Hledám odchozí SMTP server s těmito funkcemi

Hledám odchozí SMTP server s těmito funkcemi
« kdy: 13. 04. 2024, 15:56:25 »
Hledám mail server pro odesílání mailů. (Tzn. že já se tam autentizuji pod svým jménem a heslem, případně se tam mohu protunelovat přes VPN). 

S těmito požadavky:
-aby uměl přímo doručit mail( s Copy,Bcc více adresáty atd) a nebo "passnul peška"  dalšímu odesílajícímu serveru - v tomto případě i tu druhou komponentu
-detekce veřejné IP adresy (může se měnit) serveru - v tom případě zastavit odesílání (protože se musí aspoň vygenerovat A záznam před pokračováním v odesílání)+ nějak notifikovat, případě odeslat přes upstream SMTP server (tam totiž mám měsíční limity)
- něco-list cílových domén, kam nelze doručovat přímo (jistí mail provideři razí politiku "nulové tolerance"- takže tam téměř není možné doručit mail bez splnění ultrapřísných kritérií; vrací 554 hned na začátku komunikace)
-fronta


RDa

  • *****
  • 2 636
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám odchozí SMTP server s těmito funkcemi
« Odpověď #1 kdy: 13. 04. 2024, 16:19:19 »
mail-mta/postfix

Tu verejnou adresu si ohledejte pred spustenim sluzby, nejspis se nebude menit za chodu, ale jen po rebootu. Alternativne se na ni doptavejte routru kde vam bezi nat a podle toho ridte spusteni/zastaveni sluzby.

Typicky zadny program nereseni ze jakou ma verejnou adresu, protoze to neni neco, co muzete udelat zevnitr natovane site, ale potrebujete nejakou externi komponentu a/nebo ulozenej lokalni stav (co je moje stara ip a zkusit tam poslat data, zda jeste prijdou).

Re:Hledám odchozí SMTP server s těmito funkcemi
« Odpověď #2 kdy: 13. 04. 2024, 17:09:16 »
Máte-li zvláštní požadavky, asi si holt budete muset nakonfigurovat MTA vlastní. Lze to ale musíte vědět co děláte. Ty požadavky zase tak ultrapřísné nejsou.

Re:Hledám odchozí SMTP server s těmito funkcemi
« Odpověď #3 kdy: 13. 04. 2024, 17:59:31 »
Místo technických požadavků spíše napiš co s ním chceš dělat?
Je to pro tebe, pro firmu, jako služba?
Je to něco free a nebo obchodní řešení?

Můžu tě ubezpečit že každý emailový server umí odesílat emaily, ale záleží vždy na konfiguraci.

Nicméně potřebuješ to na odesílání hromadných newsletterů? Jako Mailchimp?
A nebo chceš jenom využívat nějakou existují službu?

Re:Hledám odchozí SMTP server s těmito funkcemi
« Odpověď #4 kdy: 14. 04. 2024, 20:06:27 »
Upřesním, je to pro osobní užití. Mám ne-typický (u nás neznamý) freemail na vlastní doméně (což je silný požadavek). Zádný mass mailing, semtam nějaký mail pro 50 známých příjemců. Že by měl nějak robustní infrastrukturu , anycast se mi nezdá.

Mám zkušenosti s provozem plnohodnotného mailserveru na VPS (to už pominulo, protože zdražilo o 100% a současný VPS má blokovaný odchozí port 25),  nasazením lehkého přijímacího smtp serveru (v skriptovacím jazyce defacto import balíku, nějaká customizace třídy a nastavení prostředí a metod pro zpracování), odesíláním přes phpmailer.

Proč to řeším - na tom freemailu je měsíční limit odchozích zpráv, může taky přestat fungovat hypoteticky. A taky  se mi nechce svěřovat e-maily někomu za oceánem.

Co by bylo hodně s třešničkou na dortu - dublovat i MX záznam kdyby přestal fungovat nebo byl výpadek tam (abych přijal mail), ale to není teď na pořadu dne a taky by tam byla složitější logika, že by se ty zprávy musely nějak synchronizovat nebo

Ta veřejná adresa se může změnit za chodu, zatím nevím frekvenci. Jakože by design by se asi měnit neměla, ale může se to stát
« Poslední změna: 14. 04. 2024, 20:08:22 od mikesznovu »


Re:Hledám odchozí SMTP server s těmito funkcemi
« Odpověď #5 kdy: 15. 04. 2024, 08:27:11 »
Mám zkušenosti s provozem plnohodnotného mailserveru na VPS (to už pominulo, protože zdražilo o 100% a současný VPS má blokovaný odchozí port 25) [...]

Za nejlevnější VPS platím 100 Kč měsíčně a blokovaný port 25 rozhodně nemá. Ono provozovat MTA na podivných adresách (typicky třeba veřejných domácích nějakého ISP) stejně nemá smysl, jsou v blacklistech, a je to tak dobře.