Výběr stabilní VPS

Výběr stabilní VPS
« kdy: 24. 03. 2019, 18:08:35 »
Mam doma na sukromne ucely maly server (mini itx j1900 - 8GB RAM). Som s nim spokojny, vsetko mi zatial funguje. Postavene je to na Proxmox 5.x. Mam tam nejake KVM + LXC, web servery (na sukromne ucely), openvpn a tak ....
Problem je, ze ja to mam doma a cokolvek mi moze padnut (ci sa to tyka HW, ale hlavne linka (VDSL)).
Preto som sa rozhodol. ze aspon nejaku cast  (napr. webby, openvpn) by som si chcel presunut na nejaky VPS.
Uplne mi staci nejaky s najmensimi poziadavkami.
Nieco som googlil a pozdava sa mi napr. tento https://www.vpscheap.net/pricing.aspx SSD Business za 3.99 $/mes.
Na tom VPS by nebol ani ziadny velky traffic, ide mi len o to aby to bolo stabilne (lepsie povedane aby to stale fungovalo a nebol tam ping 2000ms :) )
Dajte mi vediet ake VPS vyuzivate (na domace ucely) a ci ste s nimi spokojny, resp. co by ste mi odporucili
« Poslední změna: 24. 03. 2019, 23:10:19 od Petr Krčmář »


Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #1 kdy: 24. 03. 2019, 23:39:04 »
Pouzivam tu nejlevnejsi variantu na forpsi a bez problemu.

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #2 kdy: 25. 03. 2019, 07:38:55 »
Tu za 70 bez dph ?
Ako som spomenul, mam to vsetko na svojich KVM a LXC, ale rozhodujem sa kvoli dostupnosti (predsa len xDSL sa nepovazuje za velmi stabilnu linku).
Mam to na sukromne ucely (resp. pre uzavretu skupinu ludi) a uz ked to raz dam na iny VPS, tak dam vlastne niekomu druhemu (vsetky svoje data).
Uvazujem, zohnam nejakeho kamarata na optike a bude mi robit HA  ;D

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #3 kdy: 25. 03. 2019, 10:03:56 »
VPSCheap vypada docela podezrele. Na strankach jsem nenasel informace, kde ze jejich VPS vlastne hostuji. Je tam jen jedna mapka, ze ktere soudim, ze v Evrope nic nemaji.
Pokud chcete provozovat OpenVPN a je-li Vase uzavrena skupina z Evropy, tak a americkym VPS budete trpet vysokou latenci.
Doporucuji pouzit mensi ceske providery, kde mate zaruku, ze vite, kde Vase data jsou, kdyz uz se je rozhodnete pustit z domu.
Home at Cloud

noob

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #4 kdy: 25. 03. 2019, 12:25:04 »
VPSCheap používám. Mají servery v Kalifornii, ping z ČR stabilně kolem 140ms (na seznam.cz mám 5ms). Běží to bohužel na OpenVZ a třeba IPSEC tam nejede. Jediná výhoda je v anonymitě (dá se zaplatit i bitcoinem), jinak to moc nedává smysl.

Doporučit můžu contabo.com. Servery v Německu, ping 17ms, rychlé, stabilní. (VPS S SSD, 4.99 EUR)


Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #5 kdy: 25. 03. 2019, 14:16:44 »
Vyzera to slusne. Ja ako koncovy zakaznik na nejake webiky a openvpn nepotrebujem zrejme ssd rychlosti, cize by mi malo stacit hdd (predpokladam, ze rozdiel medzi hdd a ssd je len v rychlosti read/write).
SSD boost neviem co je (mam tomu rozumiet tak ze KVM (alebo neviem na com virtualizuju)  bezi na SSD a data uklada na HDD) ?
Ale tiez sa mi tam nezda, garantovane 4GB ram, 2 cores, 300GB priestoru za 3.99€ ??
Ak je to tak, tak to by bola velmi nizka cena za taky vykon.

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #6 kdy: 25. 03. 2019, 14:39:14 »
No neviem ci sa mi na VPS zvysia nejake money, pretoze hnusny pri****ny slovak telekom zacal zakaznikom, len tak z nicoho nic pridelovat IP z CG-NATu 100.64.x.x a poplatok za pevnu IP (dufam ze nie natovanu) je 3.99€/mes.
3x fuj slovak telekomu

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #7 kdy: 25. 03. 2019, 20:18:33 »
Teď jsem psal na Forpsi, to co mám já = small VPS bez volby datacentra za 25 czk měsíčně už prý nenabízejí.
Používejte háčky a čárky. Bez nich se to hůř čte.

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #8 kdy: 25. 03. 2019, 21:37:48 »
Moje zkušenost je taková, že cca pod 100CZK/měsíc je VPS buď dotovaná nebo má nějakou vadu na kráse. Používám nejvíc OVH.cz (nejlevnější VPS je 84 Kč bez DPH nabízí 1 core s 2GB RAM, je to použitelné, ale mám zpravidla tu větší variantu za 170 bez DPH a jsem připraven na pomalou komunikaci - reakce až za několik dnů, občas jsou chyby v administraci atd.) anebo vpsFree.cz (za 300 CZK poskytují bezkonkurenční výkon, komunikaci a podporu).

noob

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #9 kdy: 27. 03. 2019, 00:05:15 »
Na jednu stranu pořád čekám, kdy se něco pokazí, protože za ty peníze dostávám podezřele moc muziky :) Na druhou stranu měl ten VPS sloužit jako mejlserver s jednou schránkou, takže za ty peníze by vůbec nevadilo, kdyby inzerované parametry neodpovídaly skutečnosti. Ale teď tam v pohodě běhá i nginx s fastgci, strongswan, headless chromium a podobné srandy a pořád je to svižné.

Když to srovnám s obdobnou konfigurací u Masteru, tak výkon je stejný, ale navíc mám třeba možnost snapshotů,  přístup přes VNC, nastavování PTR záznamu přes webové rozhraní a především tam jde rozběhnout plnohodnotný IPSEC a nemusím se otravovat s OpenVPN.  A to za cca šestinovou cenu. Ale jak říkám, pořád jsem ve střehu a komerční služby bych tam nestěhoval, protože běžné VPS pod 10$ vypadají nějak takto:

https://www.vpsbenchmarks.com/screener/vps_under_usd10

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #10 kdy: 27. 03. 2019, 00:15:55 »
myslis contabo.com ?

noob

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #11 kdy: 27. 03. 2019, 09:45:33 »
Ano

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #12 kdy: 27. 03. 2019, 22:26:52 »
S Contabo zatím také pozitivní zkušenosti. Servery v Německu (to není zase tak daleko) a hlavně za ty peníze nabízejí takového výkonu... V ČR jsem měl VPS asi za 3 stovky měsíčně, ale to byly tak 2 GB RAM, jedno jádro, disk myslím 80 GB. Také jsem si myslel, jak je to slušné, ale v Německu za ty samé prachy 6 jader, 16 GB RAM, disk asi 300 GB a ještě SSD. Tak co víc chtít...

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #13 kdy: 28. 03. 2019, 14:28:46 »
Podla webu im to funguje na KVM.
Je mozne napr. ked si objednam VPS, nainstalovat v debiane dalsie KVM, stroje ?

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #14 kdy: 28. 03. 2019, 18:23:35 »
Podla webu im to funguje na KVM.
Je mozne napr. ked si objednam VPS, nainstalovat v debiane dalsie KVM, stroje ?

Nevím jak Contabo, ale je to možné např. u mnou doporučovanéh vpsFree.