výběr z INPUT TYPE=FILE znemožní dané okno Chromium

Dostal jsem se do úzkých, mám v prohlížeči chromium na Linuxu (rozhraní MATE) otevřenou stránku s TEXTAREA, kde je mnoho textu napsaného. (a další input type=text, name...., file ,to je důležité - prostě formulář pro příspěvek)

Jenže se stala chyba v matrixu a když v tom chromu Kliknu na "Vybrat soubor" toho políčka, tak to vykostí dané celé okno toho prohlížeče. Už ho není možné dál ovládat. Ani myší, klávesami. Ale přesto reaguje, obsah se překresluje, je responzivní při resize a pokud by tam hrálo video nebo se přes javascript něco dělalo, tak by to běželo dál určitě

Neznemožní to celý prohlížeč. Jen to jediné okno (s víc taby klidně) Ostatní okna  dané instance prohlížeč fungují nezávisle. Takže si to můžu nasimulovat podruhé v novém okně. A jediné co jde, je to okno pak zavřít ( jelikož křížek "není součást chrome", ale Window manager) - kromě toho mého okna - nechci přijít o ten text.

Dokonce jsem takový koumák, že jsem přišel na to, že když z jiného okna otevřu Správce úloh chromu, mohu přepnout na jiný tab toho nemocného okna (ale ani ten se nedá ovládat).

Co udělat, abych se dostal k tomu nemocnému oknu??


Zkoušel jsem i přes htop - tree view hledat, jestli není otevřených nějaký child process pro ten file picker  ( File manager má vtipné jméno Caja). Taky jsem zkusil killnout killall Caja. nic nepomohlo. Nebo mačkat ESC,Enter, Tab zběsile jako při klávesnicovém amoku.

A takový poznatek, ono je uplně jedno, jestli tomu prvku FILE nějaký soubor vyberu nebo dám zrušit a soubor nevyberu - od té doby okno přestane reagovat na podněty.

Určitě je to nějaký specifický bug MATE+ chromu, jinde jsem na to nenarazil. Ale mě jde o to ,abych se dostal k tomu INPUT.TYPE=TEXTAREA.value v tom tabu toho nemocného okna.
« Poslední změna: 22. 08. 2024, 13:48:18 od Vietnamka »


Re:výběr z INPUT TYPE=FILE znemožní dané okno Chromium
« Odpověď #1 kdy: 22. 08. 2024, 14:05:05 »
Nepomůže mi  ani screenshot, protože zrovna v textaree co zrovna je vidět je copy-paste část . Nepomůže ani maximalizace okna, protože textarea zůstane stejná


Ale teď jsem udělal píčovinu a přetáhl zdravý tab z jiného okna do nemocného okna a animačně se tam sice "zasadil" jak kolík  do země, jenže všechny okna, ne jen od chromu mi přestaly fungovat nějak částečně. jako kdyby přestal fungovat windows manager. Tak jsem v terminálu pátral, jak se zrovna  v týhle distribuci jmenuje window manager, šel po mate-session a podprocesech a nic, taky jsem zkusil ps aux | grep compos a našel jsem marka. Zabil jsem ho a polil mě pot, spustil jsem ho  znova s & a naštěstí okenní systém začal fungovat jak má.

Ale bohužel opět až na to jedno nemocné okno chromu, takže žádný posun

Re:výběr z INPUT TYPE=FILE znemožní dané okno Chromium
« Odpověď #2 kdy: 22. 08. 2024, 14:30:48 »
To bude určitě zásadní objevný příspěvek, asi nějaký lék na rakovinu a řešení změny klimatu v jednom - a zrovna napotvoru v zamrzleném textarea.  ;D

Re:který thread Chromium by to mohl být
« Odpověď #3 kdy: 22. 08. 2024, 15:55:33 »
Který thread  by to to mohl být? Předpokládám,že dialog pro výběr souboru chrome otevírá v novém vlákně (není vyloučené, že tam je) jsou to všechny thready všech procesů chromium-browse (ty názvy jsou proc/PID/task/n/cmdline) a některé tam jsou víckrát, tak jsem je deduplikoval:

Kód: [Vybrat]
      3 -- AnimationWorkle
      1 -- BatteryStatusNo
      1 -- Bluez D-Bus thr
      1 -- CacheThread_Blo
     13 -- Chrome_ChildIOT
      1 -- Chrome_DevTools
      1 -- Chrome_IOThread
     10 -- Compositor
     51 -- CompositorTileW
      1 -- CrShutdownDetec
      1 -- DedicatedWorker
     10 -- GpuMemoryThread
      1 -- GpuWatchdog
      2 -- HangWatcher
     14 -- MemoryInfra
     16 -- ThreadPoolForeg
     14 -- ThreadPoolServi
     13 -- ThreadPoolSingl
      1 -- VideoCaptureThr
      1 -- VizCompositorTh
     18 -- chromium-browse
      1 -- dconf worker
      1 -- gdbus
      1 -- gmain
      2 -- inotify_reader

      1 -- sandbox_ipc_thr
      1 -- threaded-ml

 a zabije příkaz kill 1234 opravdu jen vlákno  toho procesu? Nechci zabít omylem celý proces

Re:které vlákno je kritické pro nezabití Chromium
« Odpověď #4 kdy: 10. 09. 2024, 13:43:09 »
do háje modrýho ! killnull jsem thread něco jako bus  a celý chome se zavřel! to jsem právě vůbec do háje nechtěl !
normálně sudo kill -9 číslo_TID
bylo to asi to - Bluez D-Bus thr /  gdbus nebo dconf