Samba ověření uživatelů

Michal

Samba ověření uživatelů
« kdy: 17. 02. 2011, 14:10:51 »
Dobrý den potřeboval bych pomoct. Jako souborový server používám open suse 11.3.Mám nastaveno sdílení několika adresářů. Celkem mi to funguje problém mám následující. Dejme tomu že mám na samba serveru definovány uživatele1,2 . Sdílení nastavím např. takto adresář auto má oprávnění uživatel1 a adresář traktor má oprávnění uživatel 2.Jakmile se připojím nebo si namapuji adresář auto s uživatelem 1 už si na tom stejném PC nenasdílím ani se nepřipojím k adresáři traktor jako uživatel 2! Vyhodí mi to hlášku: Vícenásobné připojení k serveru nebo sdílenému prostředku a používání více než jednoho uživatelského jméno není povoleno. Odpojte všechna předchozí připojení k serveru nebo sdílenému prostředku a akci opakujte. Když odmapuji všechny disky uživatele 1 odeberu všechny jeho pověření v daném PC a zrestartuji PC.Můžu se již připojit jako uživatel 2 k jeho nasdíleným adresářům, ale bohužel už se zase nepřipojím jako uživatel 1 k těm ostatním.Doufám , že jsem to napsal srozumitelně.Otázka tedy zní.Jak nastavit Sambu abych se mohl z jednoho PC s win připojit i adresáři auto jako uživatel 1.A i k adresáři traktor jako uživatel 2.Lze to takto udělat ?Díky za každou radu


Libor Petr

Re: Samba ověření uživatelů
« Odpověď #1 kdy: 17. 02. 2011, 17:31:21 »
Napsal jste to dobře, ale obávám se, že "to není chyba, ale vlastnost".  Windows se nedokáží naráz připojit k jednomu sdílenému prostředku pod různými uživatelskými účty. Stačí ale ty disky odmapovat jako uživatel 1 a znovu namapovat jako uživatel2, nemusí se kvůli tomu restartovat.