Lze někde v prohlížeči zjistit, jakou adresu jsem zadal do URL?

Lze někde v prohlížeči zjistit, jakou adresu jsem zadal do URL? Modelový příklad je, že čtu článek, otevírám nebo kopíruji linky a otevírám v nových tabech... Uběhne 10 minut a dostanu se  k 4. tabu a ouha, URL v adresním řádku není vůbec to, které na které jsem klikal - muselo dojít k redirectu jakýmkolik způsobem (Location, SCRIPT).


Nebo alternatnivně, existuje do hlavních prohlížečů tak základní věc doplněk, který by řešil tu brutální bezpečnostní díru jako Redirect ? Aspoň dialogové okno ano /ne? případně s lehkým nastavením režimu POvolit/Zeptat/Nepovolit, pak jestli se to týká jen mezi stejnou doménou, případně podle cílové nebo podle zdrojové domény a ve všech ostatních případech

PS: aby bylo jasno, šipka vpřed ani zpět je šedá.
PS: způsob fungování : aby to fungovalo "aniž bych se na to musel připravovat nebo to tušil dopředu", jako otevírat developer Tools s "Preserve Log=Ano" ... Ostatně otevřít developer tools na neexistujícím tabu jaksi nejde..
« Poslední změna: 08. 03. 2024, 19:52:51 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »


Re:Lze někde v prohlížeči zjistit, jakou adresu jsem zadal do URL?
« Odpověď #1 kdy: 09. 03. 2024, 00:00:32 »
Obsah stránky umí JS změnit pomocí AJAX volání (načte klidně celý nový obsah <body>).
Url pak změní pomocí history.replaceState().

A najednou to vypadá, že jste na nové stránce, ale bez nového záznamu v historii prohlížení.


Re:Lze někde v prohlížeči zjistit, jakou adresu jsem zadal do URL?
« Odpověď #2 kdy: 10. 03. 2024, 18:15:19 »
No to jo, ale pořád mě zajímá to prvotní url zadané. I kdyby došlo k obojímu: redirectu za zadanadomena.cz na blaboly.cz a potom replace body za nekacejte.cz

Re:Lze někde v prohlížeči zjistit, jakou adresu jsem zadal do URL?
« Odpověď #3 kdy: 10. 03. 2024, 18:57:44 »
chrome store "redirect" je tak tezke?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Lze někde v prohlížeči zjistit, jakou adresu jsem zadal do URL?
« Odpověď #4 kdy: 11. 03. 2024, 16:49:23 »
brutální bezpečnostní díru jako Redirect
Asi nejaky okrajovy vyznam pojmu "bezpecnostni dira"?

Co nacitani obrazku nebo javascript, nebo cookies, nebo iframes, nebo analytika dane stranky, to ti nevadi? Mozna je lepsi na ty linky vubec neklikat? Pokud se clovek rozhodne, ze otevre urcity link, asi uz se smiril s tim ze te strance veri a ona proste udela co uzna za vhodne, vcetne prehrani zvuku a videa, tezeni kryptomen, nainstalovani rootkitu nebo pripadne v tom nejhorsim pripade i redirectu.