Snížení mezd v IT

xyz

  • ***
  • 235
    • Zobrazit profil
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #195 kdy: 14. 07. 2024, 10:26:26 »


CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #196 kdy: 14. 07. 2024, 11:03:56 »

Tihle lidé berou 30-40 tisíc hrubého měsíčně.
Příště si stěžuj, že prodavač v Lídlu nebyl v saku :-D
Ale ano, jsou země, kde část popelářů mluví docela obstojně Anglicky, minimálně na úrovni B1-B2...třeba v Anglii.

Mimochodem, kámoška to občas říká, jak jí hrozně štve, že ona má VŠ a na pozice obsazuje lidi se SŠ za trojnásobek.


xyz

  • ***
  • 235
    • Zobrazit profil
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #197 kdy: 14. 07. 2024, 11:35:28 »

Tihle lidé berou 30-40 tisíc hrubého měsíčně.
Příště si stěžuj, že prodavač v Lídlu nebyl v saku :-D
Ale ano, jsou země, kde část popelářů mluví docela obstojně Anglicky, minimálně na úrovni B1-B2...třeba v Anglii.

Mimochodem, kámoška to občas říká, jak jí hrozně štve, že ona má VŠ a na pozice obsazuje lidi se SŠ za trojnásobek.

Tak jestli ma Vysokou skolu zivota, tak ten trojnasobek je malo :) Sorry, ja tyhle pasacky a bodyshopingovy spolecnosti proste nemam rad. Jako jsem schopny uznat, ze muze existovat kvalitni personalista, ale o tomhle typkovi mam teda pochybnosti.

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #198 kdy: 14. 07. 2024, 11:41:02 »

A to ti tolik záleží, jestli ti nákup v krámě namarkuje Ukrajinec, bývalý trestanec nebo třeba potetovaná máňa s IQ houpacího koně?

xyz

  • ***
  • 235
    • Zobrazit profil
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #199 kdy: 14. 07. 2024, 12:04:52 »

A to ti tolik záleží, jestli ti nákup v krámě namarkuje Ukrajinec, bývalý trestanec nebo třeba potetovaná máňa s IQ houpacího koně?
Jestli mluvis o teto dame, tak vadilo...
https://www.denik.cz/z_domova/hakovy-kriz-na-ruce-stal-pokladni-v-kauflandu-misto-obchod-premysli-o-postihu-20170428.html


CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #200 kdy: 14. 07. 2024, 13:11:20 »

Tak běž všechny udat. Když jsi zmínil ty Němce, tak ti udavačům vypláceli slušné odměny.  :-D
Mě můžeš udat, protože jsem zbytečně ošklivý a mám blbé kecy.
Toho týpka v té vestě můžeš udat, že nevypadá dostatečně profi.
Souseda můžeš udat, že si na zahrádce griluje po dvaadvacáté hodině.
Ale založ si na to vlákno :-D


Maor

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #201 kdy: 14. 07. 2024, 14:12:56 »
ach, to jsi ty, co si tvrdil, ze teambuilding se musi pocitat do prijmu protoze maji hodnotu.

a kdyz vidim tvoje starsi prispevky, tak s dovolenim ty jsi zvanil a z tech castek si nesednes na zadek protoze se ti o nich ani nezdalo.
Ok, ty si inzeraty listujes a tyhle castky v Cechach bezne videl.


Na zadek si z toho nesednu, ale na inzerat je to fakt pekne.
Ty dobre ohodnocene pozice si za clovekem prijdou samy, kdyz ma dobre kontakty a povest, a zajimave jsou prave baliky akcii.
Ono taky co lidem nabidnout, kdyz si muzou rozjet vlastni business a neresit kazdej den korporatni BS.

Teambuilding ať si každý počítá podle svého uvážení, ale je to prostě čas, kterej člověk nepracuje a na HPP se to počítá do pracovní doby a na IČO je to čas, kterej fakturovat nemůžete.

Taky jsem se nechal vykořisťovat, ale chodil jsem na pohovory, potunil linkedin, řídil jsem se radama místních expertů a jsem spokojenej.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #202 kdy: 16. 07. 2024, 15:53:46 »
Teambuilding ať si každý počítá podle svého uvážení, ale je to prostě čas, kterej člověk nepracuje a na HPP se to počítá do pracovní doby a na IČO je to čas, kterej fakturovat nemůžete.

Taky jsem se nechal vykořisťovat, ale chodil jsem na pohovory, potunil linkedin, řídil jsem se radama místních expertů a jsem spokojenej.

Asi jsi pracoval v nějakých jiných firmách.
Já měl teambulding v době práce jenom jednou a to jsem to ještě musel v rámci měsíce napracovávat. Jinak jenom večery nebo víkendy. Ale je pravda, že to byly všechno korporace. V malých firmách je to možná jinak.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #203 kdy: 18. 07. 2024, 10:15:04 »
Ahoj kolegové,

Nedávno jsem změnil zákazníka a mám dojem, že se české banky domluvily na snižování MD rate pro Java vývojáře. MD rate totiž významně klesla na úroveň před covidem.

Už jsem se chystal opustit český rybníček, ale nakonec jsem získal zakázku v menší české firmě, která mi nabídla vyšší MD rate než banky.

MD rate není všechno, ale mladší už nebudeme a AI na nás nepočká.
Mladší kolega s AI může mé léty zdokonalované pracovní zkušenosti nahradit už dnes, a to za nižší cenu.
Skoro mu i závidím :)

Mějte hezký den.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #204 kdy: 18. 07. 2024, 11:37:54 »
nojo, ale  ten houpaci kun ti proda rohliky.

Pasaci a pasacky jsou jedna z mezivrstev mezi tebou a koncovym zakaznikem. te reprezentuji at chces nebo nechces. Jestli na tvuj pozadavk zkusi prihodit jejich 90%, potom ti jen reknou, ze se zakaznik uz neozval.

Pokud si mysli java = javascript (porad se to deje), tak...

Ted zrovna mi tvrdily, ze zakaznik trva na zaslani scanu kompletni obcanky, vcetne popisu. Dokonce chtela dodat pisemne zduvodneni, proc nechci.
Cirou nahodou mi napsala primo personalistka od zakaznika, ze to ID potrebuje hned a ze pasak neregaguje. A samozrejme, jejich strana NIKDY naskenovany podpis nechtela.

To samy a hur s onsitem. kdyz odmitnes onsite ci hybrid, casto se ti v 5-10 minutach ozvou, ze se ptali zakaznika a ze "u takoveho CV" na tom netrva.
PRD, za tu dobu by se ani nedovolal. Pozadavek na onsite prihodil pasak, aby mel vic nalestenyho kandidata.

Takze na tom, co je to za sebranku zalezi. Ne, na extra seniorni pozici mne nebude nabizet 18lety therapist.





A to ti tolik záleží, jestli ti nákup v krámě namarkuje Ukrajinec, bývalý trestanec nebo třeba potetovaná máňa s IQ houpacího koně?

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #205 kdy: 18. 07. 2024, 13:26:38 »
nojo, ale  ten houpaci kun ti proda rohliky.

Ten HR většinou funguje jen jako spojovací článek (přeposíač e-mailů).
Nikdy mě ani nenapadlo cokoliv řešit přes někoho z HR.

Tyhle lidi podle mě nahradí AI jako první a možná jí to ani nedá moc práce.
Už teď jsem viděl demo předváděčku HR software, která ze zaslaných dokumentů vyzobala informace, vytvořila editovatelné PDF, které poslala uchazeči, ten doplnil chybějící kolonky, poslal zpět, AI to zkontrolovala, upozornila ho na rozpory, pozvala ho na telco, kde ho vyfotila na pracovní kartičku, prostě ho komplet zprocesovala a nakonec i zdala do HR systému. U toho HR systému byla prča, že to byl software s lidským UI a AI to bylo buřt.

Najednou na HR odděleních vymizí pěkná (byť né příliš mazaná) mladá děvčata, protože AI to udělá za misku elektronů :-D

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #206 kdy: 18. 07. 2024, 17:38:55 »
nojo, ale  ten houpaci kun ti proda rohliky.

Ten HR většinou funguje jen jako spojovací článek (přeposíač e-mailů).
Nikdy mě ani nenapadlo cokoliv řešit přes někoho z HR.

Tyhle lidi podle mě nahradí AI jako první a možná jí to ani nedá moc práce.
Už teď jsem viděl demo předváděčku HR software, která ze zaslaných dokumentů vyzobala informace, vytvořila editovatelné PDF, které poslala uchazeči, ten doplnil chybějící kolonky, poslal zpět, AI to zkontrolovala, upozornila ho na rozpory, pozvala ho na telco, kde ho vyfotila na pracovní kartičku, prostě ho komplet zprocesovala a nakonec i zdala do HR systému. U toho HR systému byla prča, že to byl software s lidským UI a AI to bylo buřt.

Najednou na HR odděleních vymizí pěkná (byť né příliš mazaná) mladá děvčata, protože AI to udělá za misku elektronů :-D

No pak uz vazne nebude zadnej duvod tam chodit... Jestli misto deseti mladych slecen bude na HR sedet jen tlustej chlap na doplnovani toneru a papiru do tiskarny.

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #207 kdy: 18. 07. 2024, 20:55:57 »

Co jsem viděl to demo té AI, tak si e-mailem požádáš o výpis z karty zaměstnance a AI ti to pošle.
Emailem si požádáš o dovolenou, AI to promyslí a pokud ti to šéf schválí, tak to narve do kalendáře.
Emailem požádáš o papíry na daně, vrátí ti to papír na daně (to byl nějaký US papír, ale v ČR to bude podobné).
...
Jen jsem čuměl.
Takže tam bude sedět manažerka HR, která bude řešit podstatné věci a zbytek udělá AI.

AI by nejspíš mohla vést první kola pohovorů a benchmarkovat hejly, kdo se na danou pozici nejvíc hodí.
No a do dalšího kola jen ty, kteří se probojují přes AI.
Ale to je můj názor, to v tom demu nebylo :-D

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #208 kdy: 18. 07. 2024, 23:46:01 »

Co jsem viděl to demo té AI, tak si e-mailem požádáš o výpis z karty zaměstnance a AI ti to pošle.
Emailem si požádáš o dovolenou, AI to promyslí a pokud ti to šéf schválí, tak to narve do kalendáře.
Emailem požádáš o papíry na daně, vrátí ti to papír na daně (to byl nějaký US papír, ale v ČR to bude podobné).
...
Jen jsem čuměl.
Takže tam bude sedět manažerka HR, která bude řešit podstatné věci a zbytek udělá AI.

AI by nejspíš mohla vést první kola pohovorů a benchmarkovat hejly, kdo se na danou pozici nejvíc hodí.
No a do dalšího kola jen ty, kteří se probojují přes AI.
Ale to je můj názor, to v tom demu nebylo :-D

ono to uz v urcitej lahsej forme takto funguje aj dnes - rozne info(poruchy)-linky.

Mal som vypadok netu a tak som volal na telekom. Na druhej strane mi to zdvihol robot a ten sa ma opytal (tj nemusel som cez ciselnik vyberat 1-9 podla typu akcie co chcem riesit) co je moj problem a podla toho to zacal sam riesit - ten robot. Je to isto nejak napojene na ich systemy, takze ti to vie napr aj urobit nejaku lahku diagnostiku/opravu (predpokladam ze to proste iba resetne nejake parametre/linku v tvojom spojeni) ked mas vypadok.
Ked to nevedelo same vyriesit, preplo ma to na ludskeho operatora, ktory uz urobil nejaku pokrocilejsiu diagnostiku a skoncilo to tak ze sem poslali technika ktory v najblizsom splittery prerobil zvar na mojom vlakne.

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #209 kdy: 19. 07. 2024, 00:15:05 »

Nojo, jde to rychle. Taky už jsem se potkal s plechovou hubou, se kterou jsem normálně mluvil (byť Anglicky).

To mi připomíná...
Měl bych si patentovat AI projekťáka, než to někdo udělá za mě.
V principu jednoduchá věc, každého půl dne by se programátorů/develovepříků ptal, jestli to už je hotové a jednou za dva dny by se spustil generátor náhodných čísel 0 až 4.

Case 0: Zeptat se o den později.
Case 1: Zobrazit obrázek znechucené tváře.
Case 2: Zobrazit obrázek úšklebku a zamumlat něco o lenosti/neschopnosti.
Case 3: Nabonzovat daného chudáka vedení, že málo maká a že AI projekťák je jediný, kdo skutečně dře...
Case 4: Pustit mu proud do kulí....

A vedení by měl posílat pěknou grafickou omalovánku projektu s nějakou sebechválou...

To by mohlo v principu stačit ne?
« Poslední změna: 19. 07. 2024, 00:17:25 od CPU »