Pojištění OSVČ a zodpovědnosti

Pojištění OSVČ a zodpovědnosti
« kdy: 22. 09. 2024, 11:29:35 »
Ahoj

Neměli byste někdo tip na vhodné pojištění plynoucí z osvč kontraktů (projekty do nižších mega, ale k tomu přístup k osobním údajům). Zároveň také D&O pojištění (statutární zástupce ručící celým majtkem), buď obě dohromady, nebo každé samostatně?
Zde na českém rybníčku. Případně pokud byste někdo vědeli i o evropském?

Jak to řešíte? Spoléháte, že se nic nestane, máte něco v rámci třeba pojistek domácností nebo jinak?


alex6bbc

  • *****
  • 1 625
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pojištění - OSVČ a D&O
« Odpověď #1 kdy: 22. 09. 2024, 12:56:23 »
a s.r.o. by tyhle problemy nevyresilo, limitovana zodpovednost?

ja mam sanci na kseft, tak uvazuju mezi osvc a s.r.o.

xunil

Re:Pojištění OSVČ a zodpovědnosti
« Odpověď #2 kdy: 22. 09. 2024, 14:10:52 »
Už se to tady i jinde řešilo. Záleží za co by přesně pojišťovna měla plnit. Pojistit se není problém, aby pojišťovna plnila problém být může.

Re:Pojištění OSVČ a zodpovědnosti
« Odpověď #3 kdy: 22. 09. 2024, 16:49:14 »
Už se to tady i jinde řešilo. Záleží za co by přesně pojišťovna měla plnit. Pojistit se není problém, aby pojišťovna plnila problém být může.

Řešilo, ale coby osvč. Mně jde i o tu D&O (správní rada mimo tu osvč).
Jsou to relativně nezávislé aktivity, tak mě napadlo, zda nevíte někdo o nějaké kombinaci. Já to nedohledal.

Maor

Re:Pojištění OSVČ a zodpovědnosti
« Odpověď #4 kdy: 28. 09. 2024, 05:50:47 »
Jak to řešíte?

Majetek uklizen tak, aby se na něj nedostal exekutor, auto parkuju s plnou nádrží a mám sbalené evakuační zavazadlo. Pasy raději dva, aby vždy měl jeden platnost delší 5let. Do budoucna se pracuje na pasu z jurisdikce, kam EU nedosáhne.
Smluvně se snažím odpovědnost limitovat.

Kdyby přece jen nastal průser, tak utíkám na balkán.


Re:Pojištění OSVČ a zodpovědnosti
« Odpověď #5 kdy: 28. 09. 2024, 10:28:11 »
Jak to řešíte?

Majetek uklizen tak, aby se na něj nedostal exekutor, auto parkuju s plnou nádrží a mám sbalené evakuační zavazadlo. Pasy raději dva, aby vždy měl jeden platnost delší 5let. Do budoucna se pracuje na pasu z jurisdikce, kam EU nedosáhne.
Smluvně se snažím odpovědnost limitovat.

Kdyby přece jen nastal průser, tak utíkám na balkán.

Tak taketo spravanie jednoznacne smrdi vyhybanim sa spravodlivosti. Aky je vas odbor podnikania? Tunelovanie statnych zakazok?

Re:Pojištění OSVČ a zodpovědnosti
« Odpověď #6 kdy: 28. 09. 2024, 10:41:35 »
Jak to řešíte?

Kdyby přece jen nastal průser, tak utíkám na balkán.

Tak taketo spravanie jednoznacne smrdi vyhybanim sa spravodlivosti. Aky je vas odbor podnikania? Tunelovanie statnych zakazok?

tipuji spisovatel humorista  ;)