Záblesky podivnosti (bcr.iva.)seznam.cz na novinky.cz

Záblesky podivnosti (bcr.iva.)seznam.cz na novinky.cz
« kdy: 23. 03. 2024, 14:18:49 »
Nevím, jak se to stalo, ale když jsem si otevřel url článku na novinky.cz, tak nevím jak se to stalo, ale url bylo  najednou (již zablokované z dřívějška) https://bcr.iva.seznam.cz/?cwtoken=
Kdo je ta iva a codělá?
Sice jsem tab otevíral s developer tools, ale neviděl jsem tam redirect, protože jsem ho neviděl dostatečne dopředu

Mimochodem, ty weby se nedají  prohlížet bez query string parametru ?noredirect=1, furt to někam přesměrovává na nějaký login...., ale to už je asi měsíc starý podivnost


Re:Záblesky podivnosti (bcr.iva.)seznam.cz na novinky.cz
« Odpověď #1 kdy: 23. 03. 2024, 14:30:19 »
Pochybuju, že iva se zabývá předčasnými porody

Tak doplnění předchozího příspěvku: je to Redirect Location: 302 normálně z článku na novinky.cz, ale nestává se to vždy.

Divné je, proč to je náhodně.

« Poslední změna: 23. 03. 2024, 14:33:55 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »

Začíná to být problém, mám tendenci to překvalifikovat z náhodnosti na deterministický redirect, skoro pokaždé po delší době dojde k  redirectu. Pokud smažu cookies, tak je to téměř.jistota

Ale pokud cookies zakážu, tak k redirectu nedochází, dokáže to někdo vysvětlit?

Re:Záblesky podivnosti (bcr.iva.)seznam.cz na novinky.cz
« Odpověď #3 kdy: 26. 03. 2024, 13:04:03 »
A není to redirect na schválení cookies?
stránky seznamu po vymazání cookies cca 3 sekundy po prvním zobrazení přesměrují na stránku o cookies.

Re:Záblesky podivnosti (bcr.iva.)seznam.cz na novinky.cz
« Odpověď #4 kdy: 27. 03. 2024, 10:23:41 »
Já nevím, jak vypadají  trestný čin schvalování cookies, já tyhle dialogy blokuju, nevidím a neobtěžují mě*, ale co mi paměť slouží, tak seznam, k tomutu opruzu vyčlenil speciální doménu constent.seznam.cz, ale to dovozuji podle toho, že ji mám blokovanou už dřív.

*ovšem občas se vynoří nějaký nový, jako bazos.cz/cookie-notice.js


Re:Záblesky podivnosti (bcr.iva.)seznam.cz i na dalších doménách
« Odpověď #5 kdy: 27. 03. 2024, 15:54:11 »
Tak se to rozšiřuje, stává se tento incident i na mapy.cz
mě zajímá, komu tím prospěje