Platy Java vývojářů na Plzeňsku

Trident

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #15 kdy: 14. 05. 2017, 14:06:39 »
Já myslím, že běžně se to nedává ani v Praze. Možná na vedoucí pozici nebo s plynulou angličtinou.
...spadl z visne... Praha:

Absolvent bez praxe - 50kkc
absolvent s praxi na projektech napr na univerzite - 60kkc
Architekt/ java senior developer - 90-100kkc.

Oscilace cenoveho oceneni je az +30kkc v zavislosti na firme a oboru.

Pokud delas treba ve farmaceutickem prumyslu. Tak si tech 10-20 muzes realne pripocitat. O nenarokove slozce mzdy nemluvim.

Anglictina je samozrejmost. Kdo neumi aspon pasiv, tak nema v oboru co delat.


javaman ((

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #16 kdy: 14. 05. 2017, 14:21:37 »
Já myslím, že běžně se to nedává ani v Praze. Možná na vedoucí pozici nebo s plynulou angličtinou.

V Praze si Javista s obdobnou praxí vydělá i dvojnásobek, minimálně v některých firmách. Angličtinu beru jako samozřejmost

Dvojnásobek? :D To tak možná ve snu, kámo. V jaké firmě a nebo jaký obor? Za Javu ti tolik nikdo jen tak nedá.

Trochu jsem to zaokrouhlil, ale na 110 se 4 rokama praxe se dostat dá (a bez mrknutí oka z jejich strany, řeknu číslo, projdu pohovorem, dostanu přesně tolik, kolik jsem řekl, třeba by šlo i víc). Firma co dělá ve finančním sektoru. Samozřejmě jak bys řekl ty, je to lopaťárna v openspace pro korporát, ale účty to zaplatí, pokud má člověk zájem.

Tomu moc nevěřím. Na švarc se to dává běžně, takže vyděláš i víc než těch 120, ale na HPP je to se 4 lety praxe nesmysl.

Uchazeč

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #17 kdy: 14. 05. 2017, 14:53:38 »
Trochu jsem to zaokrouhlil, ale na 110 se 4 rokama praxe se dostat dá (a bez mrknutí oka z jejich strany, řeknu číslo, projdu pohovorem, dostanu přesně tolik, kolik jsem řekl, třeba by šlo i víc). Firma co dělá ve finančním sektoru. Samozřejmě jak bys řekl ty, je to lopaťárna v openspace pro korporát, ale účty to zaplatí, pokud má člověk zájem.

Tomu moc nevěřím. Na švarc se to dává běžně, takže vyděláš i víc než těch 120, ale na HPP je to se 4 lety praxe nesmysl.

V tom případě tě nemám jak přesvědčit. Teoreticky bych sem mohl pdf s oficiální nabídkou i svůj životopis, ale v rovině internetové diskuze bys mě stejně mohl jen obvinit z padělání

javaman ((

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #18 kdy: 14. 05. 2017, 14:59:57 »
V pohodě, neříkám, že to nejde. Ale ber to tak, že v bance to nedostaneš a ty platí obyvkle nejlépe. Musí to být výjimka a pravděpodobně dělají pro banky? Prostě ceny se mění v čase a vždy to rád proberu. Ale Trident napsal reálnější ceny. Jsou to ale ceny platné už po hodně let, takže je naopak divné, že nerostou. Tak třeba jim to už někde došlo a jsou zrovna v krizi. Není ale běžné v Praze s Javou dostat 110, protože tolik dává jen minimum firem a musí to být spíše krize. Možná ale už přišla doba, kdy 120 bude na HPP v pohodě. Zatím to moc nevypadá.

Uchazeč

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #19 kdy: 14. 05. 2017, 15:19:43 »
Úplně běžné to úplně není, dost firem se té šestimístné hranice asi bojí, ale některé tak platí. Lidí je očividně málo. Jako upřímně já se "bál" taky a dělával jsem za podstatně méně. To je prostě to, že člověk většinou neví jak se platy mohou pohybovat. Pokud ale člověk při hledání práce nespěchá, tak může začít mířit vysoko, odmítnout několik firem už po telefonu/během prvního kola a až když mnohokrát slyší, že je chce o 30% víc, než je nabízený strop, tak je asi potřebovat korigovat cíle. Ale zase bych se nenechal odradit prvními pár odmítnutími. Což je právě moje rada pro původního tazatele - pokud je teda v Plzni z čeho vybírat (jako v Praze).

Samozřejmě pak přijdou do hry další věci, co je tam za lidi, jestli nepíšou v Javě 6, zda nevyvíjej obří nepřehlednej moloch, u kterýho nikdo přesně neví co dělá, kde a jaký maj kanceláře, další benefity k platu, atd.


javaman ((

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #20 kdy: 14. 05. 2017, 15:38:11 »
Přesně tak. Něco kolem 90 je pohodička, protože to prostě není těch sto. Zároveň jsou firmy se stropem kolem 60, takže je to různé. Ale dobrých lidí samozřejmě je minimum, jen je zase ne všude potřebují. Nejlépe placené jsou takové ty běžné sračky ještě v EE a s aplikačními servery a třeba fakt Javou 6. To ani za půl milionu není dobré. Ale vždy se najde dost lopat, které to za stovku klidně půjdou dělat.

Takže s Javou hodně ano, ale hlavně sračky. A zároveň přes stovku je pořád dost neobvyklé. Ale mělo by to být častější, tak třeba fakt ta doba přišla. Občas mám třeba super nabídky na švarc, které tak vysoké dřív nebyly. Ale kdo by dělal na švarc, že jo :D

qwertz

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #21 kdy: 14. 05. 2017, 16:32:04 »
Statistika z velkeho souboru dat?

Java developer v Praze dela vetsinou za 30-60k / mesic. Pozice se mzdou okolo 100k existuji, ale pouze TOP pouzice v TOP firmach, nebo na volne noze. Tohle rozhodne neni prace snu s odpovidajici mzdou.

Pokud chce nekdo vyjimecnou praci, nemuze delat do technologie s miliony potencialnich konkurentu od Idie po USA. To jako fakt ne. A Javamana ignorujte, nejspis myje hajzly v nejake It korporaci.

javaman ((

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #22 kdy: 14. 05. 2017, 16:36:59 »
Java developer v Praze dela vetsinou za 30-60k / mesic.

Ale troll jsem já ;D

qwertz

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #23 kdy: 14. 05. 2017, 16:41:34 »
Ale troll jsem já ;D

Naštěstí existují veřejně dostupná data z portálů, kde mohou zaměstnanci hodnotit firmy, vedení, mzdové ohodnocení. Každý, kdo očekává mzdu okolo 100k jistě nebude mít problém si podobná data posbírat a prostudovat.

Vy nejste troll. Vy jste takový místní virtuální šašek (záměrně nepíšů klaun - slovy klasika "klauni nejsou, ale šašků je....")

Zarao

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #24 kdy: 14. 05. 2017, 16:54:23 »
Statistika z velkeho souboru dat?

Java developer v Praze dela vetsinou za 30-60k / mesic. Pozice se mzdou okolo 100k existuji, ale pouze TOP pouzice v TOP firmach, nebo na volne noze. Tohle rozhodne neni prace snu s odpovidajici mzdou.

Pokud chce nekdo vyjimecnou praci, nemuze delat do technologie s miliony potencialnich konkurentu od Idie po USA. To jako fakt ne. A Javamana ignorujte, nejspis myje hajzly v nejake It korporaci.

Je pravda, že zvlášť v celorepublikovém průměru jsi asi blíže realitě: http://www.ittalents.cz/cz/blog/23-kteri-programatori-berou-nejvic/
Dle toho průzkumu více než 60k bere asi 30% Java EE vývojářů, více než 100k má méně než 15% ze všech.

javaman ((

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #25 kdy: 14. 05. 2017, 17:10:28 »
Ale troll jsem já ;D

Naštěstí existují veřejně dostupná data z portálů, kde mohou zaměstnanci hodnotit firmy, vedení, mzdové ohodnocení. Každý, kdo očekává mzdu okolo 100k jistě nebude mít problém si podobná data posbírat a prostudovat.

Vy nejste troll. Vy jste takový místní virtuální šašek (záměrně nepíšů klaun - slovy klasika "klauni nejsou, ale šašků je....")

Tak určitě pravdivá :D Za 30 se nabírají lidi, kteří neumí programovat, ale firma je to naučí. Za 60 dělají lidi, kteří moc neumí, ale už mají praxi. Takže jsi to trochu ořezal a nemáš tam nikde lidi, kteří něco umí a mají praxi. Ti slabší z nich začínají na 60.

balki

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #26 kdy: 14. 05. 2017, 19:17:38 »
Ale troll jsem já ;D

Naštěstí existují veřejně dostupná data z portálů, kde mohou zaměstnanci hodnotit firmy, vedení, mzdové ohodnocení. Každý, kdo očekává mzdu okolo 100k jistě nebude mít problém si podobná data posbírat a prostudovat.

Vy nejste troll. Vy jste takový místní virtuální šašek (záměrně nepíšů klaun - slovy klasika "klauni nejsou, ale šašků je....")

Tak určitě pravdivá :D Za 30 se nabírají lidi, kteří neumí programovat, ale firma je to naučí. Za 60 dělají lidi, kteří moc neumí, ale už mají praxi. Takže jsi to trochu ořezal a nemáš tam nikde lidi, kteří něco umí a mají praxi. Ti slabší z nich začínají na 60.

Toto je pravda, za 30 su lopaty bez praxe, farmaceuti, telocvikari  a elektrikari a stredoskolaci. Malo vacsinou vedia, malo urobia, zle urobia, ale aspon nie su vyhoreti.

qwertz

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #27 kdy: 14. 05. 2017, 19:46:19 »
Je pravda, že zvlášť v celorepublikovém průměru jsi asi blíže realitě: http://www.ittalents.cz/cz/blog/23-kteri-programatori-berou-nejvic/
Dle toho průzkumu více než 60k bere asi 30% Java EE vývojářů, více než 100k má méně než 15% ze všech.

Troufnu si tvrdit, že to není celorepublikový průměr. Ta společnost je pražská a poptává zejméne pražské pozice. (Osobní zkušenost). Ten přehled poměrně dobře odpovídá realitě v Praze. Zbytek česka je na tom logicku hůř.

V zásadě platí, že kdo chce královské peníze  Praze nepracuje (náklady na bydlení jsou absurdní) a nedělá tuctové technologie typu Java, kde se vždycky najde někdo, kdo tu práci odvede za méně peněz (nebo o tom alespoň přesvědčí zadavatele). Takhle to prostě nefunguje. Komu jde o prachy, dělá do technologií, kterým rozumí 20 lidí v česku a hodně zákazníků má v zahraničí.

javaman ((

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #28 kdy: 14. 05. 2017, 19:50:00 »
Ono 160 na list za běžné Java píčovinky také není k zahození. Ale to v Plzni nebude, že jo :D

Trr

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #29 kdy: 14. 05. 2017, 20:24:16 »
Qwertz: javamana nemusím, ale vaše tvrzení o 30-60k za java developery je absurdní. Případně mi řekněte, kde je v Praze sehnat. Za 60 mám seniorní testery co javu umí číst, ale seniornější vývojář za to nikdy dělat nebude. A to naše korporace neplatí nijak královsky.