Bezheslové přihlášení pomoci telefonu a WebAuthn

Bezheslové přihlášení pomoci telefonu a WebAuthn
« kdy: 09. 11. 2023, 23:48:15 »
Nemate prosim nekdo zkusenosti s nasazenim bezhesloveho prihlaseni (webauthn)?

Predstavuju si co nejmensi zatez pro uzivatele (pro ty co nemaji/nechteji hw token), tedy pro ulozeni klicu se pouzije telefon s overenim pres gesto/otisk. Telefon se spoji jakymkoli zarizenim (usb, bluetooth, nfc) a bude fungovat jako nahrada hw tokenu.

Nasel jsem spoustu pouziti lokalne, v zarizeni/prohlizeci pripadne i propojeni s hw tokenem. Ale aby telefon byl tim ulozistem klicu (Authenticator) a pri propojeni je poskytoval jinemu zarizeni, to ne. Google v 2019 nasadil bezheslove prihlaseni a overeni pres telefon, ale jestli jsem to spravne pochopil jen toho sveho. Snad to souvisi s protokolem CTAP2, nekde jsem se docetl, ze android jej zatim nepodporuje ?! Na iOS je situace mozna jina.

Neexistuje jako docasne reseni aplikace, ktera umi protokol CTAP2 a vytvori rozhrani pro komunikaci pres BLE/USB, ulozeni klicu?

Je tim duvodem, ze telefon neni tak bezpecny uloziste pro klice? Urcite neni, v porovnani s hw tokenem. Ale za gestem/otiskem je tam vetsinou volne pristupnej email (casto slouzi jako backup pro obnoveni hesla ke sluzbam), ulozena hesla v prohlizeci atd. To co je kriticky (banka, google apod.) je casto stejne overeny na 2x.

Diky
« Poslední změna: 10. 11. 2023, 02:37:59 od Petr Krčmář »



modnar

Re:Bezheslové přihlášení pomoci telefonu a WebAuthn
« Odpověď #2 kdy: 10. 11. 2023, 12:12:03 »

Re:Bezheslové přihlášení pomoci telefonu a WebAuthn
« Odpověď #3 kdy: 03. 04. 2024, 09:31:23 »
Jak tuto funkci přidám do androidu s rootem?