Náhrada za končící CZC.cz

qelurg

  • ****
  • 377
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #30 kdy: 20. 08. 2024, 16:10:17 »
Já nakupuju v alze a jsem spokojený. Teď jsem mimořádně nakoupil na czc a je to příšerné, jsem na ně doslova nasraný. Před dvěma dny jsem tam objednal onyx boox tab ultra c pro s doručením dnes. Poslal jim prachy, ale nepotvrdili mi přijetí platby. Včera jsem jim psail mail, vysrali se na něj, neodpověděli. Další jsem jim psal ráno, že mi nepotvrdili přijetí platby, neposlali informaci o odeslání zboží ani nereagují na dotazy. A zase se na to vysrali. V poledne jsem tam volal, a prý se jim pokazil výdejní systém a nic nebude. A kdy bude neví, snad za pár dní. Takže vážný problém, přesto se ty svině vůbec nenamáhají o něm informovat, ani zákazníky ani na webu a klidně přijímají další objednávky. Nikdy, už nikdy, tam nic nekoupím. Nic horšího jsem ještě nezažil.


qelurg

  • ****
  • 377
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #31 kdy: 20. 08. 2024, 16:15:18 »
...
ale teda pamatuju jakej problem jim zpusobil Microsoft...
To si ovsem panatujes uplne spatne. Jednak s tim nemel nic spolecneho MS, druhak to predevsim totalne a velkolepe prosrali fizlove a ti by to meli zaplatit.

Pro ty co jsou skleroticti jakoty ...

Koncem let 90' prodal MS licenci na DOS. Vpodstete tu uz byla 2. generace win (95/98, blizily se XP) a DOS uz nikdo moc nekupoval. A prave ten novy majitel DOSu obvinil Mironet. Co se ovsem stalo bylo to, ze jednak prisli fizlove pozde, druhak se vloupali do firem, kde nemeli co pohledavat (nemeli na ne povoleni), oni totiz vubec netusili, co je to frenciza. Dalsim aspektem bylo to, ze odmitli i treba skopirovani dat na dodane disky, takze zpusobyli zcela zavinenou skodu - Mironet se ocitl prakticky bez ucetnictvi atd. Zabavili i pocitace, ktere Mironetu nepatrily.

Meritem veci bylo to, ze Mironet dodava pocitace s nelicencovanym DOSem, coz byla pravda, vsechny pocitace ktere Mironet sestavil a ke kterym si zakaznik nekoupil system byly dodany s command.com, io.sys a msdos.sys. Jenze cca 2 roky pred touhle taskarici se preslo na drdos, coz uz bylo zcela legalni.

BTW:  https://www.suntech.cz/

V čem je to Allegro tak strašně závadné? ...
Uplne ve vsem? Kdyz neco kupuju chci vedet od koho to kupuju a kdyz to ma skladem, chci si to za 5 minut vyzvednout.

Hloupost, Microsoft nechal v Mironetu provést policejní razii za to, že si Mironet dovolil prodávat počítače bez Windows.

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #32 kdy: 20. 08. 2024, 17:08:47 »

Předpokládám, že interně to muselo jít po akvizici od allegra do kopru. Motivace zaměstnanců, které čeká kdo ví co, asi nebude úplně nejlepší.

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #33 kdy: 20. 08. 2024, 17:16:20 »
Jediny co vidim docela dobre na Allegru, ze tam je pristup k polskym firmam ktere je jinak opruz hledat na polskych shopech.

Napr. repasovane TinyMinyMicro, hlavne Lenovo Tiny. Se tam prodavaji o pulku levneji nez zde. Otazka v jakem jsou opravdu stavu.

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #34 kdy: 20. 08. 2024, 17:24:05 »
...Se tam prodavaji o pulku levneji nez zde. Otazka v jakem jsou opravdu stavu.

Zatím vše z Alegra vše OK, kvalita jako z ČR, jediný rozdíl byl v ceně.


Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #35 kdy: 20. 08. 2024, 17:49:11 »
... a prý se jim pokazil výdejní systém ...

CZC jede dlouhá léta na i6. Svoje vlastní fičury mají nejspíš naroubované víceméně do předsunutého webíku (e-shopu). Pokud interní provozní systém postihl nějaký problém, obnova do pojízdného stavu by neměla být na dlouho.

qelurg

  • ****
  • 377
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #36 kdy: 21. 08. 2024, 06:19:56 »
... a prý se jim pokazil výdejní systém ...

CZC jede dlouhá léta na i6. Svoje vlastní fičury mají nejspíš naroubované víceméně do předsunutého webíku (e-shopu). Pokud interní provozní systém postihl nějaký problém, obnova do pojízdného stavu by neměla být na dlouho.

Včera mi zboží mělo být doručeno, neposlali mi ani potvrzení platby, natož nějakou informaci o zpoždění nebo dokonce zboží a nereagovali ani na jeden z mých třech emailových dotazů. Ani na web nedali žádné upozornění, že mají nějaký problém. Jsou neseriozní.

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #37 kdy: 24. 08. 2024, 11:37:14 »
Když CZC kdysi nechutně zlikvidovalo OKc, tak jsem jim přál, aby jednou dopadli stejně a od té doby u nich prakticky nenakupoval. A je to tady. Podobně. Ač jim to přeju, i tak z toho mám smíšené pocity, a i tak se dá říct, že mi bude svým způsobem chybět.

Co se týče náhrady, tak já vlastně náhradu hledal právě už před těmi x lety, a bral jsem (kromě Alzy) hlavně z TSB, ale jak přišli s novým webem, tak tam nakupuju jen když nemůžu sehnat jinde, protože se na tom webu špatně orientuju. Navíc se z celkem levného eshopu s dopravou nad 500 zdarma, stal poměrně drahý obchod. Kupoval jsem tam jednu PC skříň za 800, pak ji zdražili na 1300, tak jsem si nejdřív myslel, že se prostě zdražila u distributora, ale Mironet ji měl pořád za 800. Doprodej zásob? Asi ne. Po roce byla situace stejná. TSB za 1300, Mironet za 800.

Jako nejčastější alternativu k Alze používám teda Mironet, kde mě nejvíc štve, že všechno uvádí, že mají skladem, ale kolikrát je dodání až za týden, takže to asi vůbec není jejich vlastní sklad. Jinak ale příjemné ceny, zvlášť pokud mají zrovna dopravu zdarma, takže pokud nespěchám, tak tam koupím 10 kabelů za cenu jednoho, max. dvou z Alzy a jsem spokojený.

Dřív jsem bral i ze Suntechu, který má podobné ceny a hezčí eshop, ale po jedné příhodě, kdy jsem u nich koupil BR vypalovačku právě proto, že uváděli, že je k tomu i SW balík, což nebyl, jsem u nich přestal nakupovat. Tehdy jsem kvůli tomu koupil právě u nich a dráž než jinou v Alze, a když jsem se po SW pídil, dostal jsem jen strohou "omluvu", že měli neaktuální popisek. To byla tehdy moje asi 4. nebo 5. objednávka a stávali se pomalu mojí první volbou, ale tuhle křivdu :), kdy jsem já zaplatil za jejich chybu, cítím do teď. Asi jsem už moc zhýčkaný Alzou, kde je ten servis úplně někde jinde, a to i když s nimi člověk řeší nějaký problém. Takže si tam klidně za ten servis připlatím. Jediný problém je, že co se komponent týče, prodávají jen mainstream, a když chce člověk nějakou chuťovku, musí se podívat jinde.

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #38 kdy: 24. 08. 2024, 15:51:39 »
potvrzuju že na CZC mě zatím pokaždé ošidili

ať už to byly kabely které jsem si objednal přišly takové které jsem si neobjednal takže nepasovaly

nebo to blo nakoupení tabletu s OTG , ve výsledku však OTG nemá

nebo jsem bral hub k tabletu a přišel takový že nefunguje

a jsem teda s CZC nespokojený

doporučuju alzu

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #39 kdy: 24. 08. 2024, 16:00:20 »
Když CZC kdysi nechutně zlikvidovalo OKc,
Mohl bych se zeptat, o co šlo?

Pamatuji třeba situaci okolo Monimy nebo zaparkování Lan-shopu.

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #40 kdy: 24. 08. 2024, 20:25:27 »
potvrzuju že na CZC mě zatím pokaždé ošidili
ať už to byly kabely které jsem si objednal přišly takové které jsem si neobjednal takže nepasovaly
nebo to blo nakoupení tabletu s OTG , ve výsledku však OTG nemá
nebo jsem bral hub k tabletu a přišel takový že nefunguje
a jsem teda s CZC nespokojený
doporučuju alzu

...hele ne že bych se chtěl CZC v aktuální situaci nějak zastávat, ale konkrétně kabely a USB cetky v ceně pod 200 Kč jsou dneska taková veteš a kompost, která se prodává často víceméně díky tomu, že cena dopravy do reklamace je dražší, než nový kus. Platí to cca všeobecně. Pokud něco takového kupuju, snažím se dlouhodobě držet několika místních privátních paznaček, které mě historicky nezklamaly, nejlépe opakovaně - a koukám na hvězdičky a recenze. Ano je to všecko čína, ale pokud se tady někdo snaží budovat značku, tak je poměrně slušná šance, že neprodává naprostý aušus.
Anebo když je nouze, tak vezmu první, co potkám v sámošce :-) Dneska USB kompost prodává Kaufland, Bauhaus a další.

Ohledně tabletů a OTG neporadím... není moje pivo.

Tyjo nedávno se mi dostaly do ruky sluchátka, růžový špunty do uší se silikonovejma manžetama, plochým silikonovým kabelem... nějakej přibalenej dárek. No a nehrály. Tak jsem ten placatej kabel zkusil přestřihnout, a oni v něm nebyly žíly :-) Jestli v těch špuntech jsou měniče jsem pak už nezkoumal.

Pokud se mi občas stane, že kabel má příliš rozměrné tělo konektoru, takže se nevejde "vedle sebe do řady" v počítači, tak pokud je kabel jinak v pořádku a nebyl drahý, pomůže ostrý nůž nebo pilník...

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #41 kdy: 24. 08. 2024, 21:37:35 »
Alza a Mironet... to sú jediné eshopy s výpočtovou elektronikou, kde nakupujem.

Karmelos

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #42 kdy: 26. 08. 2024, 10:45:01 »
potvrzuju že na CZC mě zatím pokaždé ošidili

ať už to byly kabely které jsem si objednal přišly takové které jsem si neobjednal takže nepasovaly

nebo to blo nakoupení tabletu s OTG , ve výsledku však OTG nemá

nebo jsem bral hub k tabletu a přišel takový že nefunguje

a jsem teda s CZC nespokojený

doporučuju alzu

 ;D Já právě na alze koupil autíčko na dálkáč a jezdilo 10 minut :) Teď reklamuju  ;) Zajímavá je jejich vychytávka se self reklamačním kioskem...
Gréta je nejlepší.

tuxan

  • *
  • 16
  • Audi, vide, tace, si tu vis vivere in pace.
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #43 kdy: 27. 08. 2024, 19:50:08 »
Asi mironet, maji dobry pristup k reklamacim.

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #44 kdy: 10. 09. 2024, 21:31:58 »
Ono je dobre si taky uvedomit, ze i ta Alza je vlastne Marketplace (oni tomu tak sice nerikaji a vzdy mas smlouvu s Alzou, ne prodejcem, ale to uz je podle me spise takove slovickareni). Samozrejme vyhodou je velke rozsireni nabidky o ruzne produkty mimo IT. A taky to trochu tlaci do Alza+ a srovnavac uz davno neni co byval. Typicky treba stejna funkce, ktera se u ruznych vyrobcu jmenuje jinak, tak nelze dat OR.