Plugin na filtraci clickbaitů

xyz

  • ***
  • 237
    • Zobrazit profil
Plugin na filtraci clickbaitů
« kdy: 26. 01. 2024, 17:26:12 »
Zdravim,

Chodim na seznam.cz, ktery mam personalizovany a sleduju jedno sportovni odvetvi, takze se mi agreguje spousta clanku na toto tema (jsem v bubline). Problem je, ze 90% z toho jsou clickbaity, clanky poskladane z jiz stokrat publikovanych zprav. A jen treba 10% clanku ma nejakou hodnotu.

Existuje nejaky plugin do prohlizece, ktery by mi oznacoval takove linky? Predstavoval bych si to neco jako spam filter nebo nejakou neuronku, ktera by analyzovala zdroj a obsah a na zaklade nejakych markeru by oznacila link s velkou pravdepodobnosti jako clickbait.

Smyslem by bylo, ze by takove clanky pak nemely ode mne prachy za proklik.
Dekuji.
« Poslední změna: 26. 01. 2024, 18:36:27 od Petr Krčmář »


Zopper

  • *****
  • 760
    • Zobrazit profil
Re:Plugin na filtraci clickbaitů
« Odpověď #1 kdy: 27. 01. 2024, 20:23:46 »
Pokud ty titulky nedokáže spolehlivě rozpoznat tvoje built-in mokrá neuronka, tak nějaký plugin do prohlížeče nemá šanci. Pro analýzu obsahu by stejně musel tu stránku otevřít a proklik by to udělalo. Leda by to bylo postavené na sdílené ruční práci a nějakém označování. Ale to nevím, kdo by dělal a udržoval, aby to bylo spolehlivé.

xyz

  • ***
  • 237
    • Zobrazit profil
Re:Plugin na filtraci clickbaitů
« Odpověď #2 kdy: 27. 01. 2024, 20:41:15 »
Hmm, to je pravda, to mne nedoslo :-( Tak holt si davat vetsi pozor, na co klikam.

Re:Plugin na filtraci clickbaitů
« Odpověď #3 kdy: 28. 01. 2024, 07:25:29 »
Nevím, jak je to přesně na Seznamu, nicméně:

1. Pokud jde o článek na externím médiu, pak hádám, že spíš oni platí Seznamu. Peníze budou mít z reklamy, a je teda fakt, že i PPC se ve výsledku odvíjí od zobrazení, ale je to komplikovanější.
2. Už se mi osvědčilo blokovat zdroje známé pro clickbaity (nějakou míru tolerance mám, ale pokud někdo zkouší moji zvědavost zjevným nesmyslem, blokuju); umí to Seznam?

vcunat

  • ***
  • 131
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plugin na filtraci clickbaitů
« Odpověď #4 kdy: 28. 01. 2024, 08:56:24 »
Takže byste chtěl kvalitní obsah zdarma a bez reklam?


Re:Plugin na filtraci clickbaitů
« Odpověď #5 kdy: 28. 01. 2024, 14:39:21 »
a jde to třeba poznat, že nadpis má třídu .pr-clanek , pak to jde jednoduše zablokovat, dokonce i nadřazený prvek: div.vypis > div:has(span.pr-label)

A mimochodem, včera jsem zaznamenl zprávičku, že vyšel rozhovor na idnes s nějakým týpkem, co vymyslel plugin do prohlížeče VERIFEE, který  "bude uvádět fake news na správnou míru" - na jednu stranu zajímavá, na druhou stranu děsivé.
Zatím jsem si to tom nic nanačetl, takže zatím nevím, jestli to je nějaký bonzovací hlídací pes demokracie a co ještě posílá rakušanovi data aby pak mohl NIC.CZ doporučit, které domény podle článku 22 vypnout a nebo něco čeho se nemusím bát a nebude nic odesílat nikam a naopak to bude jen stahovat nějaký seznam "závadných článků" dle URL nebo podle klíčových slov a bude to dělat nějaký výtah obsahu něco na způsob bayesova filtru

Zrovna takovýhle addonů do browseru bych si dával velký pozor!

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozhovor-filip-trhlik-verifee-dezinformace-strelba-ff-uk.A240119_143421_domaci_nema
https://duckduckgo.com/?t=h_&q=idnes.cz+verifee&ia=web -vic ktématu

Mlocik97

  • *****
  • 894
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plugin na filtraci clickbaitů
« Odpověď #6 kdy: 28. 01. 2024, 17:44:17 »
Takže byste chtěl kvalitní obsah zdarma a bez reklam?

To si si tento názor vycucal z prsta čo si vytiahol z jedného nemenovaného otvoru?

Neviem ako tazateľ, ale rozhodne som k takémuto názoru ani pocitu že by niečo také tazateľ chcel nedospel.
Ja osobne chcem mať kvalitný obsah bez reklam a za rozumnú cenu.

Väčšina obsahu ale dnes je nekvalitný obsah s reklamami a za nerozumnú cenu.

Gtor

Re:Plugin na filtraci clickbaitů
« Odpověď #7 kdy: 25. 02. 2024, 17:40:17 »
Na zaklade ceho by mel prohlizec filtrovat clickbaity ? Na zaklade sestaveni clanku z jiz 100x omilanych faktu ? To nejde zjistit jednoduchym algoritmem, musela by to delat nejaka AI. Podobne jako vyhledavani dezinformaci (coz je dvousecna zbran). Premyslivy clovek pozna prispevky dezolatu (zvedavec, aeronet, and other shit).

Desive je, jak se dezinformace siri mezi BFU a stale vice lidi jim veri (napriklad tomu, ze Zeme je placata, nebo Chemtrails).

e3k

  • ****
  • 256
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plugin na filtraci clickbaitů
« Odpověď #8 kdy: 25. 02. 2024, 20:33:36 »
@xyz ostan na root.cz tu ti to nehrozi.

Mlocik97

  • *****
  • 894
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plugin na filtraci clickbaitů
« Odpověď #9 kdy: 25. 02. 2024, 21:37:53 »
@xyz ostan na root.cz tu ti to nehrozi.

No, nepovedal by som... Sem tam sa aj tu nájde nejaký ten clickbait. Samozrejme je to výrazne lepšie než na iných nemenovaných weboch, ktoré sú vyložene ako bulvár najväčšieho hnoja.