Vivaldi je nepoužitelně pomalý

Vivaldi je nepoužitelně pomalý
« kdy: 08. 10. 2024, 13:12:31 »
Ahoj, kdo používá Vivaldi, jak jste ho donutili trochu fungovat? Já jsem zvyklý pracovat s X okny a v nich X taby, desítky určitě. Když mám nově nainstalovaný Vivaldi a tři okna, maximálně do deseti tabů, začíná peklo. Po několika sekundách se sekne třeba i scrollování na stránce, to dělá i tady na Rootu. Někdo nějaké poznatky, nebo je to prostě takový odpad?

Ještě doplním, Chrome je bez problému.


Re:Vivaldi je nepoužitelně pomalý
« Odpověď #1 kdy: 08. 10. 2024, 13:36:45 »
Na jakém systému a v jakém desktopovém prostředí? Mně Vivaldi funguje normálně, na MacOS a na Windows. Dříve mívalo problémy s hodně dlouhými stránkami, ale to je tak dva roky zpět – teď už je to OK.

Re:Vivaldi je nepoužitelně pomalý
« Odpověď #2 kdy: 08. 10. 2024, 13:55:21 »
Používám vivaldi jako hlavní na W10/11, sposuta webů má pod ním problém pokud je zapnutý ABP nebo Ublock Origin.
Některé weby - třeba ČSOB nebo Thingiverse - ho dovedou totálně zabít načítáním číčovin a widgetů. Těm je potom lepší se vyhnout a používaj je v něčem jiném (nebo vůbec)

Jinak problmy nemám, mám několik workspace, několik oken a leckdy i desítky tabů...

Re:Vivaldi je nepoužitelně pomalý
« Odpověď #3 kdy: 08. 10. 2024, 14:02:18 »
Speciálně Thingiverse používá něco, co to totálně rozjebe, že nejde browser ovládat vůbec a ani ten inkrimonovaný tab se moc nenechá zabít.

Re:Vivaldi je nepoužitelně pomalý
« Odpověď #4 kdy: 08. 10. 2024, 14:20:28 »
veskotskujehnusne psal o nové instalaci, takže jsem předpokládal, že tam nemá žádná rozšíření. Pokud tam rozšíření jsou, je to za mne první podezřelý.


Jen Kings

  • ***
  • 103
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Vivaldi je nepoužitelně pomalý
« Odpověď #5 kdy: 08. 10. 2024, 14:24:18 »
Tak to já tedy s rychlostí vivaldi nemám problém ani na lowend železe s 4GB RAM a nějakým "hodně mobilním" CPU.

S čím ale problém mám, že mám poměrně dost našlapaný ACER Nitro 16, a na něm mi otevření vivaldi trvá něco přes dvě minuty.. Jak naběhne, tak už běží všechno krásně svižně a bez záseků, a nové taby i nová samostatná okna se pak otvírají instatně.
Když ale zavřu všechna okna a spustím vivaldi znovu, tak zase čekám přes 2 minuty než naběhne.

Zkoušel jsem už několikrát kompletní reinstall, smazání všech user-dat, používat to čisté bez přihlášení, s přihlášením a vypnutou synchronizací apod., ale výsledek je vždy stejný... ale už to takhle mám cca rok a situace se nemění.

Re:Vivaldi je nepoužitelně pomalý
« Odpověď #6 kdy: 08. 10. 2024, 14:30:33 »
Proc takovy prohlizec vubec pouzivas?

Bezi to na Chromium a neni to plne opensource.

Proc ne Firefox?


Re:Vivaldi je nepoužitelně pomalý
« Odpověď #7 kdy: 08. 10. 2024, 15:02:41 »
Ubuntu / KDE / Wayland

bez rozšíření

Na jakém systému a v jakém desktopovém prostředí? Mně Vivaldi funguje normálně, na MacOS a na Windows. Dříve mívalo problémy s hodně dlouhými stránkami, ale to je tak dva roky zpět – teď už je to OK.