Pomalý unzip ve Windows z NAS na SD kartu

Pomalý unzip ve Windows z NAS na SD kartu
« kdy: 18. 10. 2024, 23:24:21 »
2gigový archiv  (inflated 2.5GB)na nasu jsem chtěl v pracovní stanici (z průzkumníku \\sh\sl\x.zip) s windows 10 rozbalit na SD kartu (70MB/s)+ (čili oboustranně nelokální) : CPU Skylake 4jádro. síť tlačí 90MB/s
Proč to jelo 6 MB/s, tedy asi na 26 minut?
Když jsem přes ssh rozbalil soubor na nasu trvalo to asi minutu (disky 240MB/s pro dokreslení a budiž polovina rychlosti když to bylo v rámci jednohodisku) - ale jaký je jas není podstatné, tam bych pomalost nehledal.

Když jsem soubor  kopíroval na  sdkartu (z rozbaleného umístění nasu - ze stejné složky jen zip->exe*) ,jelo to 20MB/s (nevim proč, jestli karta byla unavená nebo interní čtečka je vykopávka) , pro ověření, kopie jiného souboru na plochu jela těch 80MB/s, pro ověření kopie souboru jiného z plochy na sd kartu taky 25MB/s., pro ověření, rozbalení z nasu na plochu 60MB/s - asi na 30 sekund.

Proč je to v windows tak pomalé z nasu na kartu? trvalo by to 26 minut, 6MB/s. Když i vsoučtu rozbalení na armovém nasu trvalo pod minutu a přenos asi necelé 2minuty? I kdyby windows průzkumník nejdřív celý soubor kopíroval to $TEMP, a pak rozbaloval by to taky zabralo max 3 minuty.

Mám pocit, že jsem urobil všechny související testy v před-předchozim odstavci a vypadá to, že" celek je pomalejší než součet částí " ::)

*defendry, crowdstrajky, nortony, kaspersky ani jiný zpomalovače nemám
**jo, teď si uvědomuju, že to není má špičková sd karta na úrovni 80% UHS-1, ale nějaká seškráblá z podlahy linuxdays, ale lowend to není, nějaký A1 nebo V30 sandisk
« Poslední změna: 18. 10. 2024, 23:29:40 od mikesznovu »