, ale ti co ne většinou nedělají pro firmu z horní dolní.


CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #185 kdy: 12. 07. 2024, 13:46:00 »
Teď Coolpeople otevřeli docela dost zajímavých pozic pro ty, kteří něco umí.
Jako ty částky už jsou takové, že se za to dá žít.
________________________________________________________________________

"Chytrolín" ...ten plat je spíš Německý nebo US standard, ale proč ne, když někdo umí, nic pro třasořiťky a přizdrikakáče...
https://www.cooljobs.eu/cz/workday/36775

"PHPkový čunič"  ...docela dobrý plat pro někoho, kdo dělá v PHP
https://www.cooljobs.eu/cz/php/36689

"Widlo admin"   ...to docela ujde...
https://www.cooljobs.eu/cz/admin-microsoft/36780

"VMware admin"   ...taky pěkné...
https://www.cooljobs.eu/cz/admin-microsoft/36779

"Sapista" ..plat pěkný, ale je to o nervy...
https://www.cooljobs.eu/cz/sap-sd/36581

martyd420

  • ***
  • 211
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #186 kdy: 12. 07. 2024, 17:21:12 »
Teď Coolpeople otevřeli docela dost zajímavých pozic pro ty, kteří něco umí.
Jako ty částky už jsou takové, že se za to dá žít.
Ještě by mohli otevří pozici na které by jim někdo za 10 minut opravil ten absurdní web, který automaticky přescroluje celou stránku až dolů na kontaktní formulář :D  Občas váhám, že jim tam napíšu o čem by si chtěli povídat, že mě nenechají napřed tu stránku přečíst..
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #187 kdy: 12. 07. 2024, 17:50:36 »

Hele, to máš naprostou pravdu, ale jsou jedni z mála, kteří uvádí mzdu o které se jedná. (A dá se jít i výš, ale můžou tlačit i níž, když se jim něco nelíbí.) Na Jobs máš kolikrát pozice bez částky a hádej šmudlo.

Už jsem přišel pohovor, řekl validní částku z jiných pohovorů, načež personalistka vytřeštila oči a manažer IT bez rozloučení vztekle odešel. Takže zbytečná schůzka z obou stran a hlavně můj provařený čas. Personalistka řekla, že hledají někoho za třetinu. A předtím jsem 20 minut poslouchal monolog o představení jejich firmy, které jsem si samozřejmě přečetl předem na webu.
« Poslední změna: 12. 07. 2024, 17:52:16 od CPU »

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #188 kdy: 12. 07. 2024, 19:45:15 »
joj, 20 min monology o firme. to si pamatuju.. (ale vzdy jen v Cechach).

ale v zahranicni firme/ zamestnanecka pozice, jsem zazil 10+ min intro monolog HR slecny o jeji osobe, ktere skoly absolvovala atd. To bylo vskutku hardcore

A takove ty reci " my vas nejdrive musime poznat a potom si rekneme o pozici a castky", to potkavam kazdej tyden.







Hele, to máš naprostou pravdu, ale jsou jedni z mála, kteří uvádí mzdu o které se jedná. (A dá se jít i výš, ale můžou tlačit i níž, když se jim něco nelíbí.) Na Jobs máš kolikrát pozice bez částky a hádej šmudlo.

Už jsem přišel pohovor, řekl validní částku z jiných pohovorů, načež personalistka vytřeštila oči a manažer IT bez rozloučení vztekle odešel. Takže zbytečná schůzka z obou stran a hlavně můj provařený čas. Personalistka řekla, že hledají někoho za třetinu. A předtím jsem 20 minut poslouchal monolog o představení jejich firmy, které jsem si samozřejmě přečetl předem na webu.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #189 kdy: 12. 07. 2024, 19:54:42 »
joj, 20 min monology o firme. to si pamatuju.. (ale vzdy jen v Cechach).

ale v zahranicni firme/ zamestnanecka pozice, jsem zazil 10+ min intro monolog HR slecny o jeji osobe, ktere skoly absolvovala atd. To bylo vskutku hardcore

A takove ty reci " my vas nejdrive musime poznat a potom si rekneme o pozici a castky", to potkavam kazdej tyden. (Se subvariantou "mame radu pozic u rady partneru")

neposkytnout detaily dopredu, garantovane z toho nic nebude.







Hele, to máš naprostou pravdu, ale jsou jedni z mála, kteří uvádí mzdu o které se jedná. (A dá se jít i výš, ale můžou tlačit i níž, když se jim něco nelíbí.) Na Jobs máš kolikrát pozice bez částky a hádej šmudlo.

Už jsem přišel pohovor, řekl validní částku z jiných pohovorů, načež personalistka vytřeštila oči a manažer IT bez rozloučení vztekle odešel. Takže zbytečná schůzka z obou stran a hlavně můj provařený čas. Personalistka řekla, že hledají někoho za třetinu. A předtím jsem 20 minut poslouchal monolog o představení jejich firmy, které jsem si samozřejmě přečetl předem na webu.

Maor

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #190 kdy: 13. 07. 2024, 00:25:09 »
Jako na český poměry hezký, ale jestli neni lepší jít do těch firem na HPP a dostávat akcie.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #191 kdy: 13. 07. 2024, 01:08:02 »
Jenom Hezky?
Jsem netusil, ze cool ppl se vubec priblizi k temhle castkam. MOzna bych jim mel zacit zvedat telefon.

no HPP a akcie, jakej plat a kolik tech akcii asi dostanes. POkud teda nevystreli na orbitu. A tohle rozhodne nejsou firmy tohohle typu.

disclaimer: Pracoval jsem na HPP a dostal akcie. Nejsem akademik. Zachranovalo to ten plat, ale ze by to kompenzovalo rozdil proti kontraktu?
A jasne, ze ty akcie vyrostly. Ale behem casove testu nic moc, jine by rostly vic a ty bych si koupil za ten rozdil na kontrakt
 

Maor

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #192 kdy: 13. 07. 2024, 01:26:20 »
Na zadek si z toho nesednu, ale na inzerat je to fakt pekne.
Ty dobre ohodnocene pozice si za clovekem prijdou samy, kdyz ma dobre kontakty a povest, a zajimave jsou prave baliky akcii.
Ono taky co lidem nabidnout, kdyz si muzou rozjet vlastni business a neresit kazdej den korporatni BS.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #193 kdy: 13. 07. 2024, 16:10:22 »
ach, to jsi ty, co si tvrdil, ze teambuilding se musi pocitat do prijmu protoze maji hodnotu.

a kdyz vidim tvoje starsi prispevky, tak s dovolenim ty jsi zvanil a z tech castek si nesednes na zadek protoze se ti o nich ani nezdalo.
Ok, ty si inzeraty listujes a tyhle castky v Cechach bezne videl.


Na zadek si z toho nesednu, ale na inzerat je to fakt pekne.
Ty dobre ohodnocene pozice si za clovekem prijdou samy, kdyz ma dobre kontakty a povest, a zajimave jsou prave baliky akcii.
Ono taky co lidem nabidnout, kdyz si muzou rozjet vlastni business a neresit kazdej den korporatni BS.

xyz

  • ***
  • 235
    • Zobrazit profil
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #194 kdy: 14. 07. 2024, 09:32:55 »
https://www.cooljobs.eu/cz/admin-microsoft/36780

S timhle typkem v te vesticce by mohl byt zajimavy pokec o te pozici :)