DELL R240 - nenabootoje OS Windows 2019 po restarte

DELL R240 - nenabootoje OS Windows 2019 po restarte
« kdy: 18. 10. 2022, 18:29:48 »
Prosim o radu , ci niekto uz riesil problem s bootovanim systemu OS Windows Server 2019 na DELL R240 . Problem sa prejavuje tak , ze po instalacii OS vsetko funguje ako ma do prveho restartu . Nasledne system nenabootuje. Ostane stat na hlaseni , ze sa mu nepodarilo nabootovat . Cast hlasenia "booting from raid controller in slot 2: efi fixed disk boot device 1 you have ordered a dell system with no os installed" , v prilohe pridavam screen . ako vyriesit problem docasne viem , spustim instalacku OS a vyberiem moznost opravit . Po restarte nabootuje OS v povodnom stave , nezmeneny , bez straty dat , proste oprava nieco zmeni co nasledne sposobi nabootovanie systemu z RAIDu . Po dalsom restarte system chodi , v okamihu ked server bezi niekolko dni a znova sa restartuje napr. po W Update , uz nenabehne. riesil som aj s podporou DELL a podla nich je vsetko OK . Mate niekto nejaku skusenost ? Cital som niekolko clankov a niekde sa odkazovali aby som vytiahol disky a presunul na posledne pozicie . Je tam RAID1 na radici PERC H330 .


Re:DELL R240 - nenabootoje OS Windows 2019 po restarte
« Odpověď #1 kdy: 18. 10. 2022, 21:29:20 »

Re:DELL R240 - nenabootoje OS Windows 2019 po restarte
« Odpověď #2 kdy: 19. 10. 2022, 06:35:55 »
Dakujem za odpoved , kazdopadne je to riesenie , ktorym opat rozbehnem system . Skor by som chcel vediet , ci existuje vysvetlenie tohoto problemu. Vzdy ked opravim problem , tak sa zopakuje. Neviem co to sposobuje a ako  natrvalo odstranit tento problem. Je komplikovane vzdy ked problem nastane ho riesit vytvaranim boot particie , ktora zmizla alebo bola zmazana . Samozrejme velmi dakujem za info a ak mate odpoved aj na tuto otazku , bol by som velmi vdacny.

Re:DELL R240 - nenabootoje OS Windows 2019 po restarte
« Odpověď #3 kdy: 19. 10. 2022, 17:57:07 »
Bohuzel, osobni zkusenost s tim nemam, takze dal neporadim. Jen bych poprosil o dalsi info. Znamena to, ze po odstraneni toho "dell" adresare to nabootuje - a pak se tam ten adresar zase nejak objevi? A tedy je nutno jej odstranit po dalsim rebootu znovu? To by vypadalo na nejakou Dell utilitu/ovladac/management nastroj ....

Re:DELL R240 - nenabootoje OS Windows 2019 po restarte
« Odpověď #4 kdy: 19. 10. 2022, 19:13:03 »
Aby som bol presny , doteraz som skusal iba postup s opravou cez bootovacie medium . Cize ked nastal tento problem , spustil som repair . Po zbehnuti a naslednom restarte uz os nabehol. Aby som zistil ci sa to pri dalsom reboote nezopakuje , som niekolkokrat server restartoval. Nie hned po sebe ale pocas dna v roznych intervaloch a skusal som aj windows update a aplikaciu zaplat s restartom aby som si overil , ci to drzi. Tiez som skusal aj par dni po oprave a vsetko drzalo. Preslo ale niekolko tyzdnov a opat po restarte nenabehol. Restartoval sa z dovodu aplikacie windows update. Preto som to pripisoval nejakemu update , ale kedze to trva uz cca 3/4 roka , tak som update vylucil a pripisujem to ako popisujete nejakemu nespravnemu configu v biose. Bohuzial , moje znalosti v tejto oblasti konfiguracie su este obmedzene a preto nedokazem posudit spravnost nastaveni. 2x som to nahlasil ako problem na dell support a oni len skontrolovali config raidu a stav diskov. Pri poslednom nahlaseni som priamo poziadal o kontrolu nastavenia biosu ale odpoved bola , ze je vsetko ok. Osobne si myslim , ze problem je nejaky hlupy prepinac. Ak by ste bol ochotny viem poskytnut screen z nastavenia , o ktorom si myslim , ze by mohol byt zly .

Dakujem za reakciu