Android se hlásí jako MTP a ne ADB

Android se hlásí jako MTP a ne ADB
« kdy: 10. 04. 2024, 22:21:08 »
Dobry vecer,


mam tady mensi vyvoj ohledne pokusu dostat do Lenovo Vibe P1m tenhle neofiko, ale pry funkcni LineageOS. https://xdaforums.com/t/rom-7-1-2-unoffical-oms-lineageos-for-lenovo-vibe-p1m-substratum.3729116/

Nakolik jsem Android nepouzival deset let, tak jsem s tim naprosta lama a v nejakych ADB a fastbootech docela plavu.


Zatim jsem ve stavu zakladniho Androidu ver. 5.1, dostal jsem se do developer modu, odemknul jsem bootloader a zapnul ADB.


Telefon se pak hlasi jako tri ruzna USB zarizeni:

Lenovo Composite ADB Interface: USB\VID_17EF&PID_7921&REV_????&MI_02
Lenovo P1ma40:  USB\VID_17EF&PID_7921&REV_????&MI_00
USB Mass Storage: USB\VID_17EF&PID_7921&REV_????&MI_01


Dam:
adb reboot recovery

Telefon se restartuje a jakmile je v recovery, USB zarizeni komplet zmizne.


V recovery menu telefonu udelam wipe cache, wipe data/system, to probehne v poradku.
Nasledne dam Apply update from ADB, telefon mne vyzve k provedeni adb sideload

Jenze ouha:
C:\platform-tools>adb sideload lineage-14.1-20180102_172327-UNOFFICIAL-P1m.zip
adb: sideload connection failed: no devices/emulators found
adb: trying pre-KitKat sideload method...
adb: pre-KitKat sideload connection failed: no devices/emulators found



Kouknu do zarizeni, jak to vypada na USBcku. Telefon se uz NEhlasi jako ADB, nybrz jen jako MTP s nasledujicimi Hardware IDs:
USB\VID_018D&PID_2008
USB\VID_018D&PID_2008&REV_????

Po ADB vsak ani stopy. Po restartu zpatky do normalniho Androidu se ADB zase objevi.


Co delam spatne, ze mne telefon navadi k provedeni adb prikazu, avsak sam se jako adb nehlasi?


Diky za napady.


Bugsa

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android se hlásí jako MTP a ne ADB
« Odpověď #1 kdy: 11. 04. 2024, 22:23:57 »
Co delam spatne, ze mne telefon navadi k provedeni adb prikazu, avsak sam se jako adb nehlasi?
Diky za napady.

Co děláš špatně? Používáš na to Windows, takže tam musíš sehnat správné ovladače. V Linuxu stačí nainstalovat "android-sdk-platform-tools".

k3dAR

  • *****
  • 2 979
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android se hlásí jako MTP a ne ADB
« Odpověď #2 kdy: 12. 04. 2024, 04:08:32 »
obecne, kdyz restartujes (Android) telefon do bootlloader (coz asi nedelas), neni dostupne adb, ale fastboot a to vyzaduje jiny ovladac (ve windows, v linuxu neresim)

v tvem pripade nejspis pujde o to, ze original recovery proste nema v sobe adb, takze nejspis nejdriv musis nahradit original recovery za TWRP ktere adb (obecne) v sobe ma, pripadne jde v nabehlem TWRP adb aktivovat(uz si nepamatuju, roku TWRP nepouzivam, vystacim si s root(magisk) a stock ROM ;-)

Re:Android se hlásí jako MTP a ne ADB
« Odpověď #3 kdy: 12. 04. 2024, 14:32:13 »
Co děláš špatně? Používáš na to Windows, takže tam musíš sehnat správné ovladače. V Linuxu stačí nainstalovat "android-sdk-platform-tools".
To na funkci rostlinare nema vliv.
V Linuxu jsem to zkousel prvne, druhej pokus byl z Windows, kde je chovani stejne.
Proste zarizeni se po zvoleni moznosti "update from ADB" z defaultniho recovery uz neprihlasi jako ADB s adekvatni USB identifikaci, nybrz s identifikaci jinou a "adb devices" nevrati nic.
Overeno i v lsusb.


obecne, kdyz restartujes (Android) telefon do bootlloader (coz asi nedelas), neni dostupne adb, ale fastboot a to vyzaduje jiny ovladac (ve windows, v linuxu neresim)

v tvem pripade nejspis pujde o to, ze original recovery proste nema v sobe adb, takze nejspis nejdriv musis nahradit original recovery za TWRP ktere adb (obecne) v sobe ma, pripadne jde v nabehlem TWRP adb aktivovat(uz si nepamatuju, roku TWRP nepouzivam, vystacim si s root(magisk) a stock ROM ;-)
Ta vychozi Lenovo recovery mi moznost adb sideload ovsem nabizi - jenze patrne nefunguje. :-)
Presto diky za nakopnuti asi spravnym smerem k TWRP.

Zda se vsak, ze i tam je to past vedle pasti. V developer options mam zaplou moznost OEM unlocking, fajn.
Nabehnu do bootloaderu.

fastboot oem unlock
potvrdim odemknuti bootloaderu, opet skoncim ve

fastboot flash recovery twrp.img
Prenos OK, zapis selhal.

FAILED: (remote: 'download for partition 'recovery' is not allowed')


Ze prej je to znamka uzamcenyho bootloaderu, kteryzto jsem ale krok predtim odemknul?!
Nejakej restart mezi fastboot oem unlock znovu do bootloaderu nehral roli, furt stejny.
Tak jsem z toho jelen.

Re:Android se hlásí jako MTP a ne ADB
« Odpověď #4 kdy: 12. 04. 2024, 15:07:42 »
Citace
Ze prej je to znamka uzamcenyho bootloaderu, kteryzto jsem ale krok predtim odemknul?!
Jo to je ten problém, na spoustě telefonů pouhý "fastboot oem unlock" nic nedělá a je to i tento případ. Hledejte, jak to odemknout, Google poradí.


Re:Android se hlásí jako MTP a ne ADB
« Odpověď #5 kdy: 12. 04. 2024, 15:12:43 »
Pak jsem ještě našel tohle ...
Citace
I have installed the Twrp by using an app called Rashr without unlocking bootloader.. I think Lenovo vibe p1m can flash twrp and Custom Roms without unlocked bootloader or 'it might have been unlocked from the startup by the Developer team.. Idk'
Třeba to pomůže ... good luck

Re:Android se hlásí jako MTP a ne ADB
« Odpověď #6 kdy: 14. 04. 2024, 15:01:53 »
Hm, tak pro nahozeni TWRP zabral az tenhle flashovaci nastroj https://spflashtool.com/download/


Pod tucnakem to ma nejake prehistoricke dependencies, ktere se mi na Ubuntu 22 LTS nepodarily rozbehnout. A pod W10 taky nic.
Nakonec se tam podarilo dostat TWRP pres tenhle flashovaci nastroj z Win7.

Postup taky skvelej. Clovek potrebuje scatter file pro ten konkretni SOC a TWRP pro ten konkretni model telefonu, aby v nem vubec fungoval touchscreen. Jenom to najit je dost sranda, protoze pulka linku z ruznych for uz nejsou funkcni.

Flashovani v tom MTK flash toolu se provadi tlacitkem "Download" a aby se provedlo, musi byt telefon napred powered off, odpojit kabel, znovu zapojit, a najednou je za 3 vteriny TWRP recovery.



Pocitam, ze zbytek bude obdobne zabavny, nakolik pokus o provest adb sideload ... no, aspon neselhal hned a zarizeni se uz v adb devices zobrazuje v rezimu sideload, coz je zadouci, ale tim tak uspech konci.


Could not detect filesystem for /dev/block/platform/mtk-msdc.0/11230000.msdc0/by-name/system, assuming ext4
mount: failed to mount /dev/block/platform/mtk-msdc.0/11230000.msdc0/by-name/system at /system: No such file or directory



Ale nakej posun tam uz je, to zas jo  :D

Re:Android se hlásí jako MTP a ne ADB
« Odpověď #7 kdy: 14. 04. 2024, 19:36:46 »
Tak uspech. grep do odzippvanyho LineageOS, prepsani tehle neexistujici cesty v updater-script na spravnou a jedem.