Prohlížeč respektující klávesové zkratky

Prohlížeč respektující klávesové zkratky
« kdy: 14. 03. 2024, 21:53:24 »
Existuje prohlížeč nebo způsob nastavit, aby webová stránka nemohla znásilnit klávesové zkratky prohlížeče? Nemá nic proti třeba reakci na stisk WASD bez modifikátorů v HTML5 hadovi, ale když chci dát Ctrl+F, záhadně mi prohlížeč skočí na fullscreen (jak jsem zjistil, dělá to i klávesa F samotná (třeba zde https://ct24.ceskatelevize.cz/rubrika/domaci-5 )

Je nějaký prohlížeč , který toto respektuje, nebo může nastavit? Nebo má nějaký prohlížeč,možnost nastavit omezit různé api javascriptu?

vážně se mi to nechce řešit jadernou bombou *##+js(add-event-listener-defuser, /^key/) (což "s  klávesou vyleje i klávesnici"  ::))


L..

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prohlížeč respektující klávesové zkratky
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2024, 22:35:44 »
Me na té stránce F nic nedělá a CTRL+F normálně hledá (Chrome na Windowdows).

ByCzech

  • *****
  • 1 861
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prohlížeč respektující klávesové zkratky
« Odpověď #2 kdy: 14. 03. 2024, 22:43:15 »
Jak píše pisatel výše, na té stránce se nic takového neděje. Jinak finta na to, když se něco v tomto duchu na nějaké stránce děje je, kliknout do URL řádku, pak klávesové zkratky fungují dle prohlížeče, ne tvůrce stránky.

Re:Prohlížeč respektující klávesové zkratky
« Odpověď #3 kdy: 15. 03. 2024, 09:22:50 »
Při spuštění videa, f a ctrl+f přepne na fullscreen nebo zpět, ovšem pouze, pokud mám aktivní iframe s videem, jakmile kliknu kamkoliv jinam na stránce, tak funguje zkratka prohlížeče. Vivaldi + Windows 10.

Re:Prohlížeč respektující klávesové zkratky
« Odpověď #4 kdy: 15. 03. 2024, 10:08:17 »
Zdar,

config:about

dom.event.clipboardevets.enabled
permissions.default.shortcuts => 2

a další.

A povypínat tyhle blbostï. Zejména mne štve vypnuté copy/paste a podobně (je to více secure, že...). Dtto explicitně vypnuté scrollbary. Mám pocit, že za chvilku bude muset mít člověk "vlastní distribuci" prohlížeče :)

P.