Distribuovaný monitoring sítě

Jarda

Distribuovaný monitoring sítě
« kdy: 17. 04. 2010, 22:36:24 »
Potřeboval bych implementovat monitorování sítě (ping, TCP porty, SNMP, SNMP trapy) na 3 lokality, které jsou připojené poměrně pomalou linkou s velkou latencí.

Nevíte o nějakém nástroji, který by monitoroval každou lokalitu lokálně a _agregovaná_ data by šla na centrální server, ze kterého by šlo vše sledovat? Dík.


pepazdepa

Re: Distribuovaný monitoring sítě
« Odpověď #1 kdy: 18. 04. 2010, 00:01:26 »
ono monitoring je siroky pojem, staci jen mit alerty nebo chtit mit real-time konzoly pro operatory nebo mit i grafy generujici vyhledove pripady (napr. za jakou dobu pravdepodobne by mohlo dojit k zaplneni storage apod.).

- ten nejjednodussi zaklad jde s vlastnimi skripty, snmp get i trapama, snmptrap a sec rulesety...
- nebo nagios a zenos
- nebo netview, tivoli a dalsi prekomplikovane zalezitosti :)

Jarda

Re: Distribuovaný monitoring sítě
« Odpověď #2 kdy: 18. 04. 2010, 08:18:38 »
Co potřebuju monitorovat jsem se snažil popsat v závorce.
Co se týká administrační konzole, tak by mi stačil přehled poplachů, hierarchicky strukturovaný dle konfigurace, komentáře k poplachům, plánované odstávky. V lepším případě i grafy hodnot, ale nejsem si jistý, zda si mohu takhle diktovat. Nepotřebuji discovery, nepotřebuji topologii graficky.

Vystačil bych si klidně i s nagiosem, ale důraz jsem dával na slovo agragace. Co jsem zatím zjišťoval, tak nagios agregaci neumí (?).

Tivoli příp. OV se mi moc nasazovat nechce (ještě si to pamatuju z dob dávných :-()

Kaktus

Re: Distribuovaný monitoring sítě
« Odpověď #3 kdy: 18. 04. 2010, 09:54:59 »
Zabbix Proxy

Jarda

Re: Distribuovaný monitoring sítě
« Odpověď #4 kdy: 18. 04. 2010, 11:24:33 »
Aha. Dík.

Máš s tím Zabbix Proxy nějakou zkušenost? Je to stabilní?


Kaktus

Re: Distribuovaný monitoring sítě
« Odpověď #5 kdy: 18. 04. 2010, 11:49:12 »
Zabbix (nahradil Nagios) pouzivame asi 2 roky, monitorujeme desitky hostu, stovky sluzeb a bez zasadnich problemu. Zabbix Proxy pouzivame asi na 5i lokalitach a take bez potizi.

Kaktus

Re: Distribuovaný monitoring sítě
« Odpověď #6 kdy: 18. 04. 2010, 11:55:58 »